MUNRO

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 25.8.2019  00:03
    Tiché místo (2018)

Většina plusových recenzí mne ani omylem nemůže přimět přimchouřit oko nad tak otřesným zpracováním.Němý horor,který uspává a víceméně sází na laciné lekačky,při kterých volume vylítne na max.takovým způsobem,až má člověk chuť prokopnout obrazovku.

• 16.7.2019  13:27

Po brilantním rozjezdu,ve kterém perlí sarkastickými hláškami Jiří Langmajer přichází totální zvrat v neuvěřitelnou frašku.Režisér Havlík pravděpododobně zhlédl francouzskou(rovněž stupidní) předlohu "Kdybych byla kluk"a podle ní se rozhodl natočit český předěl.Jak originální!Dávám jednu hvězdu Hrouzkovi,film a scénář je jasnej odpad.

• 21.4.2019  16:33

Sink or Swim jde do hloubky.Kdo nedokouká do konce,nepochopí.Z mého osobního frankofonního pohledu jde o film,který jsem prostě musel vidět.Režie se chopil můj herecký oblíbenec Gilles Lellouche,další můj oblíbenec,mistr grimas Benoit Poelvoorde si střihl roli jednoho z členů týmu mužských akvabel a svou netradiční rolí trenérky kverulantky mne překvapila Leila Bekhti.Ze začátku si člověk říká,proč by měl vůbec koukat na film o pupkáčích v odpudivých plavečkách a sportu,který si každý normálně spojí výhradně s ženským pohlavím.Nicméně v jádru věci tady vůbec nejde o mužské akvabely.Jde o to,že vždycky je možnost změnit svůj život jeli to potřeba,ať už se zbalíte a odjedete do Tibetského kláštera meditovat,nebo třeba začnete chodit do bazénu a s partou zoufalců budete trénovat na mužské mistrovství akvabel v Norsku.A to i přes naprosté opovrhování vašeho okolí.Ve filmu Gillese Lellouche jetakových zoufalců habaděj.Jeden prožívá manželskou krizi,v práci i civilním životě je považován za lůzra,druhý nezvládá ukočírovat špatný vztah se svou psychicky nemocnou matkou,další objíždí v oprýskané dodávce a kytarou poloprázdné sály a přes den dle své dcery potupně pracuje ve školní jídelně,pak je tu krachující prodejce bazénů,plavčík,který je návštěvníkům bazénu pro legraci a v neposlední řadě trenérka v podobě čím dál častěji obsazované Virginie Efiry,která je jako jediná ke svým svěřencům shovívavá a dovede jim naslouchat.Tedy jen do té doby,kdy vyjde najevo její jednostranně nevyřešený vztah s bývalým přítelem.Vše se začne otáčet nástupem nové trenérky,kterou sice všichni zúčastnění začnou velmi rychle pro její drsné metody nenávidět,nicméně postupem času se hrany obrousí a následný úspěch všem zúčastněným dodá potřebnou energii ke změně svých více či méně pokřivených životů.A o to v tomhle filmu jde především.

• 3.3.2019  00:23
    Kdybych byla kluk (2017)

Audrey Dana je zajímavá herečka.V lehkém thrilleru Kde se cesty kříží,dobrodružném akčňáku 600 kilo zlata,nebo v ryzím dramatu Welcome hrála skvěle a přirozeně.Bohužel ve chvíli kdy ucítí potřebu vytvořit si vlastní scénář,stoupnout za kameru a vyexhibovat si hlavní roli,to stojí za starou bačkoru.Druhý film,druhá zbytečnost.Co se týče filmového průmyslu,považuji se za Frankofyla a už jsem si za ta léta zvyknul,že Francouzská kinematografie je v mnoha ohledech obscénní,ulítlá a často těžko uchopitelná.Démonem právě takových perverzností je Francoise Ozon a právě jeden z jeho filmů Ricky bych k téhle fantasmagorii přirovnal nejspíš.Oba filmy jsou svým obsahem nepochopitelně hloupé.Rickymu po narození rostou kuřecí křídla,Jeanne zase po jedné nevinné průpovídce naroste ze dne na den penis.Zatímco Ozonovo dílo působí alespoň v první půlhodině jako slušné sociální drama(což je mimochodem jeho nejsilnější stránka),tady je od začátku všechno špatně.Kromě nesmyslnosti vzniku filmu jako takového považuji za velký propadák výkon hlavní hrdinky.Audrey Dana přehrává svou roli tak moc,až její neustále upejpavý výraz působí tragikomicky.Taky nevím co a o jakém objemu její představitelce narostlo přes noc mezi nohama,každopádně potom chodila jako by tam měla sršní hnízdo o velikosti basketbalového míče.Taky mě nemile zaskočila účast hereckého barda Christiana Claviera.V posledních pár letech točil samé parádní kousky a teď se propůjčí takovéhle slaboduché kravině.Snad se tahle okatá herečka režisérsky vzchopí a nebude točit podobné otřesnosti.

