Shogin

Shogin

Jindra Vosecký

Česko

• 18.3.2013  00:17

Ano! Konečně velmi vydařený casting, dva hlavní představitelé jsou skvělý a tempo filmu uctihodně zvládnuté. K tomu připočtu nadsázku a to roztomilé blonďaté dítko a vyjde mi nejlepší díl série Pátek třináctého! Jen škoda, že se to povedlo až napošesté (přestože 3 a 4 díl jsou také podařené).. Díly v pořadí, jak se mi líbili: 6, 3, 4, 5, 2, 1.

• 9.2.2013  23:31

Tak jsem právě objevil jeden z nejlepších českých filmů vůbec! Až jsem si chvílemi říkal, jak je možné, že jsem na něj narazil, až teď. Originální, osobité, vtipné a přesto hluboké a od začátku do konce úžasně plynoucí!

• 26.10.2012  21:17
    Dexter (TV seriál) (2006)

1. Série - 5/5 (100%) ; 2. Série - 5/5 (100%) ; 3. Série - 3/5 (70%) ; 4. Série - 5/5 (95%) ; 5. Série - 5/5 (90%) ; 6. Série - 2/5 (45%) ; 7. Série - 4/5 (75%) ; 8. Série - 4/5 (75%)

• 7.10.2012  19:43
    Kvílení (2010)

Sice to tu bylo mockrát, ale já bych dával přednost klasické filmové biografické formě vyprávění. Tahle dokumentární podoba mi neseděla, animace působili opravdu lacině, zatímco černobílé pasáže byly úžasné a kdyby to zkrátka bylo točeno čistě filmově (myšleno ne dokumentaristicky a poskládáno z nesourodých linií), mohlo by z toho vzniknout výborné dílo. James Franco je naprosto výborný a představitelé Kerouaca a Cassadyho, jako by jim z oka vypadli.

• 4.10.2012  21:28
    Radiohead: 7 Television Commercials (video kompilace) (1998)

Hodnocení klipů (hudba je samozřejmě bez váhání za plný počet!): Paranoid Android (1/5); Street Spirit (5/5); No Surprises (3/5); Just (5/5); High And Dry (4/5); Karma Police (5/5); Fake Plastic Trees (5/5).

• 27.9.2012  20:01
    Top Gear (TV pořad) (1978)

Auta mě sice moc neberou, ale těch pár dílů, co jsem viděl mě bavili a musím uznat, že je to mistrně natočené.

• 23.7.2012  01:10

Zpočátku jsem se rozkoukával a postupně přicházel tomu všemu nevídanému na chuť. Netrvalo to dlouho, napojil jsem se na tu správnou vlnu a už jsem se nechal jen nést. Je to vyjímečný snímek, který určitě není pro každého, ale kdo mu příjde na chuť, ten si může užít krásný příběh.

• 20.7.2012  00:41

Nadprůměrná televizní minisérie adaptující povídky Stephena Kinga. Je podle mně velká škoda, že tvůrci v tomto seriálu nepokračovali. Mé hodnocení jednotlivých povídek: Bitevní pole - 3/5 ; Crouch End - 2/5 ; Umneyho poslední případ - 3/5 ; Konec celé patálie - 4/5 ; Silniční virus míří na sever - 5/5 ; Pátá čtvrtina - 4/5 ; Pitevní sál čtyři - 5/5 ; Víte, že tam mají pekelně dobrou kapelu? - 4/5.

• 28.6.2012  00:07
    Caligula (1979)

Říkal jsem si, kam zmizely ty opěvované pornoscény a neskrývaná brutalita a pak jsem zjistil, že se dívám na režisérský sestřih, tudíž hodnotím prozatím tuto verzi a určitě se podívám časem i na tu nesestříhanou.

