• Western

My Man Godfrey (1957)

Ťažko niečo tejto komédii vyčítať, ale mne sa viac páčila verzia z roku 1936, aj keď veľa rozdielov medzi nimi nie je. Aj David Niven je rovnako sympatický ako William Powell, no asi zavážilo, ktorú verziu som videl skôr.

Úsvit (2023)

Film ma dva veľké pozitíva - silnú tému, ktorá je aktuálna aj 90 rokov po udalostiach vo filme (tu skrytá pod hermafroditizmus) a zručne natočenú retro atmosféru, takže sa na to veľmi dobre pozerá. Hlavná predstaviteľka, ktorú príliš nepoznám tiež výborná, takže ďalšie plus. Nevadí ani pomalé tempo a občasné slabšie momenty v scenári sa dajú prepáčiť. Pre mňa výnimočný film aj prostredím, v ktorom sa odohráva a ktoré je mi veľmi blízke, škoda že nemal Svit a jeho budovanie, plus jeho okolie trošku viac priestoru. Inak, ten Spoločenský dom sa im pekne podaril, vyzerá presne ako ten skutočný spred x rokov, ako si ho pamätám.

Maestro (2023)

Bradley aj Carey sú úplne úžasní, z fleku by som im dal Oscara, no inak ide o taký typický životopisný film, ktorý ma až tak extra nezaujal, videl som zaujímavejšie aj emotívnejšie.

Pozdravy od vraha (2020)

Úvod vyzerá veľmi sľubne, zaujímavo naaranžované mŕtvoly vzbudzujú nádej, že pôjde o pošahaného, no inteligentného vraha, čo potvrdzujú aj ďalšie mŕtvoly, no odkedy spoznáme vrahovu totožnosť, už to nemá ten šmrnc, aj keď stále sa vrah javí ako inteligentný a vyšinutý zároveň, no potom príde k stretnutiu s policajtom v ľadovej pustine, ktoré je také trápne, akoby to napísal úplne iný scenárista a úplne to pochová dobrý pocit z kvalitného thrilleru. Škoda 50%

Brána ke štěstí (1941)

Boyer aj Olivia sú skvelí a veľmi dobre sa na nich pozerá, ale samotný príbeh ma až tak neoslovil. Taká tradičná romantika bez nejakých prekvapivých momentov, až príliš rozprávková.

Who's Got the Action? (1962)

Priemerná komédia o gamblerovi a manželke ktorá ho chce z toho dostať dosť zvláštnym spôsobom, čo samozrejme dopadne úplne inak, ako zamýšľala. Do nadpriemeru to ťahá skvelý Matthau.

Let Us Live (1939)

Kvalitné a napínavé krimi, aj keď občas boli pre mňa niektoré veci ťažko uveriteľné. Chlapík má alibi, nie je proti nemu žiadny priamy dôkaz, len pár svedkov, ktorým stačí rovnaká farba vlasov, aby ho identifikovali a už sa môže chystať na elektrické kreslo... Prokurátori a policajti sa veľmi nevyznamenali, že si nevšimli niekoľko vecí, ktoré tu nehrali. Ale aspoň to vďaka tomu má napätie, aj keď koniec je dopredu jasný. No Fonda a OSullivan sú skvelí, 70%

Riskantní poslání (1994) (TV film)

Prekvapivo kvalitný a inteligentný TV film o špionáži počas WWII. Tie praktiky, ako dokonale oklamať nepriateľskú stranu sú fakt sila, to by nemohol robiť nikto so slabým žalúdkom. A keď ide o operáciu, ktorá mala úplne zmeniť priebeh vojny, tak sú akékoľvek straty povolené. Jeden z naj filmov vo svojej kategórii.

Vysoký cíl (1997)

Typické béčko s debilným scenárom, kde za niečo stoja len autobúračky, zvyšok je pre mozog len veľmi ťažko stráviteľné. A Roy Scheider ako prezident? Pohroma.

It Had to Be You (1947)

Neviem, či to nie je najslabší film, aký som s Ginger videl. Námet je dosť jednoduchý a koniec predvídateľný, pár vtipných momentov to má, ale nepretrhol som sa od smiechu.