Neutečeš (2014)

It Follows se nedá upřít snaha o důkladné budování atmosféry formou neustálé nejistoty. Nikdy nevíte, jak je "zlo" daleko a do čí podoby se zrovna zhmotní. Docela dost mi ale chyběla nějaká závěrečná pointa, protože bez ní se krom neustálého utíkání nepříliš sympatických postav nic moc neděje. Sem tam docela pěkná a nečekaná lekačka, ale to je tak všechno. Z takové premisy se podle mého dalo vytěžit více.

Wolf Creek 2 (2013)

Australský hláškující vidlák s velmi odpudivou choutkou v podobě exterminace cizokrajných turistů, kteří nevědí nic o jeho rodné zemi. Ačkoliv jsem jedničku zatím neviděl, při pohledu na její průměrné hodnocení bych řekl, že druhý díl nemohl dopadnout lépe. A jak ta krev stylově teče po sluncem zalité zemi...

The Battery (2012)

Na nízkorozpočtový snímek dobré, ale nic víc. Celých sto minut se na plátně vlastně vůbec nic neděje a závěrečná scéna v autě mě o opaku nepřesvědčila.

Misery nechce zemřít (1990)

Špička. Jeden z nejmrazivějších filmů své doby a zároveň vynikající knižní adaptace. Herecká symfonie v podání Jamese Caana a zejména ďábelské Kathy Bates. Další projekce na sebe nenechá dlouho čekat.

You're Next (2011)

Jeden z nejlepších hororů, jaké jsem letos viděl. Atmosféra by se dala krájet a zároveň se autoři nebojí zapojit mozek a chytře proměnit lovnou zvěř v lovce. Nebýt několika naprostých nesmyslů a nedomyšleností, nebál bych se sáhnout po maximálním hodnocení.

Marťan (2015)

Výborná filmařina. Ridley Scott se po zmršeném Prometheovi vrací zpět na vesmírného koně. K Marťanovi mám vlastně jen velmi málo výtek. Mezi největší patří neodpustitelný fakt, že ve vesmíru ta nálož prostě musí způsobit spektakulární výbuch a samozřejmě i s náležitým ozvučením! Na to jsem docela alergický. Celý film je prošpikován drobnostmi a vypiplanými detaily a nakonec taková bota?

Zjizvená tvář (1983)

Kult, který mě dlouho míjel. Nakonec ale nejsem tak nadšený, jak bych podle zdejších ohlasů čekal. Řemeslně je Scarface výborný, herci přímo vynikající a zápletka neotřelá. Je tady ale jedno velké ale...Al Pacinova proměna v poslední třetině firmu a konec většiny ostatních postav mi ani trochu nesedly. Závěrečná bitva však libová!

Million Dollar Baby (2004)

Million Dollar Baby jde vytknout jen velice málo věcí. Vynikající Eastwoodova režie a snad ještě lepší herecké obsazení se bezproblémově stará o vytvoření výborné atmosféry. Závěr emocionálně velmi vypjatý a smutný. Jediné, co mi trochu vadilo, je fakt, že koncept "člověk se z nuly vypracuje na vrchol mrknutím oka a všichni to pokládají za samozřejmost" už je přeci jen trochu ohraný.

Kosti a skalp (2015)

Vynikající atmosférická žánrovka. Vůbec nevadí pomalejší temto - to bohatě vyvažují pečlivě a s citem napsané dialogy, očividně všem zúčastněným sednoucí přesně na míru. Kurt Russell šerifuje jako za mlada, Patrick Wilson věrohodně trpí, Richard Jenkins nepřestává žvatlat a Matthew Fox se pro svou roli lovce Indiánů snad narodil. Bone Tomahawk je jasným důkazem, že dobrý scénář a kvalitní herectvo dokáže film utáhnout v pohodě i s nízkým rozpočtem. Škoda několika nedomyšleností ve scénáři (pozor, pár spoilerů: skupinka hlavních hrdinů jede několik dní zcela neznámou pustinou a vůbec neví kam, aby nakonec po mnoha kilometrech našla poprvé indiánské stopy vedoucí přímo na potřebné místo; zcela necivilizovaní divoši žijící převážně v jeskyni umí jezdit na koních a nějakým způsobem si opatřili i lano, očividně potřebné k cestě zpět domů; zatloukání dřevěných kolíků do skály rukou i samotná dřevěná klec je výsměch předchozím kvalitám scénáře atd.). Podobné hlouposti si autoři mohli s klidem odpustit. Zážitek a výsledný dojem mi však tyhle blbiny naštěstí nezkazily.