• 26.6.2012  22:26

Knižní předloha Petera Strauba patří mezi jedny z nejlepších hororových knih, které jsem kdy četl a ani jsem nečekal, že by se filmová adaptace ve svých kvalitách přiblížila, natož vyrovnala. Film jsem proto shlédnul čistě ze zvědavosti, jak si tvůrci s tímto obsáhlým dílem poradili. A ono se to vcelku vydařilo, jedná se sice o průměrnou podívanou, první hodina šlape pěkně, ke konci už to drhne a působí poněkud rozvlekle, ale když vezmu v potaz, že se scénář vcelku drží předlohy, dobré herecké obsazení (zejména Alice Krige!) a na svou dobu působivé triky, tak to na tři hvězdičky určitě je.

• 26.6.2012  09:57

Koncert jako takový bezpochyby naprosto výborný. Co bych ovšem vytkl je přemrštěně šílený střih, který znemožňuje si více užívat dění na pódiu. Chápu, že lidé zodpovědní za střih chtěli obraz co nejvíce sladit se zběsilostí písní, ale tady se vám hezky rychle zatočí hlava, což mě mrzí hlavně proto, že některé záběry jsou opravdu povedené. Uvítal bych minimalističtější o něco klidnější střih, kdy by člověk měl možnost se nad nějakým záběrem také chvíli pozastavit, aspoň na určitých místech rozhodně. Koncert jako takový je ovšem bezchybný.

• 25.6.2012  00:26
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Pohlcující, zvrhlé, překvapující a ty charaktery! 1. Série - 5/5 (100%) ; 2. Série - 4/5 (70%) ; 3. Série - 5/5 (95%) ; 4. Série - 4/5 (85%) ; 5. Série - 2/5 (45%) ; 6. Série - 3/5 (55%). Nejoblíbenější postava: Sam Merlotte.

• 16.6.2012  00:03

Zajímavý nápad ztvárnit hlavní postavu dvěmi herečkami, každopádně kdyby Conchitu hrála Ángela Molina po celý film, byl bych mnohem radši a určitě by to na atmosféře přidalo. Carole Bouquet je sice trefně kontrastní, ale narozdíl od Moliny se mi nelíbila a postrádala charisma, tudíž jsem se pokaždé těšil, kdy se vystřídají a to pak docela kazilo celkový dojem z filmu.

• 9.5.2012  00:08
    Family Values Tour 2006 (koncert) (2006)

Family Values tour 1998 mělo rozhodně nabitější program. Výborné vystoupení KoRn a Stone Sour si ovšem pět hvězdiček zaslouží.

• 9.5.2012  00:06
    Woodstock '99 (koncert) (1999)

Hodnotím sety kapel Red Hot Chili Peppers, Metallica, KoRn a Limp Bizkit.

• 7.5.2012  10:11

Wohnout jsou pro mě jednou z nejlepších českých kapel a jejich koncerty jsou něčím naprosto úžasným. Proto je na místě, aby měli taky to své koncertní DVD, které zaznamenává jejich energickou, vtipnou a jedinečnou show. DVD bych po obsahové stránce nic nevytkl, protože je zaplněné, jak jen to jde. Co bych ovšem vytkl jsou některé věci koncertního záznamu samotného a to zvuk (zejména Honza Homola má kytaru často až moc potichu) a střih (až na pár malých vyjímek nejsou vůbec zabírány kytarová sóla), kde je znát jistá dávka nedotaženosti, čehož jsou si kluci sami vědomi, jak jsem se dočetl v bookletu jejich Best Of alba Plejlist. Snad bude v nejbližších letech na světě dotaženější koncertní DVD i s novými peckami z nové desky Našim klientům. 4*.

• 8.3.2012  15:58

Námět zajímavý, ale už před shlédnutím mi to nesedělo a při sledování jsem se celou dobu nemohl ubránit dojmu, že to je poněkud samoúčelné. Jako celek film nedrží vůbec pohromadě a na celou tu hru se mi pořád nějak nechtělo přistoupit. Co mě však velice potěšilo, je návrat Heather Langenkamp, Robert Englund v civilu, scéna s Wesem Cravenem a John Saxon a další herci z prvního dílu plus samozřejmě spousta odkazů na předešlé díly, zejména první. Každopádně poté, co jsem včera viděl otřesný šestý díl, je tohle přece jenom mnohem lepší a uctihodnější zakončení mé nejoblíbenější hororové série! Díly, podle toho, jak se mi líbili: 3, 1, 4, 7, 5, 2, 6.

