Flash (2014) (seriál)

Do s01e02: Stretnutie s Oliverom prihodne, kvalitou dost podobne. A vlastne v zlom zmysle slova aj so Shieldom. Frackovitost hlavneho hrdinu striedajuca sa so srdceryvnymi ospravedlneniami, vedci a dospelaci nemajuci a nevediaci velmi co hrat a posoboiaci teda velmi umelo, epizodne problemy brane bezhlavo a z rychliku... Na druhej strane je to velmi nenarocne na sledovanie, neurazi a fanuskov si urcite najde. Za mna zbytocnost, ktorej dalsi diel si ale kludne pustim ak nebude co ine.

Forever (2014) (seriál)

S1, teda asi komplet: Nejde o vynimocny pocin, ale sledoval sa velmi prijemne a nenastvalo ani finale. Fajn. // Tak títo sa skutočne poistili na všetkých frontoch. Nesmrteľný a nebojácny fešácky doktor Sherlock obťažovaný tajomnými telefonátmi a spomienkami na veľkú lásku začne spolupracovať s policajtkou. Už mu snáď chýbajú len vízie z budúcnosti a zvierací kamarát a mal by naozaj všetko, čo si len divák môže vymyslieť. Natočené je to ale skôr ako seriál na víkendové poobedie, jednoducho neurazí.

Godzilla (2014)

Dlho mierna nuda v zaujme pribehu, priserky pekne, rev v Dolby Atmos sale cool... ok.

Gotham (2014) (seriál)

Pilot slabucky. Ocumnem este ep2.

Grandhotel Budapešť (2014)

Nie je to film pre mňa, ale nenudila som sa a Tilda Swinton bola super.

Helix (2014) (seriál)

Pilot: Meh, whatever. Nie ze by to bolo vylozene zle, ale za hodiny zivota mi pomale sledovanie sirenia a este pomalsieho odhalovania tajomstiev v pozadi jednoducho stat nebude, jedno kolkymi ventilaciami sa budu tak hlupo stverat. Radsej si pockam na The Lash Ship.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Hlúpe fráze, miestami do očí bijúce nepodarené CGI, patos. A film o bitke piatich armád kde sú všetky zabitia ostrihané tak, že aj 8ročné decká prevrátia očami. Nie je to nepozerateľná katastrofa, ale veľké sklamanie určite a pre Tolkienov svet new low.

Inteligence (2014) (seriál)

Pilot: Skratkovité, predvídateľné a snažiace sa opiť rohlíkom, ale Joshove prechádzky do miest činu fajnové.

Interstellar (2014)

Mohla by som to porovnavat s Contact, Gravity, Sunshine a hafom dalsich, ale... nema zmysel. Az na pomalsi uvod tie tri hodiny citit velmi nie je, co je super, dokonca chvilkami je to az vtipne rychle ("hm, zostarol si, ty blaho, ideme dalej"). Ja som polku filmu preplakala a fyzici stopro preplacu komplet cely. :) Hned tak by som si asi znovu nepozrela, ale nie zle. Nolan si hercov mohol vyberat, takze vesmirne telesa super, snad len Saturn vyzeral naozaj len ako nakresleny. Najviac pobavila reakcia pri ukladani sa na spanok...

Jack Ryan: V utajení (2014)

OK plynúce. Neprekvapivé a nezapametaniahodné, ale sleduje sa to tých 100 minút fajn.