Mulholland Drive (2001)

Waw. Čo sa nám to snažil pán Lynch opäť povedať? Nemám ani zdania:D. Ale vôbec mi to nevadí. Prvú hodinu a pol som skoro ani neveril, že je to od Lyncha. Ale posledných 45 minút surrealizmu ma opäť dostalo. A pri úplnom závere som takmer nedýchal. Bravóóó.

REC (2007)

V Španielsku sa začína prebúdzať nová vlna hororových tvorcov. Tento ,,zombie" horor natáčaný digitálnou kamerou likviduje väčšinu západnej konkurencie (nemôžeme sa čudovať, že Amíci robia remake). Napätie sa dá krájať po celý film, každá scéna je pekelne dlhá a človek iba čaká odkiaľ na neho čo vybafne. Celý príbeh je bez väčších hluchých miest. Akurát ma zamrzelo to SUPER vysvetlenie v závere. To si mohol pán režisér odpustiť. Inak skvelé. Hlavne posledná scéna v izbe potme:D.

Temný rytíř (2008)

Pokračovanie Batmana v Nolanovom podaní drtí všetkých komiksákov na prach. Sledovať tento film je extrémny zážitok, ktorý sa dá ťažko opísať slovami. Christian Bale skvelý. Aaron Eckhart skvelý. Heath Ledger famózny, excelujúci, fantastický. Scény s Jokerom sú to najlepšie, čo sa dá vidieť vo filmoch (prepad banky, trik s ceruzkou, príchod na večierok, útok na eskortu, nemocnica, horiace peniaze,......). Pre mňa bezkonkurenčný favorit na Oscara. Jediná drobná chybička, ktorá sa dá vytknúť, je miestami neprehľadná akcia. Ale to je naozaj jediné, čo musí Nolan ešte doladiť. Som zvedavý, či ďalší diel sa aspoň priblíži tomuto skvostu. To bude teda poriadne ťažký oriešok. Jasných 100%. ,,Chceš vedieť, odkiaľ mám tie jazvy?"

Mnichov (2005)

Spielbergov pohľad na Mníchovský masaker, ale hlavne na to, čo sa stalo po ňom. Cesta piatich ľudí, odhodlaných pomstiľ izraelských padlých. Spielberg ukazuje, že vo vojne sa nedelia ľudia na dobrých a na zlých, a to, že zlo plodí iba ďalšie zlo. Skvelý prerod Erica Banu z amatéra k chladnokrvnému zabijakovi, až po paranoidnú trosku. 90%.

Jeepers Creepers (2001)

Neviem čím to je, ale tento horor môžem:D. Je to béčkoidné, to áno. Ale na druhej strane je to skvelá zábava. Prvá polovica je iba rozbeh, budovanie ,,scary" atmosféry. V druhej polovici sa nám beštia poriadne nasrdí a začne masakrovať všetkých, čo mu prídu do cesty. A ten posledný zááááber. Mňam:D. 75%.

Street Kings (2008)

Rozhodne sa jedná o nadpriemerný akčný thriller. Keanu Reeves ako policajt s nie úplne čistými praktikami sa snaží dostať dílerov, ktorý zabili jeho exparťáka a začína pomaly odhaľovať skutočnú pravdu. Akčné sekvencie sú skvelé natočené (škoda, že ich je tak málo), záverečný zvrat je dosť nečakaný, postavy celkom uveriteľné (chvíľu mi trvalo, kým som si zvykol na Reevesa:D). Za zmienku stojí aj účasť Hugha ,,Housa" Laurieho. 80%

Cesta do zatracení (2002)

Ďalšia perla od Sama Mendesa. Úžasný príbeh o ceste otca so synom za vykúpením, v dobe drsnej mafie. Skvelé herecké obsadenie, zaujímavý dej, dobré zakončenie, robia z tohto filmu nezabudnuteľný zážitok. Pre mňa rovnako dobré ako Americká krása. Scéna s thompsonom, v daždi, bez zvuku, je jedným z najsilnejších momentov, aké som kedy videl. 95%.

Hannibal (2001)

Nechápem tie nízke hodnotenia. Jasnééé, na Mlčanie to nemá. Ale že je v modrom políčku mi príde ako veľká nespravodlivosť. V Mlčaní mi najviac chýbalo to, že neukázali Hannibala, ako si ,,užíva s ľuďmi":D. Takže tu sme ho videli v plnej kráse. 80%

Jakubův žebřík (1990)

Mňa to teda dostalo. Príbeh o vietnamskom veteránovi, ktorého začnú prenasledovať nočné mory. Skvelý noir film plný paranoje a prelínania sa reality a predstáv. Tim Robbins skvelý. A ten koniec perfektný. 90%. Mimochodom po zhliadnutí filmu už asi viem, kde čerpal inšpiráciu pre Šiesty zmysel režisér Shyamalan.

Kill Bill 2 (2004)

O niečo slabšie ako Vol. 1. Ale stále nadpriemer. Tarantino nám v dvojke naservíroval najmä dialógy (ale zaujímavé). Akcie je minimum, ale je o to pamätnejšia (smrť všetkých nepriateľov). Koniec príbehu Krvavej nevesty ma dostal. 85%