• 27.2.2019  17:19
    Máš ji! (2018)

Dobrý námět,slušná herecká sestava a.. tráva.Jak jinak,když jde o Americkou "jízda"komedii.Zhruba ve dvacáté minutě jsem pana režiséra Tomsice poslal do TAM,a pustil si Belmonda.

• 4.2.2019  17:46
    Waco (TV seriál) (2018)

1969-Hippies,Charles Manson.1993-Branch Davidians,David Koresh(V.W.Howell).Dva podobné případy dvou odlišných podob náboženského vyznání(sekt),které spojuje jedna zásadní věc.Smýšlená podoba Bible.A jak už to tak ve světě je,každé náboženství v každé zemi je roztříštěno na desítky odnoží,kde každá z nich má svá pravidla,která vyjímá z Bible,nebo Koránu a upravuje si je,jak se jim zlíbí.V každé z oněch zmińovaných komunit ,je vždy někdo,kdo údajně hlásá ve jménu boha(aláha)a konvertuje do své skupiny zoufalce,kteří jsou buď od malička k dané víře cíleně vedeni,nebo jsou ve svých očích v životě z různých důvodů nepochopeni.Ta "osvícená"osoba,kterou nazývají prorokem,kterou dle jeho vlastních slov oslovuje bůh,je ve skutečnosti labilní člověk,který se nedokázal v životě nikam zařadit,je šikanován,špatně vychováván a častokrát balancuje na hraně(i za ní)zákona.Ať už jde o Mansona,který před založením potulných životních odpadlíků strávil většinu života v nápravných zařízeních,potažmo kriminálech,kradl,bral drogy a soustavně porušoval zákon,nebo o Koreshe ,jenž byl odmalička otloukánkem.Zajímavá je také Koreshova cesta k osobě samozvaného vůdce.Tam se totiž propracoval jakožto řadová ovečka v jisté sektě,díky milostnému poměru s její vůdkyní.Tak praví Bible.Koresh v jejím komickém přestudování pokračoval i ve své nově založené skupině ve Wacu,kde se"obětoval",a aby ostatní muži nehřešili,vzal veškeré sexuální břímě na svá bedra a jako jediný vyvolený směl prznit všechny ženy různých věkových kategorií,které se v celém komplexu vyskytovali.Ostatní muži museli držet celibát.Tak praví Bible.Chudák Koresh,taková oběť!..Navíc si všechny ženy,které oplodnil vzal za manželky.Jeho mužským následovníkům se to sice vůbec nelíbí,ale nedá se nic dělat.U Charlieho to bylo trošku jinak,tam bylo sexu neomezeně,alkoholu,drog a zbraní samozřejmě taky.Zkrátka:Upravím si Bibli k obrazu svému,vyberu jen ty úryvky,které se mi hodí do krámu a když řeknu,že ke mně promluvil bůh,ostatní to pochopí.MUSÍ!A v ostatních světových náboženstvích je to obdobné.Křesťani mezi své šiky zařadí kohokoliv,stačí,když slíbí,že se bude modlit a odříkat Otčenáš.Že jsi znásilnil a brutálně ubil dítě?Nevadí!Když slíbíš,že budeš odříkat,jsi náš!Žes zabil 5 lidí?Nevadí,my Tě napravíme!Rodiče těch mrtvých to nějak pochopí..Do islámu se raději moc strefovat nebudu,nebo mi uříznou hlavu.To je zase jejich vyznání Koránu.A že to Korán zakazuje?Srát na to!Muhammedovi prý Alláh naznačil,že můžeme vykostit každého bezvěrce,homosexuála,nebo ukamenovat nevěrnou manželku.My muži se můžeme kurvit neomezeně.Alláh Akbar.Nejsmutnější na tom všem je,že všechny tyhle extrémistické ideologie odnášejí nejvíc Ti nejmenší.David Koresh nechá kvůli své vymyté hlavě udusit a uhořet své vlastní děti,Jehovisté zase nechají své nemocné dítě umřít jenom proto,že dle jejich debilního vyložení Bible je nepřípustná transfuze krve od cizího člověka.Děti křesťanů zase musí od kolébky s železnou pravidelností navštěvovat kostel,aniž by měly volbu vybrat si v dospělosti svojí vlastní cestu.Islámské děti zase vyrůstají s Kalašnikovem v podpaží.Jaká byla pravda o tom,jak to ve Wacu opravdu probíhalo se asi nedozvíme.Ať tak či onak,opravdovým viníkem byl a vždycky bude David Koresh.Začal tím,že nezákonně shromažďoval zbraně různých kadencí a kšeftoval s nimi,podle všeho prznil nezletilé a porušoval snad všechny sociální zákony,které existují.Navíc prokazatelně zakazoval svým manželkám,aby před útokem i s dětmi opustili budovu.Samozřejmě,postupy ATF a FBI jsou a vždycky byly kapitolou samo o sobě.Série Waco je úžasná a nebojím se říct,že v případě Taylora Kitsche šlo o životní roli.To byl koncert.Podoba se skutečným V.W.Howellem je navíc obdivuhodná.Co mě zaujalo a není to uvedeno v zajímavostech je cameo role skutečného Davida Thibodeaua.V úplném závěru posledního šestého dílu sedí na lavičce v soudní budově vedle filmového Thiboudeaua Roryho Culkina,čte si a po chvíli odchází.

