MoiJe

MoiJe

Martina Schusterová

okres Košice

• 23.5.2006  18:19

Skodaaaaa. Z nametu sa daloo vytazit ooovela viac.

• 23.5.2006  00:03
    Uvolněte se, prosím (TV pořad) (2004)

Chodi to v pre mna nevhodnom case, ale ak to nahodou zachytim, nikdy neprepnem. Je to vtipne a strasne pohodove. Update: Hm, tak som teraz pozerala par casti z poslednych mesiacov v archive, a uz mi to nepripada vtipne ani pohodove, Kraus predsa len nepusti k slovu ani hosti, ktory by mali a vedeli co povedat a i ta trefnost mi tam chybala:(

• 23.5.2006  00:01

A toto vypredava saly kin? Len dva momenty, ked to vo mne vyvolalo nejaky pocit. Jeden pri Bettanyho modleni a jeden pri odhaleni potomka. Ten prvy ani neviem pomenovat, ale ten druhy bol ciste znechutenie. Nuda. A ani hlavne herecke vykony neoslnili

• 20.5.2006  11:01
    Divočina (2006)

Vobec to nebolo take strasne alebo dospelymi nestravitelne ako som vsade citala. Je sice pravda, ze je to tazka vykradacka (hlavne Madagaskar, Levi kral a Doba ladova) a je to tazko(teda lahko) predvidatelne, ale co by clovek od rozpravocky chcel? Nemozu byt vsetky genialne. I ked mi to mierne skazilo spomienky na zboznovaneho Levieho krala:-(

• 9.5.2006  18:06

Predvidatelne, nie velmi vtipne, na dnesnu dobu nevynikajuce ani akciou, ta holka ako sestricka pri ozivovani maximalne nedoveryhodna... mozno dobre ako priloha k popcornu a ja som urobila chybu, ze som si ziaden nekupila.

• 7.5.2006  14:43

Skvele. Silny a pekny pribeh aj bez tisicky efektov, brutalnej melodramaticnosti a podobne (pripadne bez Keiry Knightley pobehujucej okolo len v obvaze)... Naviac pekne sceny boja/bojov. PS: skoda toho Marcovho pokrvneho syna, chvilu som lutovala, ze nehra Tristana on, ale neustale sa trpiaco-mraciaci Franco, ale mozno je to tak lepsie.

• 1.5.2006  09:58

V poslednej dobe sa mi casto stava, ze vychadzam z kina a hovorim si, ze ten film bol divny. Nie extra dobry, vobec nie zly, do filmoteky si ho nezaradim, ale... Potom mam vzdy dilemu. Zaradit ho medzi priemer, i ked to priemerny film nie je alebo ho zaradit vysie, i ked mi poskytuje len priemerne potesenie? Konkr k filmu: vadil mi ukecany zaciatok (az tak v anglictine ani Shakespearovi zdatna nie som, aspon pekne titulky), pekne ohnostroje s hudbou i vsetci ti maskaci pohromade. Pekne to okolo mucenia... Jinak, ano, spusta veci "sa" nedotiahla ako mohla.

• 25.4.2006  12:03

Skor 3,5, ale nechcem to hadzat medzi sedivy priemer. Vadili mi dlhsie Olafove monology a celkovo akasi pomalost filmu a obcas aj ten chlapec. Inak bolo vsetko skvele. Pozadia, Streepova, to batola, zaciatok...

• 18.4.2006  00:00
    Opuštěná (2002)

1 hviezdicka za pekne tvaricky nieco-ako-hercov, 1 za to, ze mi doslo, aka bude pointa az niekde v polke filmu...

• 12.4.2006  10:02
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Seriál postupne upadal, ale to nemení nič na skutočnosti, že Lost bol môj vstup do seriálového sveta a dá sa povedať, že vďaka nemu som spoznala hromadu ďalších seriálov a mnohých skvelých ľudí. #1 z nostalgie. // Paci sa mi, ako postupne vyplavaju rozne veci a niektore poriadne naburaju moje dovtedajsie predpoklady okolo danej osoby. Uz len napriklad to okolo pobehovania pana Locka. Neviem ako vam, ale mne to nedoslo ani ked sa tak pozeral po prebrati na svoje ponozky, ani ked kreslo ostatni pouzivali ako vozik a smiali sa, ze jeho majitel ho uz nebude potrebovat. Super. Do toho natocene i odohrane bez prapodivnych zmatocnosti...

• 12.4.2006  09:51
    Aeon Flux (2005)

No, po roznych recenziach som cakala nieco este horsie. Ale, zase, take hrozne to nebolo. Neviem, ci sa tvorci snazili o nieco poriadne az prilis alebo naopak vobec a vysledok je aky je. Ale je to pozeratelne. Len pre porovnanie(aj ked z ineho sudka), nedavno predtym som pozerala Krala Artusa a z neho som bola znechutena asi tisickrat viac, i ked sa tvari vazne a tolko "odpadov" zas nedostal. Toto je len dalsi oddychovy nieuplnepodareny film, tamto je len dalsia nechutnost(zhovadilost, povedal by jeden).