• 1.1.2012  01:44

Lepší snímek na Silvestrovskou noc jsem si vybrat nemohl. Úchvatné dílo, ve kterém opět exceluje, jeden z nejlepších herců vůbec, Jack Nicholson (a po jeho boku výborní herci herci Helen Hunt, Greg Kinnear a i Cuba Gooding Jr. by neměl být opomenut.), vykreslující charakter jeho postavy, starého mrzutého Melvina, trpícího Obsendantně kompulzivní poruchou, naprosto dokonale, ale hlavně tvořící v kombinaci vtipných a dojemných pasáží jedno velké a příjemné pohlazení po duši. Po shlédnutí jsem si byl jist, že tenhle krásný snímek v budoucnu nejednou zopakuji.

• 12.2.2011  14:00

Kingova předloha nepatří rozhodně k nejlepším povídkám, které napsal a mě osobně také zvlášť nenadchla, ale má aspoň jeho dokonalé vypravětství. Na film jsem ze zvědavosti kouknul, i když jsem nečekal prakticky nic, a taky mi to velké nic přineslo. Přidání majitele prádelny absolutně postrádalo smysl a celkově nízká kvalita šla kvůli tomu ještě víc dolu... Velmi slabý snímek...

• 1.11.2010  00:43
    Brazil (1985)

A pak přišli titulky a já zkrátka seděl a vstřebával ten vyjímečný filmový zážitek, který jsem právě prožil a snažil se v něm nějak zorientovat, v hlavě si ho uspořádat, jenže to není jen tak. Film který přináší tolik nepopsatelných věcí, nevídanou atmosféru, postavy a to jak působí celkově. V první chvíli jsem si říkal, že vlastně nevím tak úplně, co si mám myslet a to mám rád, když člověk nad filmem musí přemýšlet a stále na něm lze něco objevovat. Na jakékoli místo filmu jsem se v duchu vrátil, pocítil jsem ten příjemný pocit, který to ve mně zanechalo a tu dokonalost a s radostí mohu říct, že Brazil je pro mně nejlepším dílem Terryho Gilliama a moc se těším na druhou projekci! (Viděno Director´s cut.)

• 30.10.2010  22:56

Sport jde mimo mě a o americkém fotbalu a fotbalu celkově toho moc nevím, přesto mě režie Olivera Stona opět dostala, plus jeho typický neopakovatelný střih a ještě k tomu vynikající Al Pacino a překvapivá Cameron Diaz, kterou jsem dosud moc nemusel. Nebyl to pro mně však zas takový odvaz, protože jak už jsem řekl, tato látka není vůbec můj šálek kávy, tudíž jsem si jí ani nemohl tolik užít, ale jedná se rozhodně o nadprůměrný snímek, který nepatří sice k těm nejlepším dílům Stona, ale za shlédnutí rozhodně stojí, zvlášť pro sportovní nadšence.

• 19.10.2010  19:47
    Hooligans (2005)

Fotbal mi nic neříká, ale nikomu to samozřejmě neberu, každopádně pohled na bandu dementů, jejíž životní náplň je se mlátit s dementama z druhé strany a to naprosto kvůli ničemu, mě opravdu nenadchne, naopak se mi to hnusí. Takže ty dvě hvězdičky dávám za režii a herecké výkony.

• 15.10.2010  23:09

Nádherný a silně emotivní snímek, ve kterém se skrývá mnoho a realismus čiší z každé scény. Herecké výkony jsou výborné, u mého oblíbence Jacka Nicholsona jsem ani nic jiného nečekal, svou vedlejší roli astronauta podal božsky, naprosto výborně a dodal filmu ony uvolňující chvilky. Shirley MacLaine taktéž výborný výkon a Oscar rozhodně zasloužený, avšak mým favoritem a milým překvapením je Debra Winger a její lehce chraplavý hlas, jejíž výkon mě opravdu dostal a je podle mě velká škoda, že si sošku neodnesla. Jako celek Nádhera!

