• Krátkometrážní

Záhada Blair Witch (1999)

Je škoda, že jsem neviděl Záhadu Blair Witch v kině. Dabing v tomto případě celý filmový zážitek srazil ještě více, než je obvyklé. Ještě nerozhodnut o celkovém verdiktu jsem si pustil originál a výsledný dojem byl o něco lepší, ale ne o moc.

Zvíře (2001)

Po shlédnutí tohoto snímku chápu jeden z dílů z poslední (tuším) série South Parku (jak Kenny umřel a jeho duše obtěžovala Cartmana, letěli kvůli tomu do Skotska atd. atd. Rob Schneider je Kenny... aha, tak Rob Schneider je Zvíře. Nevím, jestli to bylo mou dobrou náladou, ale jako vyprošťovák po dlouhé noci to není špatné...

Ali G Indahouse - Film (2002)

Je tohle geniální, nebo geniálně trapné? Některé gagy skutečně trhají bránici a jiné zase volají po záchodové míse... Ali for President:-)

Vzpomínky na hvězdný prach (1980)

Nemusím 8 1/2, nemusím ani tohle. Woody se mi nádherně představil, ale líbí se mi stále méně.

Umučení Krista (2004)

Smíšené pocity. Ty jsem měl při sledování tohoto filmu. Ač nevěřící, přece jen něco málo o samotném ději vím, ale to neznamená, že jsem občas netápal. Brutalitu nechme brutalitou, co oceňuji, je jazyk (respektive jazyky - aramejština a latina), kterým je film natočen. Těším se na tvůj nový film, Mele!

Kluci to taky chtěj... a pořád! (2002)

Film je umění. Teenagerovská komedie je film. Teenagerovská komedie není umění. Takže se to naučme nazpaměť a opakujme si to pokaždé, když se na nás něco takového vyvalí (přestává to, přestává, jásejte!). Nyní se podívejme blíže na tento exemplář. Za zmínku v dobrém stojí jen Mia Paradisová svou krásou a její sprostá babička svou úžasnou chutí na alkohol, po němž páchá strašné věci (třeba prošťouchávání záchodu vibrátorem). Takže zapomeňme na to, že jsme něco takového viděli, bude se nám lépe spát.

Holky to chtěj taky (2001)

Nerad bych se mýlil, ale mám takový pocit, že scénář nesesmolil soudruh němec, ale dvě soudružky téže národnosti. Sice to u tohoto žánru není nejpřednější, ale příběh mi přijde uvěřitelnější a reálnější než u jiných filmů ze stejného ranku.

Demolition Man (1993)

Knihovna Arnolda Schwarzeneggera??? Tak už jen kvůli téhle hlášce si zaslouží o jednu hvězdičku nad průměr. Ostatně je to kromě Cliffhangera posladní Slyův dobrý film.

Shrek 2 (2004)

Sice to tak po prvním zhlédnutí nevypadalo, ale nakonec mám dvojku ještě raději,  než jedničku.

Shrek (2001)

Málokdy se stane, že se natočí snímek o mně:-) IMHO nejlepší animovaný snímek, plný humoru, který pohladí, romantiky v tom správném množství a šťastným, i když poněkud nečekaným koncem. La Liberté!