• 26.1.2019  18:22
    Novotný za humny (TV pořad) (2013)

No samozřejmě.Pořad nemoderuje nagelovanej Leoš Mareš,slušňáček Marek Eben,nebo Tereza Kostková s obřím výstřihem,ale tučnej Petr Novotný,takže je to jasnej fake.Už z obsahu o pořadu jasně vyplývá,že jde o talk show o cestování.Petr Novotný je cestovatel srdcař,cestuje celý život a nikdy se netajil tím,že jeho vášní je jídlo.To proto je tlustej.Ale chytrej!Neznám energičtějšího člověka v showbyznysu,než je Petr Novotný.Moderoval,zpíval,produkoval,režíroval,hrál,létal balonem,jel Rallye-Paříž-Dakar,potápěl se,domluví se několika světovými jazyky a hlavně celý život cestuje.Takže já osobně si neumím představit lepšího moderátora pro takhle zaměřený pořad..A fakt mi nevadí,že je tlustej.Baví mě jeho zážitky z cest poslouchat,protože sám miluju cestování,to za-A,a za-B posuzuji lidi podle inteligence,ne podle vzhledu.Snad jedinou výtkou,ovšem pouze z mého pohledu je výběr hostů.Alespoň co se týče dílů s P.N.,ostatní jsem zatím neviděl.

• 19.12.2018  17:04

Slaboulinký odvar výtečného Jully 22,ve všech směrech.Nudná konverzační artovka,s milionem výstřelů v povzdálí,nekonečného tlachání a nesmyslně jednající hlavní hrdinkou.Její celá role ve filmu je i vzhledem k rozuzlení smyšlená,což samo o sobě podněcuje ke zveličování scénáře a tím i jeho degradaci,vzhledem k tématu,o který se jedná.Takhle imbecilně se na ostrově nemohl nikdo chovat,to je hovadina.Jelikož hlavní hrdinka pochopitelně nemohla tušit kolik střelců na ostrově je,je tedy nesmysl i za předpokladu že hledá svou mladší sestru,aby neustále vyrážela vstříc místům,odkud se ozývají výstřely.A jelikož o nic jiného v tomhle podání Utoyského masakru ani nejde,sráží to film hodně tvrdě na kolena.Další zhovadělost je,když režisér Poppe natočí film na motivy takhle citlivého tématu s tím,že neukáže samotného vraha.Pak je kravina se do toho vůbec pouštět.Věděl jsem dopředu,že střelec ve filmu vůbec neúčinkuje,tušil jsem průser a taky jsem ho dostal.Prý že nechtějí Breivikovi stavět sochu..Natočit film o vrahovi bez vraha je fakt geniální nápad.Nemá režisér Poppe České předky?..

