• Krátkometrážní

A... (2013)

Kam na to ten Slovák chodí…No určitě opět zajímavá pointa, jen ten konec už mohl vynechat. Ta připoutaná babizna – určitě pěkná maska, pro celovečerní horor jak vyšitá. Jinak na to, že je to tak krátké, tak jsem byl opět mile překvapen. Atmosféru to mělo dobrou, kameru i ozvučení rovněž, takže za mě určitě spokojenost.

Abandoned Mine (2013)

Když už nadešel ten čas tolik opěvovaného lidového svátku Halloweenu, nebylo od věci, pustit si něco na dané téma. Většina lidí jistě sáhne po nějakém tom díle známé hororové série, ale já jsem dal přednost nepříliš známému kousku. Čehož jsem následně šeredně litoval. Černá čísla na internetu hovoří jasně a pravdivě! Jde o neskutečně špatný film, jehož vznik byl snad jen nejapným žertem jeho tvůrce. Protože těch pětadevadesát minut je opravdovou ztrátou času, který šel využít úplně jinak a mnohem lépe. Máme zde pětičlennou skupinku nepříliš sympatických postav, které nám polezou na nervy téměř po celou dobu trvání filmu, nebo alespoň po dobu svého filmového „žití“. Jeden by očekával, že ponuré důlní prostory jsou tím správným prostředím k navození alespoň trochu snesitelné atmosféry, ale to by se tohoto musel ujmout někdo jiný. První polovina filmu je neskutečně nudná a ani ta druhá neoplývá výraznějším množstvím momentů, které by vám alespoň na malou chvíli uvízli v paměti.

ABE (2013)

Rozhodně zajímavý scifi kousek, kterému režisér vtiskl „duši“. Emoce jsou zvláště u robota dosti prazvláštním důvodem ke zkoumání, ale proč ne. Kdyby se tu ještě trošku víc přitvrdilo, mohl z toho být velice zajímavý hororový kousek. Což bych přijal ještě mnohem více. I tak jde ovšem určitě o průměrnou záležitost, která stojí za pozornost.

Abeceda (1969) (studentský film)

Ale no tak kluci, proč je zde uvedený v žánru „horror“ sice moc nechápu, ale jinak jde o docela zajímavé dílo. Dle mého názoru to však není nic světoborného. Hodně zajímavé je zde především ozvučení. Zvukový doprovod dokázal skutečně navodit slušnou atmosféru, ale požitek mi lehce kazil obraz. Kdybych si tohle pustil bez videa, tak to ve mně zanechá mnohem hlubší pocity, než se stalo. Každopádně nám Lynch nabídl poněkud netradiční pojetí abecedního významu.

Abeceda hvězd (2002) (pořad)

Ale no tak, nebuďte na něj zas tak „zlí“…Vladimír Hron se ve svých počátcích skutečně snažil pobavit diváky a to se mu mnohdy i dařilo. Některá jeho hudební vystoupení se vydařila na výbornou, jiná byla trapná. Jeho smůla však byla, že později začal být čím dál trapnější a stále více lidem lezl na nervy.

Abominable Ferociousness Assemble of Catastrophic Mutilation Barbarity (2008)

Hm, docela milé překvapení a laskomina na večer – pěkně v bizard gore jak mám rád. Lucifer Valentine určitě nezklamal – šlo o mé první setkání s jeho tvorbou a doufám, že nejde o poslední. Hlavně musím ocenit výběr jeho „hereček“…

Abracadaver! (2008)

Už, už jsem se chystal tomuto britskému kousku vlepit odpad, když tu náhle nastalo „Abrakadabra“ a alespoň ke konci Nathan Schiff vytáhl z klobouku gore scénku, při které se mi zlepšila nálada. Jinak totiž tenhle snímek o starém kouzelníkovi a jeho „nedobrovolném“ asistentovi za moc nestál. Uspávající úvod sice okořenila lehce „erotická“ scénka z postele, ale to bylo tak vše. Závěr to zachránil, ale bylo to opravdu na hraně. 30%

