• Western

Mafia Mamma (2023)

O čo viac milujem mafiánske filmy, o to viac neznášam priblblé komédie o mafii. Na tejto nie je vtipné nič, ani jediný moment, zato trápnych momentov požehnane. Nevytiahne to ani Toni, a Monica už len môže spomínať na zašlú krásu. Jediný pozitívny moment celého filmu - vydlubnuté oko.

Oppenheimer (2023)

Christopher Nolan proste nemôže nikdy sklamať, nech natočí čokoľvek. Jeho filmárske zručnosti sú na takej úrovni, že na každý jeho film pozerám s otvorenými ústami, ako kedysi na Spielberga. Určite natočil už aj väčšie pecky, no tomto životopisu sa nedá absolútne nič vytknúť. Od príbehu, ktorý aj cez svoju minutáž ani chvíľu nenudí, cez plejádu skvelých hercov (hlavne Damon a Downey sú top), úžasnú kameru, až po prácu so zvukom (Oscar istý). Životopis býva stávka na istotu, tam sa nedá nič pokaziť, no Nolan tomu dal vďaka svojim schopnostiam ešte pridanú hodnotu. A nie je to len nejaký životopis, ale životopis s myšlienkou a aj varovaním. Pre mňa zatiaľ film roka.

Temné hlubiny (2018)

Ach jaj, smutné, aké filmy musia točiť moje kedysi idoly porevolučných rokov. Dolph tu má ale celkom peknú inťácku rolu, aj keď s minimom akcie. JCVD sa snaží, no už to tak nezvláda a hlavne mu to kazia ostatní "herci" a dej a režisér a proste všetko. Chce to veľa odolnosti dopozerať to do konca, dej je príšerná blbosť, tie dve modelky mali ostať na móle, lebo sa na ne pozerá dobre, no so zbraňou v ruke vyzerajú na smiech. Ale to skoro každý herec tu, réžia je príšerná, ani sa nedivím keď som sa pozrel na filmografiu režiséra. Všetko vyzerá hrozne lacno a amatérsky, ako home made movie. Radšej si pustiť nejakú starinku s týmito vyhasnutými akčnými hviezdami.

Šílená noc (2022)

Síce je to hovadina s hlúpučkým dejom a nie veľmi podareným castingom, ale neberie sa to ani trochu vážne, a vďaka tomu sa pri tom dá celkom zabaviť a veľkým plusom sú vydarené a zábavné krvavé scény.

Díler (2010)

Asi najhorší film môjho obľúbenca Schumachera. Akoby nevedel, čo chce točiť, drogová zápletka je slabá a ten záverečný masaker divný. A ešte debilný voiceover, ktorý tu fakt nemusel byť (síce v origináli Sutherland mohol znieť dobre, ale dabing bol príšerný).

Mrazivý lov (2019)

Typické béčko s debilným scenárom, kde jediným plusom je krásna kanadská príroda.

Doktor (1991)

Filmy z nemocničného prostredia ma vždy bavili a tento sa veľmi vydaril. Skvelý prerod arogantného doktora na pokorného a pacientov rešpektujúceho, po tom, keď si to vyskúša z tej druhej strany. Skvelý Hurt, to bol ešte vo veľkej forme, no tiež výborný scenár s úžasným, aj keď trochu svojským humorom. Zaujímavosťou je niekoľko hercov, ktorí si tu zahrali doktorov a v podobných úlohách sa predviedli aj v seriáli Chicago Hope - Patinkin, Arkin, Lahti.

Vánoční příběh (2022)

Len priemerná komédia z vianočného prostredia, akých je posledné roky kopu. Bavili ma len Kaiser s Lábusom, romantické linky slabota.

Svatba na odstřel (2022)

Pár vtipných momentov to malo, ale príliš málo, aby sa to dalo považovať aspoň za priemernú komédiu. Námet je debilný, niektoré postavy sú mimo a tak jediným plusom je aj po 50ke sexi Jennifer.

Nic než osamělé srdce (1944)

Nadpriemerný film, ale niečo tomu chýbalo, aby som dal 4. Cary Grant aj Ethel Barrymore sú výborní, ale miestami to v deji trochu drhlo. A osobne mi dosť vadilo, že príbeh sa odohráva v Londýne, no postavy hovoria americkou angličtinou. Pritom Cary je rodený Angličan, žeby už stihol zabudnúť výslovnosť? No kedysi sa na to asi príliš nepozeralo, nie ako teraz, keď Meryl ako rodená Američanka zvláda anglickú výslovnosť na jedničku.