MoiJe

Martina Schusterová

okres Košice

• 18.3.2006  23:58
    Casanova (2005)

Mozno skor 3 a pol. Minusom je ta nahanacka zo sibenice a taka... pomalost (alebo, ako tu ktosi naznacil asexualnost) celeho filmu. Plusom su "steniatko" Charlie Cox (Giovanni Bruni), holka, "co to chce taky" Natalie Dormer (Victoria), Platt, Irons ... a vobec cely herecky zbor je skvely.

• 15.3.2006  12:49
    Král Artuš (2004)

Kopa otravných "silných" preslovov, divný príbeh aj pre niekoho, čo ledva vie o nejakom Artušovi, nie to ešte tých viac-než-tušiacich. Keď už, mohol mať aspoň nejakú vlastnú silu, ale kdeže. Postavy som si neobľúbila a vobec mi ich nebolo ľúto a vobec ma celý film viac než nudil, skor otravoval. Tá jedna *... čo ja viem, asi za letiace šípy, tie tam mali najsympatickejšiu úlohu. Ešte aj inak dobrí herci tu boli tak nejak "od veci". A skutočne to posobí ako z produkcie Hallmarku:-(

• 9.3.2006  15:15
    Bambi 2 (2006)

Pekné, pekné. I keď v podstate bez príbehu (asi tam malo isť o zbližovanie s otcom a odvahu.... čo sa mi nepáčilo, že sa teda s otcom zblížil keď preukázal tú odvahu. Podmienená rodičovská láska?). Samozrejme zajačiky roztomilé, Bambi tiež.... i keď sa jemu i ockovi pričasto menila farba očí. A tiež mi trochu vadilo, že všetko, na čo nemal, prekonal počas jednej naháňačky. Strach, skaly, dikobraza...proste všetko. Ako by som napríklad Levieho kráľa a pod. doporučovala aj dospelým, toto asi skutočne len najmenším:-( PS: Opať škoda, že po celej Prahe len dabing, i keď tu to nevadilo zďaleka tak ako pri Karcoolke. A keď už o zvuku.... chichotanie zajkov a pod. je fakt milé:-)

• 9.3.2006  15:02
    Rafťáci (2006)

No strasne. Pripadalo mi to ako "hura, jednicka mala uspech, podme do dvoky. hm, ale co by to akoze malo byt? no, kaslime na to, dame tam odhaluuce sa holky, osveceneho otravneho surodenca, nejake tie trable...no proste vycucajme si to z, ehm... prsta. No a nesmieme zabudnut ze mala uspech jedna pesnicka soundracku, tak deravy scenar proste zaplatajme chvilami len s hudbou". Boze, ked si predstavim, ze nablizsi minimalne mesiac sa ma vsetci zakaznici budu pytat len kedy zacinaju Raftaci, pripadne dokonca aki su..... blaek. No, aspon pri odchadzani zo salu som zacula akychsi mladasov, ze to bolo "cool" a lepsie ako Snowboardaci, tak nebudem mat vycitky ked tam ludi pustim:-) Mna by tam uz nik nedostal. Ta hviezdicka len ze je to ceske a teenagerske. PS: Kopa scen ked pozeraju priamo do kamery a to akoze rozpravaju s niekym pod sebou a podobne. Divne hlavne pri niepraveoscarovych holkach. PPS: Nesuhlasim, ze menej napadny product placement. Podla mna to neskutocne bilo do oci.