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Milovníci historie, historických postav a zvláště války Severu proti Jihu budou tímto filmem zřejmě velice zklamáni (a já se jim popravdě ani moc nedivím), ale ti co znají Timura Bekmambetova ví, že tenhle ruský „šílenec“ točí tak trochu „jiné filmy“, než na které je většina lidí zvyklá. To nám ukázal již v „hororech“ Dnevnoy dozor a Nochnoi dozor, nebo akční jízdě Wanted. Já mám rád nejrůznější extrémy a „pokusy“ promíchávat různé žánry, ale taky Timur trochu přestřelil. Dokázal bych se povznést nad tím, že z jednoho z nejoblíbenějších amerických presidentů udělá Lovce upírů a namixuje to s problematikou občanské války, ale ty (místy) hrozné digitální efekty se prostě odpustit nedají. Stejně jako velké výkyvy v kvalitě děje a atmosféry. Sem tam jsem si docela užíval našlapané akční scény a souboje (no pravda moc jich tu nebylo), ale spíše tu převyšovaly dosti nudné pasáže. Zvláště druhá polovina už tak dobrá nebyla a čím víc se blížil konec, tím to začalo být horší a horší. Dokud se však Abraham oháněl sekyrou, bylo se na co dívat. Je ovšem pravdou, že do hlavní role bych si dokázal představit mnohem známější tváře, protože Benjamin Walker mi tu moc neseděl. Každopádně patřil mezi to lepší, co nám casting nabídnul. Bylo to však spíš jako jednooký mezi slepými, protože většina ostatních herců nepodala zrovna oslnivé výkony, spíše dost podprůměrné. Slabých 50%

Abraham Lincoln vs. Zombies (2012)

Když se v témže roce natočil film Abraham Lincoln: Vampire Hunter, bylo jen otázkou času, kdy se společnost The Asylum (jak už bývá poslední dobou u ní zvykem), rozhodne natočit svou vlastní verzi mnohými očekávaného filmu a vytřískat z toho nějaké peníze. Do režisérského křesla usedl Richard Schenkman, který není žádným zelenáčem a tak jsem si přece jenom sliboval alespoň trochu důstojnou podívanou. Leč opět jsem velmi brzy zjistil, že to bylo jen mé „zbožné“ přání. Nechápu, proč se tvůrci nízkorozpočtových zombie filmů nezajdou podívat na nějaký „zombie festival“ a neosloví tamní účastníky (většina z nich má docela obstojné masky). Určitě by to vypadalo mnohem lépe a ani by za to moc neutratili. Tahle parodie na hororový film obsahuje až příliš velké množství nezáživných pasáží a přihlouplých dialogů, ale co taky od The Asylum čekat. To samé se dá říci i o špatných digitálních tricích, cákancích krve a akčních scénách. Zombíci jakoby byli po většinu času v jakémsi transu a „ožili“ jen díky hluku. Čehož ovšem naši „hrdinové“ nedokázali pořádně využít (teda když nepočítám ten konec) a opět se tu chovali dost nelogicky. Za což taky většina z nich zaplatila životem. Divák se tu zase dočká zmateného pobíhání okolo úkrytu (do kterého by se zombie nikdy nedostali), kdyby jim to dementní postavy (scénář) tak krásně neumožňovaly. I přes všechny zápory se mi ovšem v jistých chvílích Abraham s kosou v ruce líbil. Když už stál scénář za hovno, tak alespoň trochu tenhle vousatý stařík přinesl trochu radosti milovníkům (laciného gore). 30%

Abraham's Boys (2009)

Tatam jsou doby, kdy byl Abraham Van Helsing lidmi uznávaným a upíry nenáviděným lovcem vampýrů. Zešedivěl, zestárl a především se snažil „věnovat“ rodině. Jeho despotický přístup však oba synové nechápou, ovšem jen do doby kdy odhalí otcovo děsivé tajemství…Tak očekával jsem od toho ledascos, ale především jsem se v koutku duše těšil na slušnou hororovou podívanou, jenže místo „upířiny“ se mi dostalo spíše jakéhosi rodinného dramatu. Nechci tvrdit, že jde vyloženě o špatnou podívanou, protože atmosféru se tvůrcům podařilo navodit celkem slušnou, ale chybělo mi tu více napětí. Ke konci se to sice trošku zlepšilo, ale víc jak na obyčejný průměr to nevidím.