Roming (2007)

Film o cikánech? V ČR? A ještě takto hloupý? Tohle nestojí za žádnou pozornost

Rudá Sonja (1985)

Totální úlet. Evidentně se někdo :-D nechal zlákat úspěchem Conana a pokusil se vytvořit podobný film. Skončilo to nemalou katastrofou.

Rudý baron (2008)

Manfred von Richthofen - není třeba komentovat - jeho chování mu získalo nesmrtelnost a respekt u spolubojovníků i nepřátel. Ale čím to, že každý další film o něm je horší a horší. Rudý baron je na stejné úrovni jako Rytíři nebes - a to už je co říci. Hlavní problém bych viděl v totálním vytípání nejdůležitějších momentů jeho života - jeho zranění a jeho smrti.

Ruslan (2009) odpad!

Neskutečný průjem a to si myslím, že jsem se ještě vyjádřil příliš slušně ...... Jako kdyby někdo zapomenul v 80 letech natočený film někde v archívu a vytáhnul ho o 20 let později .......

Rytíři nebes (2006)

Úsměvné. A hodně moc nerealistické. Kdo se zajímá o letecké souboje z první světové války tak byl pravděpodobně zděšen. Fokker Dr. I v červené kamufláži byl výsostný stroj Von Richthofena a při vší úctě k ostatním pilotům by jeho letka dokázala roztrhat spojence během několika minut. Nadvláda němců ve vzduchu byla nezpochybnitelná téměř po celé období 1916-1918 s vyjímkou pár měsíců kdy němci téměř nelétali a čekali na konkurence schopný stroj. Zobrazení němců jako pravidla nerespektující hyeny mě ani moc nepřekvapilo, byť obě strany po celou válku dodržovaly pravidla vzdušných soubojů té doby. -- Drahý a nepřesvědčivý kýč --

Samotáři (2000)

Hodně dobrý. Zaujala hlavně tradična výborná Maciuchová. Macháček je bez komentáře, je svůj. Trojan se díky tomuhle filmu dostal mezi elitu stejně jako Ondříček. Zelenka udělal spoustu dobrých hlášek, některé jsou legendární

Sanitka 2 (2013) (seriál) odpad!

Nepoučen tragickým pokračováním Nemocnice na kraji města se Renč pustil do pokračování už dost slabého originálu. Dopadlo to tak jak si mnozí mysleli - je to jako jeden z jeho šotů Nemyslíš zaplatíš roztažených do 30 minut - a zbytek je vyplněn naprosto zbytečným tlacháním kde hlavní roli hraje Dejavu k původní Sanitce. Nejhorší je, že sem to musel nedobrovolně spolufinancovat. Dívat už se na to naštěstí nemusím - a vzhledem k prvnímu dílu ani nebudu

Saulův syn (2015)

Genocida ať už páchána kýmkoliv a jakkoliv je snad nejhorším zločinem člověka. Ale továrny na smrt, které navrhli němci s precizností sobě vlastní, posouvají hranice šílenství o světelné roky dále. Už v té době tam uplatňovali něco jako perverzní pravidla štíhlé výroby - minimum lidí potřebných k chodu (a to ještě většinu zastávali vězni), ani gram jídla, ani jedna kulka, ani kubík plynu nebyl vyplýtván navíc. Tento film ukazuje to co jiné filmy nebo dokumenty jen naznačovaly.

Sběratel kostí (1999)

Tak průměrné, jak je to jen možné - kdyby existovalo místo 5 hvězdiček 10 - tento film by měl 50%. Srovnávat s Jehňátky nebo se Sedmičkou je naprosto mimo - u těch usnul opravdu málokdo