• 2.12.2018  21:11
    Rédl - Děs (E04) (epizoda) (2018)

Samotná série má potenciál,nicméně z posledního dílu jsem viděl asi jen 10 minut a v těch kompletně exhiboval nahej Sokol.Třeba by se to i dalo po několika ublinknutích skousnout,nebýt ona homosexuální linka Hřebejkovou bohužel již tradičností.Já nevím,co tím ten chlap sleduje,jaké má vyřešené,nebo nevyřešené sexuální pojetí,ale já už mám dost nahých chlapů v jeho filmech.Ať už to byla tragická Svatá čtveřice,Líbánky,MedvídekRédl a další,všude se to hemží nahými chlapy..Já pořád nemůžu pochopit,proč Hřebejk opustil geniálně fungující trend komedií ala Polívka,Dušek,Macháček,Holubová,Donutil,Schmitzer,Geislerová,atd.,nepochopitelně změnil myšlení(nejen kulturní)a zahrabal se do totálního marastu dramatických homosexuálních paskvilů,navíc se stále roztodivnějším obsazením.Přijde mi,že kdo z herců je ochoten ukázat řiť a víc,ten hraje..Třeba konkrétně Ondřej Sokol.V Partičce vynikající,do debilních reklam-možná,ale filmovej herec je to příšernej.

• 17.11.2018  23:12
    Grinch (2018)

Až na ty trapácký rýmovačky,kterýma je děj prostoupenej.Nevím,jestli je to i v originálu,ale v českém znění mně to deptalo.

• 28.10.2018  01:01
    Svědectví o zkáze Titaniku (TV film) (2011)

Katastrofa o potopení Titanicu je moje celoživotní úchylka.Mám doma snad všechny knížky o této tragédii,které se kdy objevili na Českém trhu,dokonce už expanduji i na trh zahraniční a nenechám si ujít žádný dokument,zkrátka se jedná o mou srdeční záležitost.Tahle nesmyslná slátanina je ale suverénně to nejhorší,co jsem o zkáze Titanicu kdy zaznamenal.Co má za význam natočit dokument o fiktivních výpovědích fiktivních herců?..Proč?I kdyby šlo o přesné oficiální výpovědi přeživších(o čemž silně pochybuji),tak ty "jakoby srdceryvné"výpovědi přeživších herců-neherců jsou komické a trapné,stejně jako herecké výkony již zmiňovaných neherců.Co se týče faktografických údajů,tak ty jsou rozhodně z velké části abnormálně přikrášlené a nafouknuté.Co se týče výtvarného zpracování a počítačových triků,to je vyloženě komedie.To toulání po liduprázdných chodbách a všudypřítomné ticho na potápějícím se přelidněném parníku je fakt pecka.Nebetyčná zbytečnost.Nejhloupější zpracování všech dob.

• 27.10.2018  17:22

Nemá cenu řešit jak to ve skutečnosti je s totálně bezmozkovým systémem celoevropského trestního řádu.Norsko bohužel svou strukturou soudnictví a trestního zákoníku jako takového ve své dementnosti stoupá až na samotný vrchol.Vymaštěnej magor kterej zabije 77 lidí a stovkám dalších zničí život za své činy inkasuje celu ve formátu hotelového pokoje s vlastním příslušenstvím,Playstationem a jinými vymoženostmi.Všem pohlavárům z Unie,i všem státníkům napříč celou Evropou bych za tenhle jejich ultramagoristickej paskvil že "každý má svá práva" rozkopal koule do modra a zavřel je do cely metr na metr k hajlujícímu Breivikovi.Hovno má nárok na svoje práva!Utratit ho!Debilních zákonů roztroušených na příkaz Unie po celé Evropě využívají hojně i Češi,kteří dnes vypouštějí z kriminálu několikanásobné vrahy na počkání.Bohužel mentálové z Unie hájí práva vrahů a recividistů,ale upírají normálním lidem právo zvolit si v referendu trest smrti.Kdyby ta volba byla,nepochybuju o tom,že by jsme nemuseli dělat na takovej kriminální póvl jako je Breivik,nebo u nás Biedermann,Stodolovi,Vít,Zienertová,Gančarčík,Kučerák,Vocásek nebo Kott.Jinak samotný film je natočený přehledně a hlavně inteligentně.Co se týče filmařského umu,jsme na prznění dramatické historie na úplné špici zase my Češi.U nás si bohužel každý druhý režisér pro mne z nepochopitelných důvodů hraje na umělce a speciálně při produkci dramaticko-kriminálních faktografických snímků vytváří neuvěřitelné rádobyartové sračky,viz.Hodinu nevíš,Milada,Já-Olga Hepnarová atd.Je zajímavé,že napříč celou Evropou jsem nikdy nikde neviděl žádný film natočený podle skutečných událostí,který by byl natočen ve stylu ART.To jen Češi si hrajou na něco co nejsou a ještě si za to rozdávají ceny..