• 6.3.2006  12:08

Popravde nepoznám povodných Panterov (nikdy ma nezlákali) a od tohto ma odrádzal S.Martin, ale nakoniec neľutujem, že som sa nechala trailerom zlákať. Síce postavene skor na gegoch a v podstate logika žiadna až mizivá, no bolo to vcelku vtipné a pobavilo. Súdiac podľa smiechu vo vypredanom sále, asi nie len mňa. No a vidieť drsňáka Rena, ako sa v jednej chvíli trochu úchylne vlní v priliehavom kvietkovanom oblečku... na nezaplatenie. PS: Človek, čo robil české titulky, sa na tom asi poriadne vybláznil:-)

• 6.3.2006  11:53

Dalsi z filmov, ktory vam nic neda, ale ani nic nezoberie (tie dve hodinky zas tak lutovat nebudete). Kate to sekne, aj tie modre ocka, akcia je celkom slusna, nejake pozadie pribehu sa tam tiez najde, aj ked bolo asi vymyslane dost nasilu a je uplne predvidatelne... a, to je asi aj vsetko, co mi k tomuto napada. Nejak niet co viac. PS: Tu tzv. lovestory si mohli odpustit, aj tak ju moc nedotiahli - zeby kvoli manzelovi reziserovi?:-)) PPS: Prave som sa docitala, ze malu Selene hra Katina dcera. Taky maly rodinny filmicek:-)

• 3.3.2006  17:43
    Karcoolka (2005)

Vesely pristup, trochu neprijemna animacia... Pri druhom pozreti akosi lepsie.

• 3.3.2006  17:38

Nikdy by som neverila, ze to poviem, ale myslim, ze "krasna nuda" tento film vystihuje. Super herci a vyprava.

• 25.2.2006  13:41
    Wimbledon (2004)

Bettany je susuper. Sice to nie je prave typek, ktoreho (plagat) by som si zavesila na stenu (aj keby som tam niekedy nejakeho herca obesila), ale do Wimbledonu sa hodi perfektne (do Rytiera tiez:-) ). A ta hlaska o peknej kuchyni (alebo to bola kupelna?) bola naadherna. Viem, zmateny komentar, pardon. Ale fakt pekny film. Napad sam o sebe asi nestoji za vela. Ale konecny vysledok za to stoji.

• 25.2.2006  09:31

Jedno klise na druhom, nepravdepodobne prezivanie a tiez to vystihol jeden z tej verbovanej tlupy, ked sa pytal, ci vazne chcu kvoli neistym trom vyslat na smrt dalsich (tusim) 6... A ani vizualne, ani pribehovo, ani herecky si dla mna viac nez tu 1-1,5 * nezasluzi.

• 25.2.2006  00:27

Na kino asi nie, ale inak je to pekne. Velmi mile hlavne nehratie sa, ze to nie je gyc:-)

• 23.2.2006  21:47
    Mnichov (2005)

Bolo to divne. Podobne zmiesane pocity ako pri Terminali. Pre oblubovaca vyrazneho deja pocas celeho filmu v istom zmysle nuda, ale na druhej strane nabite emociami. Ani nie tak tymi recickami vypustanymi z ust ako celkovou atmosferou. Podobne zmiesane pocity aj z hudobneho doprovodu. Popravde neviem, kto ju robil, ale bola fakt efektna. I ked niekedy mi prislo ze az prilis. Vadila mi akurat jedna skladba, myslim to bola There' s No Sunshine, sa mi k scene vobec nehodila. Inak samozrejme Spielberg je Spielberg a Bana je Bana...:-)

• 21.2.2006  16:04

Tri a pul

• 21.2.2006  16:01
    Princ a já (2004)

Slubovala som si od toho krajsie vymeny nazorov a neprilepeny zaver, takze sklamanie.

• 21.2.2006  14:17

Suhlasim s JohnnymD (az na tie *)... ako decku sa mi to strasne pacilo.

• 20.2.2006  20:13

Asponze vyzerali, ze ich to bavi....

• 20.2.2006  18:01

Zrejme skoda, ze som to videla az po Mrtvej neveste.

• 18.2.2006  15:06
    Gejša (2005)

Myslela som, ze to bude primitivy pribeh s peknym pozadim. Obrazy sice skutocne uchvatne boli, ale pribeh tak plytky nie. A vsetci herci boli uplne uchvatny!

• 10.2.2006  09:27

Zvlastne. Prislo mi to ako film total pre deti, ale nie som si ista, ci mali sancu niektore drobnosti pochopit... a aj tie tam boli len aby sa to nimi asi podobalo vacsine filmov....

