Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Je to pohádka a navrch komedie. Nechápu tedy, proč řemeslně zdařilého Percyho Jacksona dlouze rozebírat a shazovat, když neuráží děti, ani nezahanbuje žánr fantasy.

Smrt v Šanghaji (2010)

Po několika příšerných filmech s Chow Yun-Fatem jsem si vážně přála nebýt zase zklamaná. Mé obavy umocňoval fakt, že předchozí Håfströmovu nepůvodní a nedůvtipnou "Hru s nevěrou" jsem slušně řečeno protrpěla. No a podtrženo, sečteno: "Šanghaj" pro mne byla opravdu příjemným překvapením (i přes jednu malou nelogičnost).

Ochránci a zabijáci (2009)

Druhá půlka filmu obsahuje dvě výborné scény se zvládnutou choreografií, podtržené dynamickou hudbou. Skutečně výborné, ale to nic nemění na faktu, že "Bodyguards and Assassins" jsou jen špatně skrývanou politickou propagandou. Jaká škoda, že důvod, proč jsem si film pustila, zemřel už ve dvacátéšesté minutě.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Knihy neznám, ale Zatmění určitě to nebylo tak hloupé jak předchozí druhý film.

Heißer Sommer (1968)

Populární zpěvák Frank Schöbel a parta Horkým létem vesele nažhavených dederónů jako by do filmu zabloudili z reklamy na socialistický optimismus. Myslím, že ve své době to byl hit. Jedna * za film, jedna * navíc za choreografii.

Kdo chce zabít Nancy? (2008)

"Downloanding Nancy" aneb důvod, proč nemám ráda současné americké filmy, které si snažně hrají na umění, ale nejsou ani zajímavé. Milý Johane Rencku, není to vůbec jednoduché! Ono nestačí vzít pohlednou a schopnou herečku, počkat, až bude mít solidní odrost, obléct ji jako outsiderku a nechat ji šmatlat. Přidat jednoho velmi nudného Američana, vykřesat z něj nečekaný herecký výkon a jednoho velmi zajímavého Brita a tomu pro změnu nedat šanci hrát. Zapomněl jsi na dramaturga, celé jsi to zabalil tak, že ačkoliv se příběh stal a další podobné se někde jistě dějí, mě přesvědčíš jen stěží. Po španělských "Něžnostech", rakouských "Antares" a thajské vysoce umělecké nudě "Sud sanaeha" si začínám myslet, že jsem masochistka já. Není možné, abych se během pár dnů nechala trápit tolika vykonstruovanými nebo vyprázdněnými vztahovými pseudodramaty. Tak mne někdo zatraceně šokujte!

Full Contact (1992)

Přestože mám občas problém s přehráváním čínských herců, které je ovšem logické a kulturně opodstatněné, Simon Yam tu parodickou nadsázku ukočíroval přesně na hraně a jeho padouch je fantasticky zahraná figura.

Antares (2004)

Po přečtení obsahově nepřesného infa oficiálního distibutora musím smutně konstatovat, že film neviděl. Škoda: možná by do vysílání zakoupili něco lepšího. "Antares" se totiž populárními světovými filmy neinspiroval úspěšně, jen povrchně. A jugoslávské uklízečky opravdu v cizích bytech nevyřizují telefonáty.

Dobrotivé nebe (2001)

Velmi dobrý, výborně zahraný film, který u asi nás málokdo zná. A a ti, kdo "Dobrotivé nebe" viděli, jej pro změnu z nějakého důvodu nedocenili.