Úlovek (2009) (seriál)

Hardy je maniak.

Spotlight (2015)

Odporúčam prečítať si knihu Zrada aneb Krize v katolické církvi napísanú týmom novinárov Boston Globe. Spotlight len čiastočne odhaľuje všetok ten hnus, ktorý cirkev u svojich úchylných božích služobníčkov podporuje a nehoráznym spôsobom maskuje.

Spectre (2015)

Čiastočný návrat k predcraigovským bondovinám (povedzme, že ešte stále znesiteľný), niekoľkonásobné nekontrolovateľné prevracanie očami, pofidérne interakcie s bondgirls, ale na druhej strane napríklad aj čarovný humor. Plusy a mínusy = 4 trošku slabšie*.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

V podstate ide o tuctový príbeh, ale aj tak som sa dobre bavila. Nenáročné, vtipné a štýlové.

Gracepoint (2014) (seriál)

Rozhodla som sa nebrať do úvahy fakt, že ide o kópiu "Broadchurch" a tak hodnotím, ako keby som originál nikdy nevidela. Nemá zmysel sa nasierať, že amerikánci natočili identické dvojča britského seriálu, to sme predsa vedeli už vopred. Anna Gunn je dobrá, čo sa však nedá povedať o zvyšku ansáblu. Musím povedať, že atmosféra britského originálu je podstatne depresívnejšia, to je neodškriepiteľné. Toto nízke hodnotenie mi ale príde trochu nefér.

Wolf Creek 2 (2013)

Fakt, že postava Micka Taylora je výsledkom kombinácie dvoch skutočných austrálskych sériových vrahov (pracujúcich osobitne), ktorí sa vyžívali v likvidácii mládežníkov z cudziny a že tohto hlavného "hrdinu" bohovsky podal John Jarrat, ma v hodnotení kloní skôr ku 4*.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Najdôležitejšie je zmieriť sa s faktom, že kniha je úplne iná story a sledovať postavy, ktoré majú s tými z knihy spoločné iba mená a základné črty. A samozrejme bolo nutné prihodiť aj niekoľko tých politicky korektných postáv.. Škoda Juniora, to mohla byť lahôdka.

Jak prosté (2012) (seriál)

Kašlite na to, že hlavné postavy sa volajú Holmes a Watson a už vôbec neočakávajte niečo podobné ako je britský Sherlock.. Sledujte Elementary ako obyčajný krimi seriál a nebudete až tak sklamaní. Dajte mu šancu a skúste si pozrieť viac dielov, nie len pilot.

Méďa (2012)

Ten macík je strašné prasa. A teraz všetci... : "Fuck you thunder You can suck my dick You can't get me thunder 'Cause you're just God's farts"