• 11.10.2018  17:12
    Apostasy (2017)

Z mého pohledu je jakékoliv světové náboženství pouhopouhá lobotomie a Jehovisté jsou ve vymívání mozků před ostatními ještě o krok napřed..

• 30.9.2018  09:49
    Like Father (2018)

Výletní parník,moře,dovolená.To mi stačí ke štěstí.Uznávám,že kdyby se děj tohohle filmu odehrával třeba v hotelu v Berlíně,hodnotil bych ho jako těžký průměr.Příběh je prostinký,dcera se po nevydařené svatbě seznamuje se svým otcem,kterého prakticky celý život neviděla.K tomu jim dopomáhá poměrně tradiční párek gayů,dvojička důchodců a další pár,tentokrát černošský.Občas do téhle komunity vstoupí další zavrženec v podobě Setha Rogena,který mi mimochodem v trochu vážnější roli vůbec neseděl.Tím,že se ale tahle otřepaná historka odehrává na výletní lodi dostává pro mě osobně úplně jiný rozměr.Silně mi to připomělo mou oblíbenou francouzskou sestru s hovadským názvem-Loď lásky.Já se bavil.

• 30.9.2018  09:33

I přes dementní chování obou protagonistek a haldu nelogičností se na to dalo koukat.Les,jezero,lovecká chata,tohle prostředí prostě nikdy neomrzí.Jen je třeba u toho moc nepřemýšlet,prostě vypnout mozek a koukat.

• 22.9.2018  21:50

Knížku Medvídka Pú jsem nikdy nečetl,nějak tahle postavička v dětství prošla kolem mě bez povšimnutí a musím říct že jsem o nic nepřišel.Nevím,jaký charakter mají plyšové postavičky v původní knižní verzi,ale v tomhle filmovém zpracování je především Pú postavičkou neustále se utápějící v absolutní depresivní opici.Ona vůbec první polovina filmu působí nesympaticky.Druhá půle se s přivřením obou očí dá skousnout,ale zápletka je strašně primitivní až hloupá a medvídek Pú a ten vyžranej osel by za tu svou ukńouranost zasloužili nakopat do prdele.Navíc nedělám to u originál dabingu často,vlastně skoro vůbec,ale dabing Púa i tlustoosla(jestli to teda vůbec byl osel..)byl podobně nesympatický jako jeho původci.Jsem rád,že mě v dětství Medvídek Pú minul,možná bych už teď brouzdal chodbami po sanatoriu v Bohnicích..

• 8.9.2018  08:44

Filmu by spíše slušel název-Dobrák k pohledání,než Trouba k pohledání.Ale to už je taková tradice Českých produkčních společností vymýšlet nesmyslné názvy k filmům,které pravděpodobně nikdo před uvedením u nás nikdo ani neviděl.Jinak téměř tradičně nesdílím většinu komentářů zde,z mého pohledu jde o naprosto pohodovou komedii z mé oblíbené Francouzské produkce.Je třeba si uvědomit,že jak Gérard,tak Catherine jsou v důchodovém věku a těžko budou na plátně předvádět nějaké pohybové a řachandové eskapády jako v osmdesátých letech.A pokud je chceme vidět v tomhle pokročilejším věku v jednom filmu(a já chci!!!),musíme se logicky smířit s tím,že nepůjde o nějakou crazy-comedii.Naopak Gérardovi tahle poloha pohodáře sedí naprosto dokonale.Co mně osobně na filmu jako jediné neskutečně vadilo,ale to byl jen můj osobní problém,byl prochlastanej a protivnej hlas paní Balzerové,díky čemuž jsem se ani netěšil,až se v záběru objeví a promluví Catherine Deneuve..

