• Pohádka

Pošetilost mocných (1971)

Moje nejoblíbenější komedie s Louisem. Osobně nezapomenu na scénu s papouškem :D(František Filipovský a jeho němčina, jednoduše BOMBA). V téhle komedii Louis exceluje a opět dokazuje svůj talent který obdivuji. Tenhle film opravdu doporučuji. Louis de Funès v roli Dona Sallusta na vrcholu své herecké kariéry.

Ratatouille (2007)

Tenhle film se Pixaru fakt povedl. Skvělé animace,zajímavý příběh a moc se mi líbili herecké výkony:). Byla jsem překvapena jak rozdílný je tenhle animák oproti jiným filmům z dílny Pixar. Hodně mě nadchlo a překvapilo že si Brad Bird troufl jít dál než většina rodinných animovaných filmů. Podle mě je to snad nejlepší animák který jsem zatím viděla. Dobrou chuť!

Střihoruký Edward (1990)

Tohle je můj nejoblíbenější film z dílny Tima Burtona.Johnny Depp patří k mým nejoblíbenějším hercům a v tomhle filmu podle mě exceluje.Skvělé prostředí rodinných domků,pohádkový hrad Edwardův domov tyčící se nad předměstím a křoviny které Edward stříhá do bizarních tvarů.To všechno navozuje skvělou,tíživou a strašidelnou atmosféru kterou dokáže navodit jen Tim Burton.

Hrbáč Lagardere (2003) (TV film)

Žádnou z adaptací mého oblíbeněho románu si nenechám nikdy ujít a tahle verze se mi opravdu zalíbila. Vyhovuje mi víc že se Lagardére zamiluje do Aurořiny matky než do ní samé což mi ve filmu s z roku 1959 ale přece jen mi tam chybí Jean Marais kterého jako Lagardéra nikdo nepřekoná.

Pokání (2007)

Režisér Joe Wright opět prokázal svůj talent. Stejně tak i Keira Knightley a James McAvoy. Tenhle film bych ohodnotila jedním slovem. Fascinující. Od prvního až do posledního okamžiku to byl úžasný zážitek a Pokání mě nezklamalo stejně jako Pýcha a Předsudek.

Kupec benátský (2004)

Jen libra lidského masa dokáže nasytit jeho pomstu. Nejlepší motto jaké mohli vymyslet. Shakespearovi knihy jsou tak dokonalé a tak složité že jsem si myslela že je není možné převést do filmové podoby tak věrně jako to udělal Michael Radford. Jemu se to ale povedlo na jedničku:) Dozajista neprohloupil že do hlavní role obsadil Al Pacina. Jeho monolog u soudu se opravdu nezapomene a jeho hlas vám utkví v hlavě a rozhodně vás donutí přemítat o tomto filmu i hodinu po shlédnutí.

Moderní Popelka (2004)

Celý tenhle film je slaďoučky dojemný stejně jako úsměv Hillary Duff. Jsem ale hodně zaujatá proti filmům ze středních amerických škol a takovým romantickým dvojnásob. Jednu hvězdičku uděluji jen za práci natočit takový film a za dobrý konec. A žili spolu šťastně až do smrti:)

Hříšný tanec (1987)

Kdy by se rád nekoukal na milou Jennifer Grey a skvělého tanečníka Patricka Swayzeho. Vždycky jsem měla ráda taneční filmy ale opravdu žádný se tomuhle nevyrovná protože má opravdu všechno co má mít dobrý taneční film. Je tam romantika, skvělé taneční opravdu hříšné scény(obzvlášť tanečnice s černými vlasy a puntíkovanými šaty s partnerem, kteří tančí i na tom černobílém začátku) a závěr na který se nezapomíná. Každý si přece musí pamatovat na okamžik kdy se povedla Baby ta úžasná zvedačka:)

Muž se železnou maskou (1998)

Od tohoto film jsem očekávala víc. Protože jsem velkou obdivovatelkou historie a doba Ludvíka XIV. mě velmi zajímá tak jsem se na to musela podívat. Ale už při prvním pohledu na Leonarda DiCapria který rozhodně nevykazuje žádnou majestátnost hodnou krále, se mé nadšení ztratilo. Bezpochyby jsou tu další skvělí herci, Depardieu, Irons ,Malkovich kteří ale podle mě v takovém filmu nemají co dělat a i tak bohužel celek nezachrání.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Po asi desátém zkouknutí prvního dílu jsem jednu hvězdičku musela přidat:D. Nevím ale něco mě na prvním dílu stále láká a okouzluje. Už samotný začátek jak Gandalf přijede do Kraje, na to nelze zapomenout. Ten začátek je jednoduše takový poklidný a milý jako hobití domečky a celý Kraj, musím se přiznat že po přečtení knihy si tohohle fimu cením ještě víc protože díky efektům se podařilo vykreslil celou tu atmosféru Kraje přesně podle Tolkiena. Samotný příběh mě začal fascinovat už když jsem viděla první trailer. To velké břemeno nebylo naloženo na záda moudrému Gandalfovi ani krásnému Legolasovi ani Aragornovi ale malému hobitovi s odvahou a velkým srdcem:)