Psí vojáci (2002)

Príjemné prekvapenie z UK. Pre fanúšikov klasickej béčkovej zábavy povinnosť. Príbeh najjednoduchší, aký len môže byť. Skupinka vojakov uviazne v lesoch, kde na nich čaká rodinka vyhladovaných vlkodlakov. Miestami celkom vtipné. Ja som sa bavil. 60%

Tohle je Sparta! (2008)

NIE,nie,nie. Zastavte už niekto produkciu týchto paródií. Alebo nech to zoberie do rúk niekto iný. Toto je už naozaj nepozerateľné. 15%.

Disturbia (2007)

Hitchcockove Okno do dvora pre teenagerov. Prvú polovicu sa film tvári ako romantická komédia, ktorá však začne naberať grády. Takto nejak by asi vyzeralo Okno keby bolo natočené o 50 rokov neskôr (použitie všetkých moderných prístrojov). Oddychoá záležitosť. 75%.

Mlha (2007)

Jeden z najlepších hororov roku. Frank Darabont ukazuje, že je jedným z najlepších režisérov Hollywoodu. Adaptácia Kingovho románu dopadla nad moje očakávania (po traileri som nebol príliš optimistický). Príbeh sa rozbehne hneď po prvých pár minútach a potom sa už do konca je na čo pozerať. Aj ten typický kingovský záver musí potešiť (nečakajte happyend). 85%

Temný obraz (2006)

Zaujímavé sci-fi spracované zaujímavou formou. Ku koncu som chcel udeliť jasné 3* ale to, čo som videl pred záverečnými titulkami zmenilo môj názor, takže musím za 4*. Drogy sú svinstvo, to nám ukazuje aj Philip K. Dick vo svojej predlohe. Mimochodom niektoré scény mi prišli ako od Tarantina:D.

8 MM (1999)

Joel Schumacher nás ťahá do sveta plného hnusu a nechutností. A ukazuje ho v pravom svetle. Tento film ukazuje ako môže byť človek perverzný a aj to, že najväčšie zlo je vždy tam, kde ho najmenej očakávame. Keď k tomu prirátam mojich dvoch obľúbených záporákov, Stormare a Gandolfini, vychádza z toho skvelý thriller. Najviac ma však oslovil Joaquin Phoenix. Rola predavača v pornoobchode mu sadla ako uliata. 90%

Kruh 2 (2005)

Toto bolo myslené vážne? Toto malo byť pokračovanie kultového Kruhu? Uf. Čakal som, že to bude slabšie ako jednotka, ale že to bude až takýto podpriemer som teda nečakal. Keď je v duchárskom horore najstrašidelnejšia skupinka jeleňov, tak to je naozaj zlý signál. Naomi kam si sa to dostala? 40%.

Čtyři pokoje (1995)

Škoda len toho prvého príbehu. Inak by to bolo čistých 5*. Najlepšia je posledná storka. Tarantino to proste opäť všetkým natrel:D.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Celkom podarená komédia s typickými Jackieho akčnými vsuvkami. Príbeh nám je známy od začiatku, akurát je podaný v netradičnej forme. Na potulkách svetom stretneme mnoho známych tvári (Owen Wilson, Arnie, Rob Schneider,...). Mne sa najviac páčila alkoholová scéna:D.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Skvelý mystery film od majstra Lyncha. Film, na ktorý budete potrebovať viac pozretí. Ale to je asi pri všetkých jeho filmoch:D.