Holky na tahu (2017) odpad!

V Americe už asi nedokážou natočit vtipnou komedii typu "loučení s čímkoliv",aniž by základním kamenem nebyly drogy.Když se začali asi po 20 minutách tyhle "princezny" sjíždět,vypnul jsem to.Nevím co mají všichni ti rádobyrežiséři v palicích(vlastně asi tuším..),když ve svých filmech v podstatě nabádají k drogám,vždyť je to hrozná prdel.Vykuřte si palici,nebo něco píchněte do žíly a zažijete mejdan.Takhle se bojuje proti drogám!Paráda!...

Sendero (2015) odpad!

Vlastně ani nevím,jaký ten film je.Po 15 minutách jsem to stopnul,protože jsem neměl chuť poslouchat dementní hudbu,kterou je film ozvučen.Ať se mluví,chodí,sedí,nebo nedělá nic,je v pozadí spuštěna debilní zvuková kulisa.Je to jednoznačně imbecilní nápad,protože místo křupání štěrku pod podrážkou boty,vrzání zrezivělých pantů,nebo pofukování větru-což jsou věci,kvůli kterým si do sluchátek pouštím volume na max,kvůli navození opravdové atmosféry-tady člověku duní do palice neskutečně protivná hudba,která je navíc neskutečně kriplovská.Film samotný nemusí bejt špatnej,ale já bych to nevydržel poslouchat ani o minutu dýl.

Byla to divoká noc (2015)

Nebýt faktu,že se celý děj točí kolem trávy,dal bych vyšší hodnocení.Nevím proč všichni režiséři dělají z huličů vtipný a zábavný lidi.Realita je taková,že tahle chamraď zašpiňuje parky,vyhuluje si kedlubny na dětských hřištích a jsou ready jen když mají vyhulenou svou dávku.Když ne,stávají se časovanou bombou,jsou agresivní,nervózní a všehoschopní.Začne to pár nevinnými občasnými jointy a vyvine se z toho těžká závislost a naprosto vygumovaná hlava,které je všechno jedno,nic neřeší,jen kde si sehnat(za jakoukoliv cenu)další brko.A o těhlech špínách se točí filmy..

Já, Kajínek (2017) (seriál)

Vysvětlím..Hned na úvod bych podotknul,že i přes drobné pochybnosti(opravdu drobné)jsem o Kajínkově vině v případě dvojnásobné vraždy nikdy nepochyboval.Nesouhlasím ani s jeho propuštěním,na druhou stranu je to věc justice v tomhle státě.Dnešní debilní systém je totiž postavený tak,že i několikanásobní vrazi se po odpykání 20-30 let vracejí z vězení.Doživotí u nás neexistuje,je to jen pojem.Jediná možnost jak může vrah skutečně dožít v kriminále je ta,že je odsouzen v pokročilejším věku a zkrátka nepřežije ten 20-30 letý trest.Jinak řečeno,pokud zabijete třeba 3 lidi a je vám v tu chvíli např.25 let,je 99%šance že se kolem padesátky dostanete ven.To je například případ spartakiádního vraha Straky,pak je tu třeba trojnásobný vrah Klásek,o kterém mluvil Kajínek,nebo feťák Gančarčík,který vyvraždil tříčlennou rodinu a v šedesáti letech nejpozději půjde ven,protože v době činu neexistoval doživotní trest,tak ho prostě nemohl dostat..Kdyby ho dostal,musel by o propuštění alespoň zažádat,takhle si prostě trest odpyká a může jít znovu vraždit.Pravděpodobně venku z kriminálu je i čtyřnásobný vrah Vacík,jehož jednou obětí bylo i 6leté dítě.Odpykal si svých 20 let a nejspíš byl propuštěn(pokud nezemřel,což vzhledem k státní ochraně téhle verbeže není možné zjistit),protože není v současnbosti údajně registrován v žádné věznici..A teď k věci.Osobně jsem pro,aby se podobné dokumenty o kriminálnících točili,pokud možno z vězení.Svým způsobem je zajímavé slyšet,co je k jejich činům vedlo,navíc například v Kajínkově podání je možno udělat si obrázek o samotném působení vězňů,vězeňské služby,atd. v jednotlivých věznicích.Jak jinak se například dozvíte přímo od zdroje,že bachaři nosí vězňům drogy a pak je píchaj..Třeba se nějakej zaprděnec nahoře zamyslí a něco s tím udělá,protože je to ke zvracení.Ale to asi ne..Kajínek tenhle dokument sice pojímá jako takovou svojí agitku,zároveň si ale podráží nohy sám.Když se člověk pořádně zaposlouchá,najde spoustu věcí,ve kterých si Kajínek protiřečí.Pro mně je například tragikomické,že hlásá o svojí nevinnosti a jak kvůli tomu utíká z vězení a přitom byl připraven s sebou vzít dvojnásobného vraha Vlasáka,kterej na poslední chvíli ze strachu couvnul.Tak když není vrah a na truc tomu chce z basy utéct,tak proč chce mezi nás vzít vraha,kterej se za svoje činy nijak neospravedlňuje?Takových kontrastů jsou v dokumentu desítky.Ono takhle..Když několikanásobné vrahy rovnou nevěšíme,tak těžko můžeme kritizovat Kajínka,že dělá něco špatně,když natočí dokument.Nevím přesně kolik let si za ty vraždy odseděl,ale dle současných zákonů hádám,že s ohledem na desítky dalších vrahů,kteří jsou mezi námi si vlastně svůj trest stejně už odpykal.Když přijde nějaký politik s extrémnějším názorem a s nabídkou znovuzavedení trestu smrti,tak ho stejně nezvolíte.Tak nemelte hubou že si propuštěný vězeň natočí dokument.No a poslední věc je ta,že je třeba si uvědomit,že když Česká justice není schopna za x let nashromáždit nezvratné důkazy o tom,že je Kajínek vrah,tak pak se není možné divit tomu,že ho prezident omilostní.Osobně se přikláním k tomu,že na Borských polích byl,ale když neexistujou opravdu jasné důkazy,tak bych mu tu milost dal taky.Na rozdíl např. od Straky,nebo Gančarčíka,kde důkazy byly nezvratné.-11.12.Po odvysílání posledního dílu odečítám jednu hvězdu.Sledovat lidi a především učně jak uznale poplácávají po ramenou kriminálníka,který jim v učebně říká,že ho bavilo krást,to už je moc..

