Král rybář (1991)

Zkrachovalý DJ a šílený bezdomovec na výpravě za Svatým Grálem v jednom z nejlepších filmů všech dob.

Zapomenuté světlo (1996)

Hlavním důvodem, proč na tenhle film nezapomenu, je skvostná facka, uštědřená zde v pravý čas, na pravém místě a do správného ksichtu.

Báječná léta pod psa (1997)

Hlavním důvodem, proč si na tenhle film přece jen občas vzpomenu, je zřejmě Vladimír "vyndejte si tu hlavu z prdele" Javorský.

Korzáři (1966) (seriál)

Karlos80: Ale jo, běželo to u nás na samém začátku 70.let. Měl jsem to hodně rád, ale byl jsem tak malý, že to radši taky nebudu hodnotit. (A ten jeden se opravdu jmenoval Nicolas.)

Machři a šprti (1999) (seriál)

Nostalgické ohlédnutí za dětstvím a dospíváním na začátku 80. let. Sice se to odehrává v USA, ale protože jsem konec dětství a začátek dospívání prožil v úplně stejné době (i když samozřejmě v jiném systému), mohu porovnávat. Mé vzpomínky + pocity, které přináší seriál, jsou vzájemně ve velmi dobrém souznění. Normální mládež měla tenkrát zhruba stejné starosti - tady i tam - a rock 'n' roll vládl našemu světu. Výborným tahem je zaměření na dvě skupiny školáků, jejichž osudy se navzájem prolínají: starších, už téměř dospělých Machrů, a mladších, ještě skoro dětských Šprtů. Velice příjemné, úsměvné pokoukání, sympatické, výrazné postavy, a v každém díle jeden dva skvělé songy z americké rockové klasiky 70. a 80. let (Styx, Lynyrd Skynyrd, Van Halen, Alice Cooper a další). ... Vzhledem k mé slabosti pro daná témata i dobu, mi nakonec ani mírná kvalitativní nevyrovnanost jednotlivých epizod nezabrání v udělení maxima. A co teprv když to člověk konfrontuje s jinými teenagerskými seriály... Možná to byla právě doba, v níž se Freaks & Geeks odehrávají, která tvůrcům dovolila dát prostor spíš lidskosti a dobrému vkusu, než zrůdně blábolivé politické korektnosti.

Uzumaki (2000)

Bezvýchodně temná a sugestivně depresivní záležitost, jakých se moc nevidí. Strašidelný surrealistický sen. Tady není světla na konci tunelu.

Modrý samet (1986)

Celé je to filmařský skvost se vším všudy, ale scéna v níž se hlavní hrdina ukryje do skříně, aby byl svědkem něčeho hrůzného, je geniální - všeobecně jedna z mých oblíbených horrorových situací.

Josefína Mutzenbacherová: ...jak to doopravdy bylo 2.díl (1976)

Svého času hlavně mezi dělnickou třídou mimořádně populární německé porno, odehrávající se někdy za vlády France Josefa. Vtipné je to asi jako Troška a vzrušující asi jako... německé porno? Tuším, že to celé bylo natočeno podle fiktivního deníku jakési běhny. Jednu hvězdičku uděluji snad proto, že to pochází z 80. let, na která jsem nostalgicky fixován. A také proto, že mě jméno hlavní hrdinky před časem inspirovalo k improvizované písni flašinetového charakteru, již jsem asi půl hodiny v kuse procítěně pěl v jistém havířovském nočním baru (a nikdo mi nedal přes hubu).