• 12.4.2006  09:40

Sialene dlhe. To je prve, co mi napadne, ked sa povie Match Point. Ako druhe mi napadne duo Rhys-Meyers+Johansson a ako tretie zaujimavy pocit ked porovnam tu uvodnu rec o lopticke s tym, ako to nakoniec dopadlo s prstenom. Inak celkom zaujimavy pribeh, ale skutocne natiahnuty a aj pocas filmu som si obcas povedala, ze tieto dve a tamtie tri minutky su tam zbytocne... a obcas som aj pozrela na hodinky - co by som asi nemala, ze?

• 12.4.2006  09:28
    Prime (2005)

Velmi pekne, velmi vtipne. Koniec sa mi az tak nepozdaval, ale niektore scenky stoja za to (Rafi na navsteve v jeho byte, priznanie terapeutky,...,...). Doporucujem. A inak suhlasim s Adrian, ze ide v podstate o "dospelu" romanticku komediu... prijatelnu i pre teens. PS: Niekde som citala ze Rafi mala povodne hrat Sandra Bullock. Tjo, ved to by bol uplne iny film. O nejakej pojasenej skoro-styriciatnicke, si myslim.

• 6.4.2006  23:20

Super. Ako animacne, tak "dejovo". Po dlhej dobe som sa zase na animaku zasmiala s chutou...

• 6.4.2006  15:29

Ohromny skok od 1. Kvalitou by som to tipla tak na 5. pokracovanie.

• 3.4.2006  13:30
    Collateral (2004)

Tolko som o tom pocula, az som si to pozrela. Coze to tam malo byt take super? Strih a Foxx? Hm, ani jedno mi nevadil(-o), ale ze by oslnilo? Zdaleka nie. Ale ocenujem aspon snahu.

• 3.4.2006  13:24
    Cellular (2004)

Niekto tu pisal "cert vem logiku". Vacsinou to pisem ja. Ale tento film je aj na mna privela. Basingerka dookola vykrikujuca "nie" a "prosim" (btw, asi polku filmu som bola v tom, ze aha, ta trapka sa trochu podoba Basinger)... no a vobec. Ta druha hviezdicka (prva za napad, aj ked hrozne spracovany) len lebo tak nejak predpokladam, ze ten usi rezuci dabing dielo uplne dokonal a povodne to zrejme bolo aspon trosku lepsie... a ak nie, radsej to nechcem vediet.

• 20.3.2006  23:51

Dobry napad. Hrozostrasne spracovany. Natahovane zbytocne sceny, ziadna vnutorna krasa filmu, ustredna dvojca sa k sebe maximane nehodila. Mornay je krasna. Banderas je muzny. Ale dohromady su absolutne o nicom, neustale ma to rusilo. Aj ked.. od coho vlastne? Asponze pomerne zaujimave rozlustenie.

• 20.3.2006  01:09

Holt, laska je divna vec. Ale neznasam zavery ako ma tento. Hlavne ked mam ist potom spat. Tiez Stiles ani v 98 nevyzerala na 14 a vyssie uvedeny ofic. text distrib. mi pride mierne zavadzajuci...

• 18.3.2006  23:58
    Casanova (2005)

Mozno skor 3 a pol. Minusom je ta nahanacka zo sibenice a taka... pomalost (alebo, ako tu ktosi naznacil asexualnost) celeho filmu. Plusom su "steniatko" Charlie Cox (Giovanni Bruni), holka, "co to chce taky" Natalie Dormer (Victoria), Platt, Irons ... a vobec cely herecky zbor je skvely.

• 15.3.2006  12:49
    Král Artuš (2004)

Kopa otravných "silných" preslovov, divný príbeh aj pre niekoho, čo ledva vie o nejakom Artušovi, nie to ešte tých viac-než-tušiacich. Keď už, mohol mať aspoň nejakú vlastnú silu, ale kdeže. Postavy som si neobľúbila a vobec mi ich nebolo ľúto a vobec ma celý film viac než nudil, skor otravoval. Tá jedna *... čo ja viem, asi za letiace šípy, tie tam mali najsympatickejšiu úlohu. Ešte aj inak dobrí herci tu boli tak nejak "od veci". A skutočne to posobí ako z produkcie Hallmarku:-(

• 9.3.2006  15:15
    Bambi 2 (2006)