• 1.8.2018  22:43

Jen by mě zajímalo,kterej vymaštěnec vyprodukoval ten imbecilní překlad názvu..

• 29.7.2018  22:30

Neskutečný..Hodnoceno po 10 minutách..

• 24.7.2018  12:06
    Pyramida (2014)

Škoda toho zpraseného závěru.

• 7.5.2018  10:06

Jako milovník přírodopisných dokumentů musím říct,že tento dokument o jinak krásném ostrově Santorini patří k nejslabším,jaké jsem kdy viděl.Nebo spíše k nejnudnějším.Ostrov v podání tohoto dokumentu vypadá pochmurně,až nevábně.Podmořské záběry vypadají jakoby je točil Pepík z Hřenska na fotokameru zakoupenou ve stánku u silnice,což je vzhledem k faktu,že štáb navštívil podmořskou pamětní desku legendy Jacquese-Yvese-Cousteaua až ostudné.Jestli to snad měl být úmysl,tak jsem ho nepochopil..Dalším problémem je,že v dokumentu se řeší až příliš nezajímavých témat,blbostí.Předlouhé záběry na lidské tváře,odpudivě ponuré křesťanské náměty,atd.Spíš mi to celé přijde jako nějaký sociologický odvar o Řecké kultuře a historii,než přírodopisný dokument.

• 30.4.2018  22:30
    Štiky (TV pořad) (2018)

Vůbec poprvé si dovoluji udělit hodnocení,aniž bych shlédnul byť jen jedinou minutu.Stačí mi to málo,co na internetovém portálu Seznam.cz občas naskočí mezi zprávy dne a koutkem oka to zachytím když sjíždím na sport.Víc nepotřebuji..

• 24.4.2018  17:18
    Milada (2017)

Další artovej paskvil.Na co si to Ti Čeští režiséři hrajou?Nemá to hlavu,ani patu.Chudák Horáková,tohle si nezaslouží..

• 8.4.2018  22:02
    Prezident Blaník (2018)

Humus,odpad,absolutní dno..Najbrt byl,je a bude nejhorší "režisér" v historii České kinematografie.Co film,to žumpa.Touhle lichvárnou se jen trapně hlásí k Pražské kavárně a dává naprosto jasně a najevo svou náklonost k nejmenovanému prezidentskému kandidátovi.Najbrt jen úlisle využil svých možností k propagaci vlastního názoru ruku v ruce s ČT,která ač tvrdí opak,stává se politicky závislou,což je vzhledem k její veřejnoprávnosti pěkná prasárna.Najbrt s Hřebejkem by se místo toho věčného politického fńukání měli spíš posadit na prdel,chytit za rypák a radši pořádně dělat řemeslo,které je živí.Od té doby co Hřebejk vyštěkává své politické názory do éteru nestojí jeho filmy za nic.U Najbrta je to horší,ten asi normální film natočit ani neumí.Jestli tady nějakej chytrolín bude na můj příspěvek jakkoliv negativně reagovat,předem avizuju,že je mi jeho názor u řiti.Totálně.Fakt,že tahle ubohá politická propaganda,navíc neskutečně debilně natočená je zde hodnocena v červených číslech má jednoduše jen dva možné směry zastánců.Jedni jsou uživatelé,kteří hodnotí podle již nastoleného ratingu a druzí jsou zhrzení voliči.Stejně jako Najbrt,Hřebejk,Daniel,ČT,Seznam,atd.Jiné vysvětlení existovat nemůže,protože tohle nestojí ani za flus..

• 30.3.2018  10:03

No,Theo Fleury ani po 20 letech nedokáže evidentně náš triumf v Naganu kousnoutJen ať se trápí chlapec,Nagano bylo a bude vždycky naše!!!!!!!!!!!

