• Western

Ally McBealová (1997) (seriál)

Skvelé vyprofilované postavy, ktoré majú svoje zvláštne problémy a výborní herci, ktorí im vdýchli život tvoria výborný seriál plný vtipných situácií, na seriál nevýdaných vizuálnych efektov a príjemnej hudby, kde si vyskúšali svoje spevácke schopností všetci herci v seriáli.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Spielberg je filmový Boh a nikto s tým nič neurobí. Úvodné vylodenie je najlepšia bojová sekvencia (ďalšie filmy ju už len kopírujú). Je to také realistické, ako by ste boli priamo tam. Zvyšok filmu sa síce úvodu nevyrovná, no stále je to výborný a zaujímavý film. Spojenie Spielberg-Hanks dokáže urobiť aj z nepríliš dobrého scenára (čo nie je tento prípad) skvelý film.

Mlčení šunek (1994)

Kvalitu paródií Bláznivá strela a Horúce strely ani zďaleka nedosahuje, alo oproti neskorším počinom Leslieho Nielsena je to predsa len slušne odvedené remeslo. Niektorí herci sú síce trápni (Dom DeLuise, Charlene Tilton, John Astin), no niektorí sú celkom dobrí (Billy Zane, Joanna Pacula).

Sedm statečných (1960)

Je to síce klasika, no tie prestrelky v dnešnej dobe pôsobia až smiešne.

Patriot (1998)

Keď hral Seagal kuchára, po dlhšej dobe som to dokázal stráviť, no PhDr. - to snaď nie! Seagalove filmy sa nikdy nevyznačovali bohvieakým príbehom, no kým tam dolámal veľa kostí, tak to bolo aspoň na 2-3 hviezdičky. Ale keď celý film len sedí a ťuká do počítača a ešte aj veľa hovorí a úplne o ničom, tak aj jediný zmysel jeho filmov je fuč. Záver filmu je neskutočný - to má byť vtip? Nič proti ekológii, no po Aljaške Seagal dokázal, že sá da klesnuť ešte viac na dno. Čo nás ešte čaká? Jediné pozitívum na tomto filme je kamera. Zrejme je to tým, že túto frašku režíroval oscarový kameraman Dean Semler.

Píseň od srdce (1999) (TV film)

Typický príklad televízneho romantického filmu. Ako keby vzišiel z pera majsterky na danú tému Danielle Steelovej. Príbeh slepej učiteľky hudby, do ktorej sa zaľúbia dvaja muži - pre jedného je dôležitejšia kariéra, pre druhého je dôležitejšia ona. Hádajte, ktorého si vyberie.

Vyhnání z ráje (2001)

Film mi pripadal, ako keby ho točil nejaký študent VŠMU a nie známa režisérka. Alebo skôr ako keby to bolo nejaké domáce video - scény s Bolívkovými ako ich rodinné domáce video a scény s naháčmi ako domáce video návštevníka nudapláže. Dúfam, že to bolo posledné dielo pani režisérky, lebo nechcem si predstaviť, čo by ešte mohlo po tomto nasledovať.

Boxeři (1999)

Scény v ringu sú natočené celkom dobre, no keby ten film mal aj nejaký dej.

Šišouni v New Yorku (1993)

Jednoduchý príbeh rodinky mimozemšťanov, ktorý vo vás nezanechá hlbokú stopu. Od komédie by ste čakali, že sa pri nej aj zasmejete. Ja som sa pri nej len trikrát pousmial, čo je dosť málo.