Ostravak Ostravski (2016) odpad!

Jsem jihočech,takže tenhle humor asi nemůžu pochopit..

Manžel na hodinu (2016)

Mám tradičně přesně opačný názor,než většina Art-uživatelů na ČSFD.Dvojka je oproti jedničce o parník lepší.Ubylo přiteplených záběrů na herce v odpudivých plavkách,i díky účasti akvabel,přibylo úsměvných scén(opět navzdory většiny uživatelů) a hlavně děj se tentokrát točí okolo postavy Bolka Polívky,což celý film jednoznačně posouvá dopředu.Bolek je prostě king.Naštěstí ho pan Svoboda taky nesvléknul do plavek.Sorry Bolku..Četl jsem tu i názory na vizáž ZuzanyNorisové.A co..Genetika+mateřství udělá své.To neznamená,že když přibere nějaké kilo,tak bude sedět doma na prdeli,za zataženými závěsy.David Novotný taky vypadá jako vorvaň kříženej se Shrekem a jakej je to borec.

Sedm statečných (2016)

Naprosto brilantní remake.Je ostuda ČSFD,že takovýhle western není v červených číslech.Lidi kteří milují původní filmy by se nikdy neměli dívat na jejich restaurované nástupce.Pořád budou mlít pantem.Samozřejmě že v každém zůstane ta kouzelná vzpomínka z dětských a teenagerských let,když mu totalitní a pototalitní systém neustále dokola předkládal Vinetouy,Sedm statečných,nebo Tenkrát na západě.I já jsem na nich vyrůstal,ale to neznamená,že že budu do smrti tvrdit,že Washington není lepší než Brynner,Hawke není lepší než Vaughn,nebo že první díl byl stejně lepší.Protože nebyl.Tvrdit to jen z nostalgie je kravina a slaboduchost.První film byl pecka,ale ten druhý je taky.A i přesto že jsem "Husákovo"dítě dokážu říct,že Fuqua natočil ještě lepší film.Ať už jde o efekty,výpravu,nebo cokoliv jiného,co díky pokroku je prostě logicky lepší.Děj,herecké obsazení,dialogy-nic z toho Fuqua a jeho tým nepokazil,takže logika velí,že remake je ještě o chlup lepší,než původní verze.Taky jsem na začátku filmu váhal,když jsem viděl že holohlavého Brynnera nahrazuje černoch,že je tam asiat,indián..Ale proč ne,v době Divokého západu všechny tyhle etniky existovaly,tak co.A je tu ještě jeden pohled.Při hodnocení se 90% uživatelů opírá o původní verzi,a všichni vzpomínají na svá skvělá léta ovíněná komunismem,takže ve výsledku tahle poctivá westernovka balancuje na hranici někde kolem 65%.Myslím,že by se měl každý oprostit od všech Mc Queenů a Brynnerů a měl by hodnotit tenhle film samostatně prostě jako nový western se současnými herci.Protože těch zmiňovaných 65% je trapárna.

Dvojníci (2016)

Seznamka,nebo třeba i Celebrity s.r.o. jsou proti téhle kejdě umělecká díla.Alespoň co do hereckých výkonů stoprocentně.Ondřej Sokol,Jakub Kohák a především Simona Krainová s tou dvouapůlmetrovou gorilou hrajou naprosto katastrofálně.Z jejich nepřirozených dialogů a grimas amatérismus doslova čiší.Partička je jeden z hodně mála věcí na světě,u které se dokážu zasmát nahlas,ale ve filmu prostě Ondřeje Sokola nějak nepobírám.Podobně Jakub Kohák,v Okresním Přeboru hláškuje o sto šest,ale tady mi přišel spíš k pláči.Simonu Krainovou a toho atleta ani nebudu zmiňovat.Stokrát víc než Soky s Kohym mně v Celebritách rozesmál Filip Kaňkovský.

Spectre (2015)

Dvouapůlhodinová nuda,nic víc,nic míň.Jediným světlým okamžikem je tradičně geniální Christoph Waltz.Toť vše.