Mulan (2009)

"Hua Mulan", film, na který jsem se léta těšila, protože v něm měl hrát Chow Yun-Fat. Nehraje. Ani wuxia akce, kterou jsem z nějakého důvodu čekala, se mi nedostalo. Je to vlastně jen lehce nadprůměrné romantické drama s nijak objevnou hudební složkou, s uhlazenými, ale hezky inscenovanými válečnými scénami, které přesto dávají tušit krutost doby i prostředí. Místy jsem nesměla moc přemýšlet nad logikou některých situací. Ale velmi dobře vím, že tento film vyžaduje velké plátno a že v kině by to byl jiný zážitek. A Zhao Whei je kouzelná.

Malý velký hokejista (1982)

Líbilo se mi to i po letech v televizi, tím spíš v době, kdy měl film premiéru, a kdy jsem sama byla na sportovní škole a ve věku těch hrdinů pendlujících mezi tréninkem a učením...

Zúčtování s minulostí (2001)

Když to vezmu s nadhledem, přidám za hudbu, za Tila a mou maximálně pozitivní náladu, je to za plný počet. Občas je prostě nutné a očistné zúčtovat s minulostí, která vám brání v rozhledu, i se současným životem...a nadechnout se do budoucna, a je naprosto jedno, na které straně barikády se právě nacházíte.

Vlak s mlékem zde již nestojí (1968)

Je zajímavé, že nejpřesvědčivěji vystihnout běsy Tennesseeho Wiliamse svedly dvě evropské herečky: Anna Magnani a Liz Taylorová. A právě Taylorová propůjčuje svým hrdinkám tu přesnou dávku emocí, za kterými prosvítá nešťastná lidská bytost, aniž by jejich hysterie přímo splývala s trapností. "Vlak s mlékem zde již nestojí" je jediná jeho hra, kterou jsem neznala, jsem nezatížená srovnáváním, věřím i tomu, že autor byl s adaptací spokojený. Toto je jednoduše DIVADLO. S výbornou ústřední hereckou dvojicí... nakonec: kdy tito dva jako pár nebyli skvělí?

Colbyové (1985) (seriál)

Neviděla jsem žádný díl "Dynastie", ale v tomto - zřejmě hodně podobném - blafu hrál na stará kolena herec, jehož mám ráda od dětství a s léty stále víc, to kvůli němu jsem si tenkrát našla čas.

Havajané (1970)

Tak teda dobrá, potlačím zklamání, zapomenu na to, jaký film to mohl být, ale není ...a budu laskavá: za Manciniho hudbu přidám jednu *.

Protektor (2009)

Toto že je to všemi oslavované veledílo, které posbíralo několik Českých lvů a ucházelo se o Oscarovou nominaci? Stydím se, že to nechápu. Nejprotivnější česká hééérečka ve vysoce přeceněném, i když esteticky hezkém, filmu. Ona je Jana Plodková možná fotogenická, ale herecky mi hrubě nesedla už v dánském dramatu "Praha", a mám obavu, že by mi byl stejně nesympatický i ten film, který její Hanka natočila těsně před okupací. Protivní herci, protivný film. Ničemu, vůbec ničemu nerozumím...a vážně uvažuju nad smyslem ceny "Český lev" . Ale jsem ráda, že jsem "Protektora" viděla, protože teď už můžu s čistým svědomím podepsat, že mými domácími filmy roku 2009 jsou výtvarně dokonalé české "Tři sezóny v pekle" Tomáše Mašína se skvělým Kryštofem Hádkem a slovenský "Pokoj v duši".

Kebab Connection (2004)

Fatih Akin film napsal, ale možná by nebylo od věci, kdyby ho sám i natočil.

Muži, co zírají na kozy (2009)

První polovinu filmu bych s klidem doporučila jako antidepresivum: tak úchylnou ideologii jeden hned tak nevymyslí, opravdu jsem se nasmála, až se divím, že mně nevyvlekli ze sálu. Hlubších podnětů k zamyšlení by se taky našlo, nic to ovšem nemění na tom, že ani skvělé obsazení a chytlavé songy filmu nedodaly další rozměr.

Seks piće i krvoproliće (2004)

Název zavádí agresí, ale není tomu tak, film násilí neukazuje, jen dává tušit, a to je často mnohem horší: představy mohou být bolestnější než nefiltrované názorné záběry. Svým způsobem je to asi nejsmutnější film o fotbalových fanoušcích, nejen, ale hlavně dík druhé epizodě s Leonem Lučevem a bezradným policistou, jaký jsem kdy viděla. S písničkou, kterou jsem si pobrukovala celý víkend. „I sve je super , i sve je za pet …“