Osudový dotek 2 (2006)

Oproti jedničce dosti slabé. Další film, co jen staví na slávě svého předchůdce.

Odpočítávání (2010)

Na území USA jsou údajně rozmístěny tři atomové bomby. Pouze jeden člověk ví kdy, kde, jak. Ale co když jde o podvod? Ta možnost tu je a zjištěné okolnosti a vybavení v propagačním videu teroristy nasvědčují tomu, že hrozba je více než reálná. Náš islámský terorista se rozhodne dobrovolně vydat s vědomím, že toto nebude obyčejný policejní výslech, nýbrž velmi bolestné praktiky amerických kostiřezů. A o tom to vlastně celé je. Ovšem on s tímto údělem počítá a bere ho jako svůj trest za to, co se v příštích několika hodinách stane. Tu na scénu příchází nejlepší masochtivý mučitel, Samuel L. Jackson. Prvním jeho krokem je nakráčení do místnosti s výrazem krvežíznivého zabijáka a hned pustí se do práce s velmi neortodoxními metodami, což se přísedícím a to obzvláště agentce FBI Carrie-Anne Moss absolutně příčí. Jenže etika musí jít stranou. Co je jeden člověk ku desítkám miliónům? A tak Samuel L. Jackson vybaluje další svoje nadobíčko a dál zkouší teroristovo odhodlání. A my máme možnost přihlížet jeho fyzickému, ale hlavně ke konci filmu psychickému trýznění. Zlomí se terorista nebo vydrží až do konce?

Avatar (2009)

Právě jsem dorazil z Avataru a musím uznat, že Cameron prostě umí. Nejspíš to není nejlepší film co jsem viděl, ale rozhodně patří do mých TOP. Nečekejte nijak převratný nebo revoluční příběh. Celé je to jedno velké klišé, ale co se týče těch záběrů, světa Pandory a vůbec provedení celýho filmu. Prostě nádhera. Vypíglované do posledního detailu. Avatar opravdu nabízí tu nejlepší vizuální techniku dnešní kinematografie. Moje hodnocení kvůli mírný závěrečný přeplácanosti není čistých deset, leč asi 9,5 . Pokud váháte jestli na tuhle scifi řežbu zajít do imaxu, tak pak nemůžu nic jiného než doporučit. Naprosto perfektní podívaná.

Pozemšťan (2007)

Nečekejte nadupané efekty, vybuchující objekty. Snímek se všeho všudy odehrává v jedné místnosti. To mu ovšem nijak neubírá, ba naopak se podvedlo navodit skvělou komorní atmosféru, kde vysokoškolský profesor John Oldman pořádá rozlučkovou party se svými kolegy. Když tu někdo řekne, že John vypadá naprosto stejně jako před deseti lety, pořád stejně mladý (jak to jen dělá?). Nejprve John váhá, ale pak využije situace a všem dokola prozradí, že už na Zemi pobíhá plus/mínus 14tisíc let. Nikdo mu samozřejmě nevěří, a tak mu pokládají nejrůznější otázky z minulosti, čekajíc kdy John odpoví špatně. Ale špatná odpověď nepříchází. Otázkou zůstává: Co když mu opravdu je 14 tisíc let? Od tohoto filmu jsem opravdu moc nečekal, dlouho jsem ho opomíjel... velká chyba. Zde je totiž perfektně vidět, že film nedělá rozpočet, ale nápad.