• Krátkometrážní

Falešní poldové (2014)

Nejdůležitější je se zeptat: no kdo z vás si to jednou nechtěl zkusit? (Jo, a pak si taky uvědomit, že koukat na trailery ryzích komedií nedává absolutně žádnej smysl. Pak to akorát dopadá jako tady.) --- "You promoted yourself again?!"

Silk (2011) (seriál)

Žádná whiskey v pracovně, žádné obleky za stopadesátosmmiliard, žádní koncipienti s vlastními kancelářemi. Ne, nic takového. To raději poctivá právničina, honosné paruky s taláry a precizní, ba přímo strach nahánějící smyčce v pozadí. Supermani stále do jisté míry ano; zároveň však taky supermani, o kterých je divák nucen napříč sériemi pochybovat (především brilantní postava Clivea Readera je stěží vídaným mixem sebevědomí a nejistoty, zranitelnosti). Silk zkrátka názorně ukazuje, jaké všechny poklady nám takoví Suits zatajili - kouzlo křížového výslechu vytěžil do dna (když se nám Martha v soudní síni správně rozhicuje... no hérgot!), zvláštnosti britské praxe oproti té americké stejně tak. A já po delší době musím zase jednou zkonstatovat téměř bezchybnou záležitost. --- Na rozdíl od kolegů pode mnou, nepovažuju druhou sérii za slabší než první, natožpak ze všech nejslabší - naopak s02e01 a s02e02 se pro mě svou tíživostí zařadily k absolutní seriálové špičce. Trochu níž se dle mě zhoupla teprve poslední řada (ačkoliv Miranda teda samozřejmě ♥), ale tam mi pro změnu celkem sedlo - opět frekventovaně kritizované - finále a tolik odkládaná reference na Elvise Costella (hehe). --- "Football's 21st century when it comes to money; 18th century when it comes to being gay." (Spot on!) --- (Velmi zajímavý by mohl být spin-off pro BBC Radio 4, zaměřený čistě na postavy v seriálu lehce upozaděných clerků. Chtělo by to ho vypátrat.)

Lovesick (2014) (seriál)

Námět ucházející, zpracování ne až tak. Hlavně ty tuny sentimentu tomu moc nesluší. (Nicméně protože to sluší aspoň Antonii Thomas, rozhodl jsem se po třech dílech pokračovat...)

Uncle (2014) (seriál)

Předčilo veškerý mý očekávání. Uncle sice po humorný stránce ničim neohromí (leda tak hudebníma číslama, ale ty zas nemohly uhranout mě jakožto pravidelnýho diváka 8 Out of 10 Cats Does Countdown), nicméně standardní sitcomovou zábavu prostě nabídne vždycky - ba spíš díl od dílu sílí a nabývá na konzistenci - a i kdyby nic jinýho, přinejmenšim z přítomnosti nerdího děcka těží mnohokrát obratnějc a jaksi příjemnějc než tolik přechválený Spy. (Hergot, to je ale dlouhý souvětí!) --- "I don't want to go platinum. I want to go to the planetarium." (What a kid!)

The Town (2012) (seriál)

Zkratkovitá, od pohledu narychlo spíchnutá minisérie s poněkud teatrálnim (před)finále a skvělou, leč nedostatečně využitou Charlotte Riley.

Grownups (2006) (seriál)

Upřímně... 1) Sheridan Smith mě prostě bere; a přísahám, že za to nemůže jenom ten výstavní dekolt; 2) I přes rozdíl zhruba dvou tříd v hodnocení na IMDB u mě platí přesně opačná nerovnice Grownups > Two Pints of Lager and a Packet of Crisps. --- Na druhou stranu, jen v málokterym sitcomu uvidíte hlavní charakter takhle válcovat všechny vedlejší postavy. Schválně teda, co na tom změní druhá série a značně obměněná/posílená sestava. --- "Wuu, that's enough, Natasha Bedingfield!"

Babylon (2014) (seriál)

"I will verbally dominate you, alright?!" --- Vskutku vyčerpávající jeden den na policejní stanici i v terénu. Závěrečný dialogy jako by do primárně bavícího celku tak uplně nezapadaly, nicméně byly to teprve ony, co mě správně nažhavilo na pokračování...

Beehive (2008) (seriál)

Sketch show, která upoutá snad akorát dokonalou dvojnicí Kristen Wiig, přirozenou krásou Sarah Kendall, mladičkym Jackem Whitehallem a kopou nechutností, který jdou vždy zásadně přes čáru.

My Life in Film (2004) (seriál)

Ze seznamu parodovaných filmů jsem viděl vlastně jen Shining, a stejně jsem se u všech dílů královsky bavil - to je asi to nejlepší možný vysvědčení, jaký ode mě My Life in Film může dostat. Krom toho bych rád zvlášť vypíchl pátou epizodu a velmi stylovou koncovku. --- Všechny části jsou náležitě rozkouskovány a dány volně k dispozici na YouTube.

This Life (1996) (seriál)

Asi nejsyrovější seriál, co jsem kdy viděl. A stoprocentně nejfotbalovější scénář, co kdy nějaká ženská napsala. --- Pokud Silk je převážně o právnících, kteří sice podávají nadlidský výkony, ale na rozdíl od protagonistů Suits u toho viditelně potí krev; This Life už pojednává o naprosto obyčejných dělnících právničiny. I hroutící se vztah Egga s Milly potom tedy jaksi nevyhnutelně působí velmi, velmi realisticky; ne-li snad až povědomě. --- "See, romance was invented by retailers to sell their products." --- (Mimochodem... senza znělka.)