• 9.2.2006  01:35
    Experti (2006)

Foret a Lobl boli sice desni, ale Hadek ako hlavny bol ok a to jeho "aha" je zlatucke(ti dvaja zjavne POMOvi nestali ani do zanesenia medzi hercov:-)) )A musite vsetci uznat, ze to nema uplne najbeznejsi dej alebo teda zaver co sa tyka teen komedii o panicoch a pod:-) Akurat je skoda traileru, ten sa vyziva skor v zaciatku filmu a mne teda vobec nenapovedal, o com to bude. Myslela som, ze o nejakej lasocke Foreta. No a kedze nie, milo prekvapilo:-) Inak ta kamera zaostrujuca na jednu vec a pozadie nechavajuca total rozmazane mi strasne vadila, hlavne ked som na sale sedela hlavne kvoli kontrole pripadnych poruch na filme.

• 7.2.2006  11:09

Herci super, aj super znejú, hudba fajn, kamera fajn... Ale je to trochu dlhé a jednotvárne.

• 29.1.2006  13:47
    Fantom (1996)

Úplná hroza. Týpek sediaci uprostred džungle s verným vlkom (!) a bielym tátotšom(!) v nafialovelom priliehavom oblečku(!) len čakajúci(!), kedy ho niekto bubnami privolá na pomoc. Občas rozprávajúci s duchmi, občas zachraňujúci akúsi slečinku pred začínajúcou Zeta-Jones a kupou padúchov, čo potom musia na seba pokrikovať "trapošiny" ako "Aha, oni utekajú. Poďme ich chytiť!". O predlohe nič neviem, ale film je strašný! +viď "Mejsy"

• 29.1.2006  12:55
    Berlín, Berlín (TV seriál) (2002)

Podľa mňa zle zvolený názov, v programe som to vždy prehliadala, kedže som myslela, že pojde o nejakú sériu dokumentov... Inak sa len celkom divím tomu "vzťahu" s bratrancom... Nemohli ho dať aspoň nevlastného alebo si vymyslieť iný námet, ktorý by sa držal celý čas?

• 29.1.2006  12:05
    Doba ledová (2002)

Hlavne tá praveverička je úžasná.

• 29.1.2006  11:45

* za nápad a * za Hackmana

• 29.1.2006  11:18
    Jen počkej, zajíci! (TV seriál) (1969)

Keď som bola malá, zbožňovala som to. Teraz nechápem prečo, ale ten pocit si pamatám. A že 1969? No sila!

• 29.1.2006  11:16
    Princezna Fantaghiró 5 (TV film) (1996)

Vsetko po starom, len z obsadenia ostala len Fantaghiro... a tak sa stalo (spoilers), ze nejaky podvodnicek s mecikom dokazal, co sa Tarabasovi nepodarilo... No, nie ze by nestal za hriech:D Btw, odkaz všetkým, čo píšu, že sa im nepáčil ani jeden diel: No ale vidíte, pozreli ste si všetky;)

• 29.1.2006  11:11
    Princezna Fantaghiró 3 (TV film) (1993)

Tarabas je super;) I ked si stale len podopiera hlavu a cuci na kameru:D A s ceskymi hercami je tiez sranda, skoda, ze nie su velmi uvadzani (ani len tu)...

• 29.1.2006  11:05

Kvoli tomuto som kedysi oželela aj vystrájanie s kamarátmi a do začiatku som sledovala sekundovú ručičku usadená pred telkou (nie že by tel. stanice začínali presne).

• 29.1.2006  10:56
    Zvoňte dvakrát! (TV pořad) (2005)

Nápad fajn, ale vačšinou len melú jeden cez druhého, zmetene pobiehajú a nedokážu si udržať moju pozornosť ani úsmev (ak ho na mne vobec vylúdia). Proste im improvizácia veľmi nejde, aj keď uznávam, že sa snažia.