• Western

Bat 21 (1988)

Asi najhorší „vietnamský“ film. Tvorcovia sa rozhodli hrať divákom na city, čo im vôbec nevychádza. Celé to vyznieva takmer ako paródia. Dialógy sú neuveriteľne gýčovité. Jediné, čo za niečo stojí, sú akčné scény. Nie sú perfektné, ale sú slušné. Dokonca aj herecké výkony Hackmana a Glovera sú na ich pomery podpriemerné.

Věc zvaná láska (1993)

Príbeh štvorice mladých ľudí (Mathis, Phoenix, Mulroney, Bullock), ktorí sa pokúšajú presadiť ako speváci country. Dvaja z nich sa zamilujú do tretej (Mathis), ktorá sa po krátkom čase stane manželkou Phoenixa, no po krátkom čase im to prestane klapať. Dej filmu nie je veľmi zaujímavý, tvorcovia sa zamerali hlavne na country hudbu, ktorá tvorí väčšinu filmu. Čo je dobré pre soundtrack, no na film to je dosť málo. No ľuďom, ktorí majú radi tento žáner to možno bude stačiť. Aj keď country nie je mojim najobľúbenejším žánrom, ešte stále mi v hlave znie príjemná melódia piesne Maybe God’s Woman Too, s ktorou sa predviedla Mathis.

Indiscretion of an American Wife (1998) (TV film)

Manželka diplomata sa po dvadsiatich rokoch manželstva zamiluje do talienskeho vinára. Tento film je niečo medzi drámou a romantickým filmom, miestami však pôsobí dosť nezaujímavo a nudne. No predsa len je o kúsok lepší ako filmy podľa Danielle Steelovej.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Najlepší Seagalov film. Neprezradím prečo, no nehrá hlavnú úlohu...

Velký táta (1999)

Tento film sa dal pozerať až pokým nedošlo na frašku na súde, po ktorej som musel tuho uvažovať, či tomu dať * alebo **.

8 žen (2002)

Pomerne kvalitný francúzsky film so skvelými hereckými výkonmi herečiek a prekvapujúcim (aspoň pre mňa) záverom, ktorý veľmi pripomína príbehy Agathy Christie.

Polská svatba (1998)

Ako vždy skvelá Lena Olin, no film pôsobí až príliš obyčajne, dokonca až nudne.

Šílená jízda (1997)

Toto je príklad, ako sa dá z mizerného námetu, s malým rozpočtom a slabými hercami (až na Brittany Murphy) urobiť slušný béčkový akčňák. Svižné dialógy a kung-fu akcia, ktorá viditeľne nesie rukopis hongkongského režiséra.

Panika (2001) odpad!

Tak zúfalo amatérsky dorobené včely som ešte nevidel. A to je len jedna z mnohých „kvalít“ tohto filmu.