Monty Pythonův létající cirkus - Intermission (1969) (epizoda)

"Albatros!" Kanibalská restaurace hodně fajn a celkově si i poslední část úvodní série drží vysokou úroveň, i když nepatří k vrcholům. (Nejsem si jist, zda tenhle díl neobsahuje slavný over the top vtípek s vyzvracením maminky do hrobečku. Pokud ano, zvyšuju na pět.)

Monty Pythonův létající cirkus - The Naked Ant (1969) (epizoda)

Mr. Hilter a závody o vola z vyšších vrstev, čili Monty Pythons v nejlepší formě. A i když si už z této epizody na nic dalšího nevzpomenu, nezbývá mi než konstatovat, že tohle je jeden z vrcholů celého seriálu.

Monty Pythonův létající cirkus - Untitled (1969) (epizoda)

Michael Palin jako mafiánský manažer a jeho svěřenec Ron (Terry Jones), skákající s cihlami přes kanál La Manche, a k tomu šílená návštěva v bytě milenců - tady se nad hodnocením epizody snad ani nelze zamýšlet.

Monty Pythonův létající cirkus - The Ant, an Introduction (1969) (epizoda)

"La Liama!" Expedice na Kilimandžáro, vraždící holič Michaela Palina, první zjevení Gumbyho a Dřevorubcova píseň - to všechno je tak dobré, že tomuhle dílu zajistí pět hvězd, i kdyby tam už všechno ostatní nestálo za nic.

Monty Pythonův létající cirkus - Full Frontal Nudity (1969) (epizoda)

Chapmanův oficír, protestující proti nehumorným skečům, je jasná klasika. Pekelné bábinky hodně dobré. Naproti tomu, všeobecně oblíbený skeč s mrtvým papouškem jsem nikdy moc nemusel. Co ale povyšuje tuhle epizodu na pětihvězdičkovou záležitost, je definitivně scénka s nakupováním manželské postele. Ano, "mattresses" je možná můj úplně nejoblíbenější montypythonovský skeč.

Monty Pythonův létající cirkus - Whither Canada? (1969) (epizoda)

Ty čtyři hvězdičky jsou trochu protekční, protože je mám rád, ale i když je Smrtící vtip klasika, následující dva díly mě oslovily mnohem víc. Arthur "Dvě boudy" Jackson je ovšem hodně fajn.