Klub rváčů (1999)

Vynikající fincherovka a jeden z nejlepších filmů devadesátých let. Naprosto strhující ztvárnění a výkony hlavních představitelů. Působivá prezentace a precizní kamera. Přehledný střih. A tak nějak podobně by se dalo pokračovat do aleluja. Prostě klasika, která za tu dobu nezestárla ani o vteřinu.

Americký sniper (2014)

Americký sniper je i přes všechen ten vidlácký amerikanismus docela v pohodě stravitelným snímkem. Oplácaný Bradley Cooper hraje na jedničku a ačkoliv jsem tomu moc nevěřil, tak i praděd Clint Eastwood se zhostil své režisérské role na výbornou. Vynikající kamera a střih. Stopáž přes dvě hodiny uteče jako voda. Bohužel i přes to všechno Americkému sniperovi něco chybí. Na boje v Iráku se sice hezky kouká, ale kdovíjak objevné nejsou. Prostřihy dramatickou linií rodinného krbu často ubírají filmu na intenzitě. Škoda nevyužitého bratrského námětu. Celkově lepší tři hvězdičky.

Paddington (2014)

Příjemný rodinný film. Bohužel ale nic víc. Některé medvědí eskapády mi přišly strašně nucené a ne tak vtipné, jak by mohly být. Hlavní záporačka docela nazajímavá a kdyby její linka ve filmu chyběla, pravděpodobně by nikdo o nic nepřišel. Klasika 101 dalmatinů se mi kdysi líbila o mnoho více :-)

John Wick (2014)

Slušná akční jízda. Zhruba nějak takhle bych si představoval Maxe Payna bez psychických problémů nebo Hitmana, kdyby se při práci sem tam nebál spustit větší povyk. Mrtvá žena a mrtvý pes působí sice smutně až depresivně, ale nejsem si jist, zda se do filmu, ve kterém nepřátelé umírají zásadně headshotem, hodí. Překvapila mě práce s kamerou, která i v hektických scénách snímá přehledně vše potřebné. A koncept hotelu Continental je skvělý nápad. Solidní 3,5 hvězdy.

Lovec trolů (2010)

Zajímavý snímek s neotřelým námětem, kterému podráží nohy zbytečně přepálená stopáž a místy nedomyšlený scénář. Chvilkami kamera lítá ze strany na stranu tak, že absolutně netušíte, co se na scéně právě děje. Trolové vyvedení poctivě i přes očividný nedostatek solidního finančního zázemí. Celkově příjemná oddychovka.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Když tak koukám na ty hromady vícehvězdičkových hodnocení, říkám si, jestli jsme se dívali na stejný snímek. Dvojka Avengers je rozhodně spektakulární a explozivní podívanou (alespoň v první a poslední třetině), ale to dneska už ani zdaleka nestačí. Nejen proto, že lepší akce byla k viděni třeba i v jedničce. Tady je na co se dívat pomalu jen ve chvílích, kdy se na scéně objeví Hulk, ale těch je oproti minulému dílu zoufale málo. Na úkor nudných a nezáživných nových postav dostal méně prostoru třeba i takový Iron Man, což je velká škoda. Vtipné dialogy, na kterých prvotina tři roky nazpět stavěla, nahradily trapné repliky a co je horší - naprosto zbytečné tlachání o rádoby filozofické rovině bytí. Celá druhá třetina filmu se tak utápí v nezáživném tempu plném strnulých nahlédnutí do duší jednotlivých Avengerů. Chvílemi jsem měl co dělat, abych to v kině definitivně nezařízl. Scénář je obecně úplně debilní a kvůli hloupému sestřihu navíc nedává místy ani moc smysl. Navíc zápletka a celá poita filmu je nachlup stejná jako v prvním díle. Hawkeye a Black Widow jsou tradičně zcela postradatelné a zbytečné postavy, Scarlett Johanssonové navíc její roli nevěříte ani vteřinu. Kapitán Amerika je snad ještě větší prosťáček a naiva než ve svých vlastních filmech a upřímně nechápu, jak mu to někdo může ještě dneska žrát. Všemu ale nasadil korunu český dabing, který je ještě o deset úrovní horší, než jak si z dřívějška pamatuji. Jediný hlas, který nebyl úplně špatný, si pro sebe zabral mechanický Ultron. Čekal jsem vše, ale takový provar oproti povedené jedničce ani zdaleka. Tak si říkám, kdy se v Hollywoodu vzpamatují a místo sypání bezduchých superhrdinských výžblebtů za účelem rychlého zisku začnou zase točit alespoň trochu zajímavé a originální filmy. Viděno na CSFD projekci v Plzni.

The Gamers (2002)

Z hlediska vtipu a celkového příběhového vyznění vymakanější než druhý díl. Naopak efekty a různé čičarády horší. Nemůžu si pomoci, ale lepší než dvojka.

The Gamers: Dorkness Rising (2008)

Jako příznivce stolních RPG jsem nadšen příběhovým pozadím, nicméně technické zpracování a herecké výkony výrazně pokulhávají a nízký (spíš žádný) rozpočet je cítit každou vteřinou. I přes to jsem nucen dát 4 hvězdičky :-) EDIT: právě jsem dokoukal díl první a strhávám jednu *. Pravidla o pokračováních mají něco do sebe, i když toto se rozhodně řadí mezi ty povedenější (dá-li se brát jako právoplatný druhý díl).

District 9 (2009)

Jedno z největších překvapení letošního roku. Perfektní.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Jednu hvězdičku za opravdu skvělého Dvoukvítka, druhou za mágovské intriky a poslední za to, že je to Zeměplocha :-)