Fanaticky zamilován (2005)

Príliš veľa času na štadióne a viac fórov na ktorých sa nedá zasmiať, ako tých hodných aspoň jemného úsmevu.

Oběť: Lovec krve (2007)

Upíri bez nadľudskej sily, temnej charizmy a čo je najhlavnejšie, tesákov, sú pre mňa len ľudia chlaščúci krv. Hlavná hrdinka väčšinu času strávi v bezvedomí, stačí ju len ovaliť po hlave a netreba sa do toho ani nejako špeciálne vkladať. A len tak na okraj, aj zvyšok stojí za prd, vrátane "príbehu" a dialógov.

The Escapist (2008)

Podivné väzenie s podivými pravidlami, podivný útek a polovičný záver. Nič z toho by nebolo na škodu, keby väčšina filmu nebola nudná. 50%.

Božská mrcha (2007) (seriál)

Takú ojetinu, akou je Holly Hunter v tomto seriáli, som už dávno nevidela. Väčšinu času kvákajú o bohu, anjel je síce nechutný chlap, ale ako postava dosť nezaujímavý a tie prípady čo riešia, sú vlastne len na pozadí. Zvyšok je o tom, ako sa hrdinka váľa niekde ožratá, či už sama alebo s nejakým chlapom. Akurát ten Everlast na úvod je dobrý.

Andělé slunce (2006)

Aj keď mi bolo jasné, čo sa za všetkými tými pozatváranými dverami dialo (okrem toho, že mali herci pauzu), ostala som nezasiahnutá. Všetko bolo podávané v náznakoch, "herci" nemali na to, aby predviedli nejaké uveriteľné emócie a hlavná hrdinka zvládla tak maximálne skriviť ústa, keď sa jej niečo nezdalo. Zmršená šanca natočiť silný príbeh.

Vraždy podle abecedy (2008)

Našli sa telá troch znásilnených a zaškrtených dievčatiek, ktorých meno, priezvisko a miesto nálezu začínali rovnakým písmenom. To je veškerá podobnosť so skutočným a nevyriešeným prípadom (Rochester 1971-1973). Eliza nie je najhoršia (občas pripomínala brouka z MIB), film samotný je ale trošku nudný. Secondhandové rozuzlenie zrazilo moje hodnotenie a s vysvetlením niektorých detailov sa autor tiež veľmi neobťažoval. Medzi ** a ***.

Zvláštní dny (1995)

Množstvo známych tvárí, ešte viac slabých výkonov. Nápad je to vynikajúci, no podľa môjho názoru nevyužitý. Kto je vrah mi bolo jasné od začiatku a na to, že sa dej odohrával len pár rokov vo vtedajšej budúcnosti (znie to divne, ale viete ako to myslím), mi prišiel ten svet príliš cudzí.

Růžový panter (2006)

Sellersov a Martinov Clouseau sú dve rozdielne postavy, ktoré majú len pramálo spoločné. Dej je oproti "sellersovkám" stupídny a riedky, drvivá väčšina vtipov detinská a otravná. Porovnávanie je takmer nemožné, preto film hodnotím, ako by išlo o samostatný počin bez existencie úspešných predkov.

Hostel II (2007)

Keď to takto pôjde ďalej, Hostel 32 bude kvalitný horor.

Max Payne (2008)

Z hry sa bohužiaľ do filmu dostalo len pár mien a motív zavraždenej rodiny. Max Payne je bezkrvný (vo všetkých smeroch), nudný akčák s nevýrazným Wahlbergom, ktorý celý čas chodí, ako keby mal stokilové topánky. Len tak na okraj, toto je už druhý film, v ktorom obnaženú Kurátenko vyhodil chlap z postele.