Pekné, pekné. I keď v podstate bez príbehu (asi tam malo isť o zbližovanie s otcom a odvahu.... čo sa mi nepáčilo, že sa teda s otcom zblížil keď preukázal tú odvahu. Podmienená rodičovská láska?). Samozrejme zajačiky roztomilé, Bambi tiež.... i keď sa jemu i ockovi pričasto menila farba očí. A tiež mi trochu vadilo, že všetko, na čo nemal, prekonal počas jednej naháňačky. Strach, skaly, dikobraza...proste všetko. Ako by som napríklad Levieho kráľa a pod. doporučovala aj dospelým, toto asi skutočne len najmenším:-( PS: Opať škoda, že po celej Prahe len dabing, i keď tu to nevadilo zďaleka tak ako pri Karcoolke. A keď už o zvuku.... chichotanie zajkov a pod. je fakt milé:-)

• 9.3.2006  15:02
    Rafťáci (2006)

No strasne. Pripadalo mi to ako "hura, jednicka mala uspech, podme do dvoky. hm, ale co by to akoze malo byt? no, kaslime na to, dame tam odhaluuce sa holky, osveceneho otravneho surodenca, nejake tie trable...no proste vycucajme si to z, ehm... prsta. No a nesmieme zabudnut ze mala uspech jedna pesnicka soundracku, tak deravy scenar proste zaplatajme chvilami len s hudbou". Boze, ked si predstavim, ze nablizsi minimalne mesiac sa ma vsetci zakaznici budu pytat len kedy zacinaju Raftaci, pripadne dokonca aki su..... blaek. No, aspon pri odchadzani zo salu som zacula akychsi mladasov, ze to bolo "cool" a lepsie ako Snowboardaci, tak nebudem mat vycitky ked tam ludi pustim:-) Mna by tam uz nik nedostal. Ta hviezdicka len ze je to ceske a teenagerske. PS: Kopa scen ked pozeraju priamo do kamery a to akoze rozpravaju s niekym pod sebou a podobne. Divne hlavne pri niepraveoscarovych holkach. PPS: Nesuhlasim, ze menej napadny product placement. Podla mna to neskutocne bilo do oci.

• 6.3.2006  12:08

Popravde nepoznám povodných Panterov (nikdy ma nezlákali) a od tohto ma odrádzal S.Martin, ale nakoniec neľutujem, že som sa nechala trailerom zlákať. Síce postavene skor na gegoch a v podstate logika žiadna až mizivá, no bolo to vcelku vtipné a pobavilo. Súdiac podľa smiechu vo vypredanom sále, asi nie len mňa. No a vidieť drsňáka Rena, ako sa v jednej chvíli trochu úchylne vlní v priliehavom kvietkovanom oblečku... na nezaplatenie. PS: Človek, čo robil české titulky, sa na tom asi poriadne vybláznil:-)

• 6.3.2006  11:53

Dalsi z filmov, ktory vam nic neda, ale ani nic nezoberie (tie dve hodinky zas tak lutovat nebudete). Kate to sekne, aj tie modre ocka, akcia je celkom slusna, nejake pozadie pribehu sa tam tiez najde, aj ked bolo asi vymyslane dost nasilu a je uplne predvidatelne... a, to je asi aj vsetko, co mi k tomuto napada. Nejak niet co viac. PS: Tu tzv. lovestory si mohli odpustit, aj tak ju moc nedotiahli - zeby kvoli manzelovi reziserovi?:-)) PPS: Prave som sa docitala, ze malu Selene hra Katina dcera. Taky maly rodinny filmicek:-)

• 3.3.2006  17:43
    Karcoolka (2005)

Vesely pristup, trochu neprijemna animacia... Pri druhom pozreti akosi lepsie.

• 3.3.2006  17:38

Nikdy by som neverila, ze to poviem, ale myslim, ze "krasna nuda" tento film vystihuje. Super herci a vyprava.

• 25.2.2006  13:41
    Wimbledon (2004)

Bettany je susuper. Sice to nie je prave typek, ktoreho (plagat) by som si zavesila na stenu (aj keby som tam niekedy nejakeho herca obesila), ale do Wimbledonu sa hodi perfektne (do Rytiera tiez:-) ). A ta hlaska o peknej kuchyni (alebo to bola kupelna?) bola naadherna. Viem, zmateny komentar, pardon. Ale fakt pekny film. Napad sam o sebe asi nestoji za vela. Ale konecny vysledok za to stoji.

• 25.2.2006  09:31

Jedno klise na druhom, nepravdepodobne prezivanie a tiez to vystihol jeden z tej verbovanej tlupy, ked sa pytal, ci vazne chcu kvoli neistym trom vyslat na smrt dalsich (tusim) 6... A ani vizualne, ani pribehovo, ani herecky si dla mna viac nez tu 1-1,5 * nezasluzi.

• 25.2.2006  00:27

Na kino asi nie, ale inak je to pekne. Velmi mile hlavne nehratie sa, ze to nie je gyc:-)