• 5.10.2010  23:15
    Zodiac (2007)

Dílo, které rozhodně stojí za shlédnutí, ať už kvůli výborné Fincherově režii nebo výborným hereckým výkonům (Gyllenhaal, Ruffalo, Downey Jr.). Každopádně pro ty, kteří by chtěli o Zodiacovi vědět více, tak doporučuji Graysmithovu knihu, kterou jsem před shlédnutím filmu přečetl a která vše rozebírá do mnohem větších detailů a celkově je obraz událostí o dost drsnější a neskrývanější. Je pochopitelné, že se tolik informací z knihy do filmu vejít nemohlo a vlastně mi ta filmová uhlazenost a cesta spíše vypravěčská, byla sympatická.

• 2.10.2010  21:05
    Bouře století (TV film) (1999)

Škoda, že to nebylo sestřiháno na dva díly, protože pak bych šel s hodnocením rozhodně nahoru a měl bych chuť si to pouštět znova. Takhle to bylo poněkud zbytečně natahované a je to škoda, protože je to jinak vcelku povedená podívaná s mnoha silnými momenty (zvlášť, když vezmeme v potaz, že jde o TV film, které se jako adaptace Kinga moc často nepovedou). Když srovnám s předchozím TV filmem "Dům v růžích", tak se mi "Bouře století" líbila mnohem více.

• 30.9.2010  14:52

Snímek v němž krásně ladí jazzová hudba s Pařížskou atmosférou. K tomu ještě výborný Paul Newman a další velmi dobří herci, včetně Louise Armstronga a vynikající jam-session uprostřed filmu, která je nejsilnější částí filmu, protože jinak se jedná o prostý a jednoduchý příběh, což je trošku škoda, protože zprvu se zdálo, že půjde o hloubavější formu.

• 27.9.2010  13:38

Je to už hodně let zpět, kdy jsem Tajemné okno viděl poprvé a kdy mě naprosto dostalo a zarylo se mi hluboko do hlavy a já se k němu moc rád vracel. Tenkrát jsem ještě nebyl tak velký fanoušek Stephena Kinga a předlohu jsem neznal, ale později jsem si jí sehnal, přečetl a můj názor na tuto adaptaci se nezměnil, ba naopak, já jsem prostě spokojený a ten filmový závěr mi sedí. Ano, uznávám, film nedostatky rozhodně má, ale já si nemůžu pomoct, snímek který mě i po tolika shlédnutích neustále baví a vynikající herecký koncert Johnnyho Deppa, si nezaslouží nic víc než absolutorium!

• 27.9.2010  00:33
    Christine (1983)

Hm tak bohužel, ze začátku se to tvářilo velmi nadějně, ale postupně to upadalo a upadalo... atmosféra nulová... když už se i ta psychologie skoro úplně vytratila, tak jsem doufal, že se někde vynoří aspoň náznak toho zmíněného hororu, ale ono nic... Závěr to zazdil úplně... Abych ale jen nekritizoval, tak světelná scéna s hamburgerem aspoň za něco stojí... Každopádně doporučuji sáhnout po předloze, která sice nepatří mezi to nejlepší, co mistr napsal, ale ve srovnání s adaptací je naprosto výborná!

• 26.9.2010  15:45

Už román Cujo nepatří zrovna mezi mé nejoblíbenější díla od mistra Kinga. Důvod je v tom, že dějově nic moc zajímavého nebo něčím se vyjímajícího nenabízí. Avšak u knihy si člověk pořád užívá výborného Kingova vypravěčství, kdežto u filmu zkrátka není moc na co koukat a člověk pak dostane ničím neobohacující hororové béčko, které nezachraňují ani vcelku dobře vybraní herci či naprostá věrnost předloze. Rozhodně doporučuji knihu.

• 27.8.2010  17:47
    Zabíjení (1956)

The Killing je mnou tisícátý ohodnocený snímek zde na CSFD a musím říct, že mi naprosto sedl a od začátku do konce jsem si ho parádně užíval! Opět se klaním géniovi a oblíbenci jménem Kubrick a s velkým nadšením dávám plný počet!