• Krátkometrážní

Havraní kronika (2004)

Po delší době jsem se opět podíval na film z DVD edice a žádné velké překvapení se nekonalo. Jde jen o další lehce podprůměrný film, který na mne moc nezapůsobil.Atmosféra filmu je místy opravdu hodně nudná, napětí se objeví jen občas a tak jsem si u něj začal číst dokonce i knížku abych neusnul. Zhruba od poloviny se to konečně trošku zlepší, ale pořád žádná sláva. Asi nejlepší na celém filmu jsou snové pasáže, kdy havran klove do dívčina těla a ta stará babka na vozíku. Jinak jde ovšem o lehce předvídatelnou podívanou, která kromě průměrných výkonů nabídne hodně chudobnou zábavu.

Hazard Jack (2014)

Námět vypadal slibně, bohužel zpracování bylo doslova tragické. Očekával jsem další průměrnou teen slasher podívanou s nabušeným magorem v hlavní roli, ale dostalo se mi hodně podprůměrné podívané s trochou toho násilí, chabou atmosférou a až amatérskými hereckými výkony. Bylo to sice okořeněné trochou té nahoty a gore, ale většina scén (vražd) se odehraje mimo záběr kamery a gumová ruka či uříznuté hlavy to už moc nezachránily.    Zvláště když je divák nucen sledovat víc jak polovinu filmu pařící omladinu a poslouchat jejich debilní dialogy. Hlavní záporák vypadal v té kukle celkem dobře, namakané hovado, co se rádo ohání mačetou, bruskou či drážkovací frézou, nebo vezme co je zrovna po ruce, jenomže většina vražd se odehraje mimo záběr (to už jsem ale psal) a místo toho aby divák sledovat jak porcuje své oběti, tak kamera zabere vrahův biceps, helmu na hlavě, krev na zdi a rychle se zase přesune na jiné místo. Tím samozřejmě trpěla i samotná atmosféra, která až na pár záchvěvů téměř stagnovala a krčila se někde v koutě.    Poslední třetina filmu už byla trochu lepší, ale i tak bude nejeden divák nevěřícně kroutit hlavou, nad čímže to zase ztrácel svůj drahocenný čas. Zázraky se totiž nekonali a já můžu narovinu říci, že tenhle film vytěžil ze svého možného potenciálu úplné minimum. 30%

HDP: Hodně divné příběhy (2006) (seriál)

Já vlastním akorát DISK 1, takže budu hodnotit jen ho. Z těch šeti příběhů se mi líbí jen dva. Znovuzrozený a Spajdrmen. Ostatní mě ubíjeli častou nudou a přestože se v nich našlo pár světlých okamžiků, mě nejvíc srala ta country hudba. Ve znovuzrození mě zaujal herecký výkon, nebo spíše hrátky herečky a ty scénky ze sklepa. Spajdrmen: začátek docela ušel, konec už byl horší, ale pobavil jsem se. Sice jsem dost zklamaný, ale nějaké to hodnocení přece jenom dám.

Headcleaner (1999)

Bavari stvořil pozoruhodnou mysteriózní surrealistickou podívanou – na italské poměry určitě. Bylo to však až moc krátké, aby to ve mně zanechalo nějakou hlubší stopu. Každopádně to je příjemné zpestření, které stojí za to vidět.50%

Heartbreak Hotel (1998) (studentský film)

Normálně bych asi o tuhle („feministickou pohádku“ dle vlastních tvůrců) nikdy nezavadil. Ale když už bohužel Milan Lasica zemřel, chtěl jsem si něco s ním pustit (co jsem ještě neviděl) a narazil na tento studentský kousek. Konvalinková s Kornovou zpočátku věnují pozornost „přeskakujícímu gramofonu“, Lasicu zase zaujme mladá a přitažlivá Rybová na monitoru…bohužel postupem času jsem začal tak nějak nudit, intelektuální rozhovory nejsou zrovna mé oblíbené…

Heartless (2018)

Smůlou tohoto krátkometrážního kousku je jeho až přehnaná tvůrčí snaha, vtěsnat do toho co možná nejvíce násilí na úkor reálnosti a především větší důraz na herecké výkony. Jako nevím, ale když už mi někdo rozbije nos, podřízne krk, seká do mě sekerou – tak se asi budu tvářit trošku jinak, než tomu bylo zde. To samé platí i pro dění v zasedačce. Navíc to gore bylo zpracováno poněkud chabě (ne všechno). Každopádně mít vedle sebe taky takovou bandu dementů, tak je asi taky zmasakruju.

Heart of Karl (2008)

Amatérským tvůrcům se podařilo stvořit geniální dílo se vším všudy. Skvělá atmosféra, monstrózní hudba, velice kvalitní masky a hektolitry krve jsou tím pravým pekelným koktejlem, který uspokojí snad všechny hororové fandy. Pánové z Kanady si zaslouží mé uznání a doufám, že se od nich brzy dočkám dalšího stejně kvalitního zážitku.

Heartstoppers: Horror at the Movies (1992) (TV film)

Nejde sice o „čistokrevný“ hororový dokument, ale to nic nemění na tom, že skloubením se scifi žánrem neztratil nic na atraktivnosti. Během 13 krátkých epizod se díky množství ukázek máme šanci nostalgicky vrátit k desítkám starých béčkových hororových – scifi filmům z období 1950 – 1980. Čekají nás mimo jiné i rozhovory s režiséry, štábem, herci…probereme „legendární“ scény, postavy, hudbu, speciální efekty či práci maskérů. George Hamilton coby průvodce si taky nevedl vůbec špatně, podobně jako nesmrtelná Playmate Cassandra Peterson (Elvira).

Heat After Dark (1996)

Ryûhei Kitamura a jeho vůbec první kousek na mě sice neudělali takový dojem, jako jeho pozdější tvorba, ale i tento kousek měl určitě něco do sebe. Jde především o akční snímek, který je něco mezi kombinací gangsterky a má v sobě i jisté prvky komedie. Nebo mi to alespoň tak přišlo, že řada věcí je tu dost směšná (ne zábavná!!!). Ale tak šlo o amatérský počin, mrtvých se tu taky pár najde – i když se mi zas až tolik nelíbilo, že se tam pořád objevovaly nové a nové postavy a jeden se v nich pak už pomalu ani nevyznal kdo je kdo – když většina po sobě střílela…Hodně slabých 50%

Heaven Awaits (2005)

Heaven Awaits, Heaven Awaits, Heaven Awaits.... Mladá žena se na ulici srazí s neznámým mužem, kterému vypadne kniha. Dívka na něj volá, ale on se nezastaví. Žena si jí donese domů a začne v ní listovat. To co je uvnitř jí však vyděsí a v tu chvíli má pocit, že jí někdo sleduje. A není daleko od pravdy, brzy bude její osud... Není to nic světoborného, ale ten konec se jim docela povedl. Navíc celý děj doprovází podmanivý hudební doprovod, který se mi vážně líbil, stejně jako kameramanovi výstřih hlavní hrdinky.