Babovřesky 2 (2014) odpad!

Babovřesky jednička byly hodně slabé a strašně dlouhé, ale ještě relativně snesitelné a s náznakem příběhu. Ale dvojka? Ta je naprosto strašná. Druhé Babovřesky jsou pravděpodobně nejhorší český film (z kinodistribuce), který jsem kdy viděl. Vůbec nechápu vyšší hodnocení dvojky oproti jedničce. A už vůbec nechápu, jak tady někdo může tvrdit, že je to dobrý film nebo dokonce dobrá komedie. Rozhodně na tom není dobrého nic.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Knížku jsem nečetl, a tudíž je mi naprosto jedno, jestli to vypadá jako knížka nebo jestli to je upravené. Možná se tvůrci snažili z evidentně tragické knižní série konečně vymáčknout něco zajímavějšího. Bohužel se jim to zase nepovedlo. Zas a znova je to pořád to stejné dokola. Pořád tam pobíhá banda panáčků, pořád je chce někdo zničit a pokaždé čirou náhodou uniknou. Takže ve výsledku tu máme už asi 15 hodin jakési trpasličí „roadmovie“, která už opravdu nemá co nabídnout. A to VÁS ještě minimálně další 3 hodiny čekají… Mimo naprostou příběhovou nudu k tomu máme ještě hromadu digitálních efektů, díky nimž si spíš člověk připadá, jako by sledoval trailer na nějakou fantazy počítačovou hru. Totálně přehnaně zběsilá kamera. Snaha o monumentální a dechberoucí záběry pseudookouzlujících celků a gigantických lokací absolutně zaniká v nesmyslné prázdnosti celého díla.

V jako Victoria (2010) (seriál)

Je to trochu přiblbé, občas jednoduché. Někdy poněkud nedotažené, jindy zase přehnané. Pokaždé ale nesmírně zábavné! Victorious je seriál určený zejména pro mladší publikum. Ale zabavit může i ty, kteří mají věk cílové skupiny už nějaký ten rok za sebou. Občas je některý díl slabší. Občas je to trochu nahlas. Občas mě při sledování napadaly alternativní konce určitých scén (a možná, že to byly i lepší konce). Drobné nedostatky však výrazně převažují sympatické postavy i herci, řada povedených písniček či popěvků, čas od času nějaký sofistikovanější vtip či narážka. V kategorii sitcomů pro mládež Victorious jasně vede, protože... Je to zábavné, je to oddechové. Má to TheSlap.com a má to grády. Je to vysoce koukatelné.

Anna Karenina (2012)

Jeden z těch filmů, u kterých od půlky netrpělivě čekám na to, kdy hlavní postava už konečně umře, film skončí a já budu moci odejít. A to není dobré.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Banda panáčků se rozhodne, že půjde na výlet. Za prvním kopcem je přepadne banda trolů, za rybníčkem na ně zaútočí stádo skřetů, v jeskyni je zase přepadne nějaká jiná příšera... Banda panáčků má víc štěstí než rozumu, vždycky všechny nepřátele čirou náhodou přemůže - a nebo ještě častěji jim pomůže nějaká "vnější" síla, která se vždy v poslední chvíli záhadně objeví a všechny panáčky zachrání před jistou smrtí. Na konci výletu všichni vylezou na pěknou skálu, řeknou si, jak to bylo fajn, a že se těší na další díl. Následující díl pokračuje ve stejném duchu. Ve stejném duchu, jako všechny díly Pána prstenů. Pořád to samé dokola. Pořád ta stejná nuda.

Samsara (2011)

Vizuálně a technicky vskutku strhující, zejména ve 4K! Rozjezd filmu, prvních asi 40 minut, mírně pokulhával a do "děje" mě příliš nevtáhnul, nicméně o to zábavnější, poutavější a dynamičtější byl zbytek filmu.

Joudové (2012) (seriál)

Proč si v americké MTV musí neustále dokazovat, že skvělé anglické seriály dokážanou přetočit nesrovnatelně hůř?

Český lev 2011 (2012) (pořad) odpad!

Moje hodnocení "odpad" se nevztahuje k výsledkům a už vůbec ne k české kinematografii jako celku, ale ke kvalitě tohoto přímého přenosu, zejména pak k výkonu Lucie Bílé.

Děti moje (2011)

Zajímavé je, že i přesto, že je to film od začátku do konce smutý, je zároveň od začátku do konce milý a příjemný.