Až dojde ropa - drsné varování (2006)

Jen hodně jednoduchý člověk může hodnotit něco co nezná a jen blb o tom může točit tendenční dokumenty. Ropy je na světě tolik, že je prakticky vyloučeno ji spotřebovat dříve než pitnou vodu a jídlo (samozřejmě počítáno na hlavu nikoliv geograficky - ostatně stejně jako ropa). Rok má 365 dní a jen nově nalezené ložiska (byť těžko přístupná), která jsou dle studií jen 7-10% možných celosvětových zásob, vystačí při současné spotřebě na zhruba 20-50.000 dní. Planeta je obrovská a my zatím těžili prakticky jen na stejných místech a oblastech a v +/- stejné hloubce - může být, že jsme doteď nevytěžili ani 1% všech zásob. Všichni tady pláčí, že USA produkují jen 2% ...... tomu se říká strategické rozhodnutí a strategické zásoby. Nač těžit to na čem sedím když můžu sosat od druhých. Nejdříve vysosají islamské radikální arabské státy - na surovinách postupně slábne Rusko, protože i tady mají USA prakticky netknuté nerostné bohatství (nemluvě o Kanadě a Aljašce kde leží většina světových zásob prakticky čehokoliv). Strategická kontrola nad dosud netěženými ložisky je zcela na straně USA - Evropa má minimální možnosti, Čína prakticky žádné. USA válčí po světě jen z jednoho jediného důvodu - těžit v jiných oblastech jak nejdéle to půjde a oslabit tím všechny ostatní. Proč asi ..... za prvé protože pak budou prodávat oni ropu a jen tomu komu budou chtít za cenu jakou určí a za druhé proto, že už dávno mají zpracováno několik plánů alternativních energií (většina pochází už z dob závodů o dobytí Měsíce) - jenže jejich zavedení je momentálně značně nežádoucí (zkuste si představit, že Vám zítra někdo řekne, že auto může jezdit na slanou vodu ...... mnohem horší chaos než kdyby ropa nebyla). Takže kdo jako seriózní bere dokument kde se řekne, že ropy je na max. 20 let nebo že USA jsou závislé na exportované ropě a bez ní končí, tak doporučuji už teď začít trénovat stanování a rozdělávání ohně lukem a suchým dřevem a samozřejmě sterilizaci. Pak prosím pokračujte do oddělení C kde se připojíte k vyznavačům konce světa 2012.

Babe (1992)

George Ruth - Babe byl to čemu se říká wonderboy. Netrénoval, pil jako duha, kouřil a přesto odpaloval jeden homerun za druhým a pravidelně nasíral polovinu ameriky zatímco druhá polovina mu za to tleskala. Jeho gesto kdy ukázal kde odpálí homerun je v dějinách sportu neopakovatelný okamžik. Tento film je pocta jeho talentu a John Goodman odvedl dobrou práci

„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)

1983 - a u nás se točilo prvotřídní Sci-fi, které někteří ohodnotili odpadem. Natočit to v té době v Hollywoodu tak to bylo slavnější než E.T. ......

Babovřesky (2013) odpad!

Troška, Troška ...... to je ten přecitlivělý homosexuál co si myslí, že je Jackson??? Tak to jo, to půjde

Barbar Conan (2011)

Kdo viděl opravdového Conana v podání Arnolda tak nemůže toto brát v žádném případě vážně. Na úrovni televizních seriálů Herkules a Xena - jen mnohem dražší a s naprosto dokonale zapomenutelným hlavním hrdinou. Momoa působil chvílemi (dost často) srandovně (dost hodně).

Barbar Conan (1982)

Abnormálně povedený prolog filmu a fantastická hudba. Schwarzenegger tady byl ve své nejlepší formě a podle mého názoru už se této roli pouze přiblížil Terminátory a Predátorem. I po těch letech stále stojí za podívání

Barb Wire (1996) odpad!

Pamela Anderson v kůži? Ne, děkuji. Tento chodící silikon je pro mě symbolem anti-erotiky. A tento "film" je symbolem slaboduchosti

Bathory (2008)

Opět velká reklama a boom a opět propadák. Myslím, že to bude jeden z nejrozporuplnějších filmů v hodnocení. Vyznělo to jako televizní inscenace s takovým nemastným neslaným scénářem roztahaná násilím do více jak dvou hodin. Amatérismus na tomto filmu je téměř hmatatelný Kritici se drží překvapivě při zdi, ale i tak na jakoukoliv výtku reagují Jakubisko a jeho žena hystericky - asi proto, že film prodělává kde může. Vždyť kde proboha promrhali více jak 300 miliónů? A ještě něco - proč to proboha ta slečna šla do kina pirátit? ----- Dávám další hvězdu dolů - omylem jsem shlédnul část tohoto filmu znovu (čistě zvuková kulisa). Opravdu strašná díra na peníze

Batman a Robin (1997) odpad!

První i druhý díl Batmana měl něco co tento paskvil rozhodně nemá. Temnou atmosféru Gotham city a skvělého padoucha. Jack Nicholson, Danny DeVito - špičkové postavy. To co z Batmana zbylo nyní je na zvracení. Kdo vydržel celý film, tak by měl dostat metál za statečnost a nebo svěrací kazajku

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Tragické. Cavill jako Superman je slabý, ale Affleck jako Batman je naprostý castingový úlet (je to pro mě až neuvěřitelné, to opravdu nikdo neviděl Daredevil?????). Celý film je dělaný na sílu, lámaný přes koleno. Nic nedává smysl, působí to zbytečně, uměle, trapně. Po fenomenální Nolanově trilogii, kterou na rozdíl od originálního Supermana pamatuje i nová generace, se nedá čekat nic jiného než srovnávání. A to nemůže skončit jinak než těžkým KO Snyderových kašpárků - za mě slaboučkých 30%.