• 30.3.2018  09:54

Tohle je naprosto bombastická minisérie!Viděl jsem první a třetí díl,druhý není k sehnání,alespoň ne s titulkama,ale ty dva díly byl nehorázný nářez.Gangy,chlast,děvky,drogy,steroidy,fotbal,kluby,prachy,prostě podsvětí jako prase.Navíc silně inspirováno známou popravou tříčlenného muscle-drogového gangu v Essexu,o kterém tato série vypráví.Skvělý střih,hudba,parádně odpracované drsné scény,a že jich tu je!Pokud človék není slečinka,musí u těhlech kousků chrochtat blahem.Já chrochtal a chrochtám ještě teď.Že Rise of the Footsoldier minul Českou distribuci mě ani nepřekvapuje,v době,kdy se do vlády serou komunisti se ani není čemu divit.

• 19.3.2018  16:28

Nedokoukáno.Když tam ta šedesátikilová holčina vyřídila Austina a po něm to stoosmdesátikilové dvoumetrové tele,už jsem to nedal.I Bé-Céčkové filmy by měly mít své limity.

• 15.3.2018  21:47

Christian Clavier zraje jako víno.V posledních letech produkuje jednu pecku za druhou.Navíc jeho herectví kupodivu nemrší dabingoví režiséři a s železnou pravidelností mu přidělují hlas Pavla Trávníčka,který mu padne jako prdel na hrnec.Z mého pohledu jen škoda,že Christian netočí víc filmů.

• 3.3.2018  22:21
    Invaze žraloků (TV film) (2008)

Vzhledem k tomu,že se jedná o televizní produkci,tak to není zase taková tragédie,jak naznačuje celkový rating.Naopak první díl je v pohodě,silně mi připomínal moji velmi oblíbenou Krakatici.Druhý,akčnější díl naopak slibnou první část zcela mrší,a balancuje téměř na hraně odpadu.Zatímco první polovina je jakýmsi dramatem o strastech přímořského městečka,jehož pohodu naruší movitý investor,který skupuje veškeré pozemky za účelem vystavění turistického resortu.Jak už to bývá,vždy se najde někdo,kdo prodat nechce a tuší nějakou lumpárnu.A tuší samozřejmě správně,protože investor si vypomáhá tím,že do zálivu vypouští ze staré elektrárny fosfor,čímž vyhubí ryby,rybářské sítě tak zejí prázdnotou a rybáři tak ochotně prodávají své pozemky.Má to ale háček,fosfor žralokům nevadí,naopak vytvářejí kombinovaná hejna a do zálivu se stahují.A mají hlad.I když to zní ohraně,dá se na to koukat a v kombinaci s krásným prostředím městečka vypadá první část vzhledem k tomu,že jde čistě o televizní počin slušně.Naopak,ve druhé polovině se začnou vytahovat zbraně a idylka rybářského městečka jde do háje.Navíc je v pokračování tolik nelogičností,že to hlava jen těžko pobírá.Vrcholem je skákání do vody plné žraloků a odhánění je z pláží pulzní pistolí!Proboha proč!Samozřejmě nemá cenu se bavit o tricích,protože ty jsou laciné a jen zřídkakdy se objeví scéna a žralok připomínající reálně anatomického tvora,nicméně viděl jsem desítky mnohem tragičtějších filmů s výrazně horšími,a směšnějšími efekty.Nicméně tohle není odpad.Ani omylem.Co mě tedy hodně zarazilo byl naprosto tragický herecký výkon Daryl Hannah.Ta ženská se tváří tak strašně nepřirozeně a hraje tak amatérsky,že ji do kapsy strčí i mistr céčkových filmů John Schneider.A to je co říct..

• 16.2.2018  21:32
    Dlouhá míle - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (1989)

Poslední díl neuvěřitelným způsobem zahrabává jinak celkem slušnou sportovní sérii do země.Tolik klišovitosti kolik dokázal režisér Adamec se scénáristou Hubačem nacpat do jediného dílu,to zůstává rozum stát.Vrcholem bylo,jak se Vesecký alias Skopal v tunelu vrátl k odpadlému běžci,zachrańuje ho na úkor svého vítězství,ostatní kolem probíhají a pan Bakalář dokola opakuje jak hrdinský čin Vesecký spáchal,to je na hraně socialistické propagandy a totální vylízanosti.Seriál byl natočen v roce 1989,tak pravděpodobně scénář psal pan Hubač ještě za totality,soudruhům na míru.Propaganda "správného"člověka jako prase.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8