Lovci hlav (2011)

Je až neuveriteľné, ako sa škandinávska tvorba v posledných rokoch dostala na piedestál. Či už je to v literárnej alebo filmovej podobe. Dá sa povedať, že (takmer) každý nový počin zo Škandinávie je odsúdený na úspech. Románovú predlohu som nečítal, ale budem to musieť napraviť. Film Headhunters je proste úžasný. Od počiatočného budovania napätia, cez strhujúci stred až po skvelý záver. Hlavná postava mi na začiatku prišla vskutku nesympatická, ale ko koncu som si nevedel predstaviť nikoho lepšieho do úlohy Browna. Dúfam, že každý ďalší snímok zo severu Európy bude minimálne takýto dobrý. Pre mňa jednoznačne jedno z veľkých prekvapení roka. A len dúfam, že remake tomuto snímku neuškodí.

Věc: Počátek (2011)

Zrejme iba blázon by čakal, že nová Vec by sa dokázala vyrovnať Carpenterovmu originálu. Ja som sa bál, že to bude totálny prúser a teraz môžem povedať, že až taká hrôza to nebola. Nie žeby to nemalo veľa múch, to áno, ale na to jedno pozretie a pripomenutie mrazivej atmosféry prvého Thingu to postačí. Človeku príde ľúto, že v dnešných filmoch sú všetky zaujímavé scény robené prostredníctvom CGI. Keď si spomeniem na hrôzostrašné masky originálu, vždy mi behá mráz po chrbte. Tu bolo pár scén, ktoré sa snažili byť ľakačkovými, ale väčšinu z toho hororový fanúšik videl už nespočetkrát. Takisto tu chýbala výrazná postava ako bol Kurt v jednotke. Osobne sa mi nepáčil záver s kozmickou loďou. Niektoré veci by mali ostať skryté a mala by sa ponechať určitá predstavivosť divákovi.

Šéfové na zabití (2011)

Určite jedna z najlepších komédií tohto roku. Komédiám nejak extra nefandím pretože väčšinou mi prídu nudné a tupé, ale táto ma naozaj dosť pobavila. Nonstop smršť nápadov a zvratov, vtipné postavy, sexi Jennifer. Akurát mi vadilo, že Colin Farrell dostal tak málo priestoru (snáď bol na scéne 2 minúty), pretože mi prišla jeho postava ako plná potenciálu. Ale to je len malá chybička na (takmer) dokonalej komédii s krimi zápletkou.

Foo Fighters: Back and Forth (2011)

Dave Grohl je pre mňa hrdinom v tom, čo dosiahol. Ako sa pretĺkol od bubeníka z Nirvany, ktorého nenávideli, keď začal odznova. A dotiahol to na jednu z najväčších rockových hviezd súčasnosti. Scéna s plačom vo Wembley bola neuveriteľná. Foo Fighters len tak ďalej a nabudúce nech je to Maracana:D.

Drive (2011)

Musím dať za 5*, aj keď nejaké výtky by boli, ale tie sú dosť subjektívne. Najmä výber Ryana Goslinga ako hlavnej postavy (vždy ho budem mať zaškatuľkovaného ako toho sladkého chlapca z Notebooku). Ale ku koncu som si aj na neho akosi zvykol. Trochu mi tiež vadilo obsadenie bossov, pretože si viem predstaviť aj lepších padúchov. To je však k negatívam asi všetko a ďalej by sa dalo už len chváliť. Od scenára, cež réžiu až po skvelý soundtrack. Ale nový Taxikár to nie je. EDIT: Má to snáď viac spomalených záberov ako Matrix:D.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Nejak extrémne mutantov a kanibalov nemusím, ale akosi som už videl všetky predchádzajúce diely tejto série, tak už som si akosi z povinnosti pozrel aj tento (zatiaľ) posledný. Nedá sa povedať, že by to bolo úplne hrozné, aj keď ani unesení z toho nebudete. Príbeh je klasicky totálne tupý, bez štipky závanu inovície, plný stupídnych dialógov a nelogických konaní postáv. Avšak herečky sú celkom dobre vyzerajúce (väčšinou z nich je vidno viac ako dosť) a hlavná devíza filmu, gore, je spravená bez väčšej pomoci CGI, čo je najväčším pozitívom oproti predchádzajúcemu dielu. Zaslúžené 2*.

Robot Chicken (2005) (seriál)

Presne po tomto som vždy túžil. Čistokrvná paródia až na kosť, ktorá sa neštíti ničoho. Skvelý nápad vynechať z animovaného seriálu akýkoľvek príbeh a servírovať nám čisté parodické sekvencie. Paroduje sa tu úplne všetko, každý film na ktorý si spomeniete, seriály, showky, osobnosti, situácie, proste všetko. Seth Green má odo mňa velikánsku pochvalu a ja len dúfam, že podobných vecí tu bude čo najviac.

Krvavý stát (2011)

What the fuck? Čo to malo akože byť? Kevin Smith, do dnešného dňa som ťa miloval. Dnes si však priniesol svetu rovnakú sračku ako pred časom priniesol skvelý Joel Schumacher v podobe Blood Creeku. Ako je možné, že režisér s toľkými skúsenosťami a úspechmi dokáže natočiť takúto hromadu sračiek? Veď to bolo takmer nepozerateľné. Herci nula bodov, príbeh (ak tu vôbec nejaký bol) nula bodov, réžia si malý bodík zaslúži. Johna Goodmana mi až bolo ľúto, keď si spomeniem na jeho slávne úlohy. No nejdem pokračovať, pretože by som asi slovka chvály nenašiel. Takto dávam jednu hviezdičku najmä z veľkej úcty ku Kevinovi Smithovi, inak by to bolo možno aj hodnotenie najnižšie. Kevin schop sa a vráť sa k tomu, čo ti šlo najlepšie.

Vrah s chromovou maskou (2011)

Myslím, že aj 2* sú pre tento horor veľa. Jednotka bola scénaristicko-herecká ukážka neschopnosti, tu sa nič nezmenilo. Teda určite sa nič nezmenilo k lepšiemu. Akurát už sa príbeh ani neodohráva vo viacerých lokáciách, nemáme tu Chromeskullove superfáro, aj to málo, načo sa dalo v jednotke pozerať, je preč. Teda samozrejme až na GORE. To je tu najmä v závere zastúpené vo veľkej miere. Čo sa mi síce páči, ale dnes to už film neurobí. Myslím, že už by sa ďalšie pokračovania nemali točiť, pretože fanúšikov určite toľko nemá a aj tých málo by už mohlo zanevrieť.

Áno, šéfe! (2011) (pořad)

Myslím, že Žídek je ako kuchár aj ako človek lepší ako konkurenčný Pohlreich. Zo začiatku som bol skeptický ale každým ďalším dielom som si bol istejší, že je to lepšia voľba ako arogantný Zdeněk. Škoda, že odchádza do konkurenčnej televízie.