Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Jako odpočinek výborné, chvílema sice až hříšně jednoduché, ale něco podobného ve světové kinematografii chybělo...plná palba :-)

Konečná (2013)

Tyhle role Arnoldovi prostě sedí. Žádné užvaněné dialogy, přesná akce, trocha nadsázky a vtipu. I ve svém věku to zvládá nadmíru dobře. Není to sice žádný trhák, ale zabaví to, je to svižné a klasické.

Ledové království (2013)

Ani tak, ani tak...asi nejprůměrnější Disney, kterého jsem viděl. Silné momenty jsou někdy až přeslazené, slabých je nepočítaně, ale komediálně to je nenucené a příjemné. Prostě průměr, na víc to bohužel nemá.

Mama (2013)

Příjemně mrazivý zážitek z celkem klasického hororu tak, jak ho mám rád. Pravdou je, že jsem se při hororu už dlouho nelekl, ale tady párkrát dokonce i ano a i když i tady byly některé věci málo rozvinuté a konec poněkud podivný na můj vkus, nemůžu říct, že bych se nebavil. Španělská hororová škola se drží na špici, jak vidno. Doufejme, že nadále nezklame.4*

Nejsmrtelnější kořist (2013)

Takový remake původního "díla"...více akce, více dialogů, ale celkově slabší...přesto, zase z té nostalgie, alespoň tři * ;-)

Nightwish: Showtime, Storytime (2013) (koncert)

Hodnocení jedním slovem? BOMBA! Mám za to, a jistě najdu dost příznivců, že tenhle nářezovej koncert si v ničem nezadá s End of an Era. Nejsme tu pro to aby jsme soudili, kdo je lepší, jestli Floor, Tarja či Anette. Ohodnotit tento dokument jako filmové dílko je ale také těžké. Nicméně, popořadě vzato, hudba tradičně skvělá, zvuk v určitých místech kolísal, ale nic strašného se nedělo a jeho vyvážení bylo i tak nadprůměrné, výkony co do pohybu a showmakingu všech protagonistů..no, tady bych se asi zastavil. Víte, za éry Anette nešlo ani tak o to, jak Anette zpívá. Ona je kvalitní zpěvačka, Tuomas umí udělat muziku na tělo a tak tedy Nightwish i tak dělali zajímavé hudební projekty a byly úspěšní. Mohli být ještě úspěšnější, kdyby tu nebylo to velké ALE...Anette je totiž zpěvačkou, která se hodí do studia, ale (a teď mi její fandové musí odpustit) ona prostě neumí udělat tu show. Celá kapela tedy za jejího působení byla toporná, kamenná, bez špetky energie a jedinný, kdo to ještě jakž takž zachraňoval byl Marco. A teď přišla Floor, mladá krev, energická, impulzivní, spontání...a celá kapela ožila. Děkujme bohům, že tam je a zůstane. Z jejího zpěvu mi jde mráz po zádech, s Marcem se doplňují jak ve zpěvu tak i v tvorbě atmosféry, zkrátka radost pohledět. Tihle Nightwish tu dlouho chyběli. A co na to příznivci Tarji? Haní a kopou kolem, skřípou zuby a nemohou se vynadávat. To vše jen proto, že jim nejde přes srdce skutečnost, že by někdo mohl nahradit jejich ikonu stejně kvalitně, ne li lépe. Tudíž ti, co na Nightwish již zanevřeli, zkuste tenhle počin, valná většina z Vás se ráda vrátí a ti co ne, nikdy neměli rádi Nightwish a jejich hudbu, ale jen tu pomyslnou persónu.

V zajetí démonů (2013)

Nejlepší příklad toho, že dobrý horor nedělají jen končetiny létající vzduchem a cisterny krve po celém okolí. Mrazivost, děsivá atmosféra a celkově zvládnuté načasování dělá z tohoto kousku výbornou žánrovku. Právě asi syrovost a realita vyprávění je silným článkem Wanova díla. Po hodně dlouhé době mi běhal mráz po zádech, skvělé! Plná palba... Jen tak mimo mísu ještě, schválně jsem si přečetl těch několik málo komentářů od individuí, kteří dali "odpad". Chtěl bych jen doporučit, pokud se žánrově nevyznáte, koukejte na Šmouly, tam o nic nejde a pobaví vás. A druhé doporučení, když nemáte ponětí o tom, jak to ve skutečnosti doopravdy bylo, nesuďte jestli je nebo není to dle skutečné události ;-)

Hněv Titánů (2012)

Jen jediná věc: krom skvělého vizuálního zpracování je pro mě největší přidanou hodnotou to, že konečně vystihl někdo ve filmu titána tak, jak by měl správně vypadat (kraken z r. 1981 i 2010 není původní titán, je to bestie ze severské mytologie - pro neznalé), to jest obrovský, prastarý, prapůvodní živel žijící si vlastním životem.

Imaginaerum (2012)

Zde je právě evidentní ten mezník mezi očekáváním a skutečnou realitou. Ten kdo čekal, že to bude bomba fantasy s neoddiskutovatelnou a častou přítomností kapely Nightwish, byl asi značně zklamán. Ten kdo nečekal nic moc, jen prostě muzikálový příběh o jednom skladateli, asi se také nedočkal svého. Ovšem ti z nás, mezi něž se počítám, kdo alespoň z části chápou iluzi Tuomasova génia a snu, čekali hlubokou epickou, tmavou fantasy povídku s jasným abstraktním nádechem. A těm se dostalo vše do míry vrchovaté. Dílo samo o sobě asi neosloví každého, žánr a zvláště toto ztvárnění je celkem specifická záležitost a takový příběh, jako tento je i z části odrazem autorovi duše samotné. A mě se to líbilo. Je to inspirativní, vypovídající, bez sentimentu ale zato s notnou dávkou poselství a lásky. Pro mě 90%.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

V první řadě bych rád podotkl, že ač jsem se těšil už celý rok, nebyl jsem jako řada ostatních zklamán. Jde totiž o to, že spousta "odpadových" komentátorů zde nikdy hru asi neviděla a navíc, žádný film nemůže kopírovat hru úplně do puntíku. Moje očekávání pokračování splnilo i když 3D v tomto případě bylo opět dosti nevyužité. Tento film celkem bez výhrad posunul příběh prvního dílu a v některých otázkách jej dotáhl do konce. Herecké výkony jsou průměrné a svou roli celkem zvládli, scénář se drží nastartované linie. Jediná věc, která mě zamrzela je úbytek tempa ve 2/3 filmu a poněkud zarážející rychlý konec filmu, čož mu v mém případě jednu * ukradlo. Jinak spokojenost, ale doufám, že případný další díl bude již poslední.