Litva, do toho! (2014)

Ako tak čítam komentáre, nie som jediná osoba, ktorá si pri sledovaní filmu vybavila "majstra" Trošku. Trápne momenty sa striedajú s vtipnými a nudnými. Hodnotím s privretými očami.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Efektná naháňačka kvôli bande supermodeliek. Najviac ma sklamalo, že Max vôbec nie je Mad. Ten gitarista je frajer.

Žena v kleci (2013)

Veľa vecí, ktoré mali v knihe šmrnc, prípadne poskytovali vysvetlenie, sa do filmu nedostalo. Samozrejme, knihu nie je možné kompletne zvládnuť prerozprávať v takom krátkom čase, ale treba vedieť, čo použiť a čo vynechať. Zmenu osobností postáv vnímam ako zbytočný ťah, ktorý skôr uškodil ako pomohol. V zásade však nemám dramatické výhrady, jedná sa o slušnú kriminálku.

The Killing Field (2014) (TV film)

Niečo ako Halifaxová (bez osobnosti), akurát nikto z prizvaného tímu nepoužíva žiadne zaujímavé vyšetrovacie metódy. Vlastne som mala pocit, že pri vyšetrovaní sa nepoužívali absolútne žiadne metódy. Priemerná krimi s pomalším tempom.

Svatyně zla (2013)

Postupné budovanie dusivej atmosféry bolo to, čo ma dostalo. Celý film smeruje k nevyhnuteľnému záveru a sťažovať sa na predvídateľnosť je zbytočné. Rozhodne nejde o klasický horor, na to je The Sacrament príliš blízko realite.

Labyrint mysli (2013)

Ja som pred rokmi dostala rovnakú otázku, akú Anna dostala od Johna a tiež som odpovedala ako nefalšovaný sociopat, ups. Vlastne, pravdepodobne som len taká neskutočne múdra (ako Anna samotná o sebe prehlásila) a predpokladám, že to bolo hlavným dôvodom, prečo ma pointa neprekvapila a ani nešokovala - aj keď ona neprekvapila a nešokovala takmer nikoho. Škoda, samotný nápad nebol tak úplne na zahodenie.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Tri dni ma naháňali, aj tak ma nedostali, ešte ma tri dni budú aj tak ma nedostanú... a nejaké to pif paf a bum bum.

Láska na druhý pokus (2004)

Z toľkého množstva cukru som takmer upadla do hyperglykemickej kómy. Podiel vlhkých očí protagonistov vysoko prevyšuje počet tých (zdravo) suchých.

Křížová cesta (2014)

Tematicky a obsahovo veľmi silné, ale na môj vkus príliš sterilne natočené.