• Krátkometrážní
  • Hudební

Interview s upírem (1994)

Opravdu výborný počin, který mě od prvního okamžiku vtáhnul a pustil až po skončení. Výborná atmosféra, režie, sénář, hudba a opravdu bravůrně zahraní upíři (především Tom Cruise pro mě opravdu zazářil).

2001: Vesmírná odysea (1968)

Odyssea mě doslova přimrazila a nenechala mě vydechnout, občas jsem se přistihnul s otevřenou pusou (a to dost často), atmosféra je opravdu nepopsatelná. A hudba?? Myslím, že vhodnější a krásnější ani být nemohla, nevím co dodat, snad jedině - VELKOLEPÉ!!!

Ukradené Vánoce (1993)

"This Is Halloween, This Is Halloween", nezapomenutelné! :-)

Vřískot 2 (1997)

Výborné pokračování, které mi v osmi letech přichystalo nejednu noční můru. Za to jsem však rád, protože to lze brát jako určité otužení a započetí fascinace touto sérií a maskou Ghost Face.

Amélie z Montmartru (2001)

Na podruhé mnohem mnohem lepší. Vše obaleno překrásnou hudbou Yanna Tiersena. 5!

Futurama (1999) (seriál)

Dřív jsem si nemyslel, že může další dílko Matt Groeninga dosáhnout kvalit nezapomenutelných Simpsonů, ale jen po shlédnutí prvního dílu, jsem byl utvrzen v to, že může.

Spalovač mrtvol (1968)

Jeden z nejlepších českých filmů. Hodně se mi líbí osobitý styl snímku. Záběry jsou velmi vydařené. Z ponurého Rudolfa Hrušínského jde opravdu strach, spolu se Švejkem je to podle mně jeho největší role.

Mulholland Drive (2001)

Film, na kterém při každé další projekci objevím něco nového a to je právě to, proč mě Lynchovi filmy tak baví a jsem jimi tak pohlcen. Podle mně mistrovo nejlepší dílo, hudba je vrchol tvorby Angela Badalamentiho a jeden z mých největších srdcovek a nejlepších filmů, co jsem kdy viděl.