• Krátkometrážní

Blah Blah Blah (2006)

Diskontinuita obrazu a zvuku. Kým zvuk dažďa a búrky na mňa pôsobil relaxačne, tak tempo a obsah obrazu ma chcel vystreliť z kresla.

Podivná barva slz tvého těla (2013)

Je ťažké hodnotiť nejakú príbehovú linku a hľadať významy, keď je človek prevalcovaný už od začiatku takým vizuálom. To, čo si dovolili Cattet a Forzani, je neuveriteľné. Vysoké tempo a voľba veľkosti záberov zvyčajne do veľkého detailu nedajú oddýchnuť človeka ani na sekundu. Celkovo postprodukcia je dokonalá. Veľa ostrých strihov, nediegetických vsúvok, flicker efektov, zmien farebných filtrov, proste dokonalá obrazová montáž. Takisto práca so zvukom, kde idú do maximálneho detailu. Netušill som, kde ďalej sa môže ich tvorba posunúť ak s tým porovnám Amer, a posunula. Audiovizuálne dokonalé ako všetky ich filmy. Tu však pritlačili na pílu a išli viac do bizarnosti, surreality a brutality. Už samotné spojenie týchto vecí vyznieva magicky a pre mňa osobne jeden z najväčších zážitkov, aké som v kine zažil.

The Book of Revelation (2006)

Mladý tanečník Daniel sa jedného dňa nevráti z obchodu a začne sa po ňom pátranie. Nikto nerozumie, kde sa mohol stratiť a po pár dňoch sa vracia domov, ale už je iný ako bol. Uniesli ho tri zamaskované ženy, ktoré ho sexuálne týrali a Daniel sa snaží vypátriať kto tie ženy boli a indicíí veľa nemá. Páčila sa mi tá divná atmosféra, ktorá panovala počas celého filmu. Výborný mysteriózny film, ktorý si zaslúži viac pozornosti.

Les Religions sauvages (2006)

Tak toto bol veľký bizár. Pripomínalo mi to film Hospital Brut, tak tí čo to videli vedia o čom hovorím a tí čo nevideli, tak nech si pozrú Hospital Brut a budú vedieť o čom hovorím. Je to zmes všetkých možných animácii od bábkovej, stopmotion, kreslenej ale je to miestami aj hrané hercami. Na filme sa podielalo viac animátorov a napríklad Bolino je jeden z animátorov už spomínaného Hospital Brut. Celý film má rýchle tempo a trochu som sa bál tej stopáže, ale nakoniec ma to roznieslo humorom a tou dekadenciou. Takisto je tam veľa erotiky cez emetofíliu, koprofágiu a iných chuťoviek. Určite odporúčam pre uletených divákov.

Mamilos em Chamas (2008)

Človek si myslí, že už videl asi všetko šialené a vždy sa nájde niečo čo latku bizarnosti posúva ešte vyššie. Tento film je cca 50 minútová jazda tých najväčších podivností. Dvá mŕtve zajace slúžiace ako bábky preťahujú plyšové zvieratá, drogúju - dokonca používajú zbrane :) . Animácia je primitívna a vypadá to ako predstavenie zdrogovaných bábkohercov. Do toho zaujímavá hudba a pri nejakých scénach nechýba dokonca ani slowmotion.

Submit to Me Now (1987)

Kernove filmy sú niečo medzi pornom a experimentálnym filmom a jeho hlavná náplň a celkovo forma je šokovať. Submit to Me Now nie je výnimkou. Nahé ženy, chlap čo si holí ohambie na penise a iné zvrátenosti. Páčilo sa mi hlavne to spojenie tých temných obrazov, erotiky a psycho hudby.

Koniec świata (1988) (TV film)

Splunažívane medzi dlhoročnými manželmi, ktorí vedú medzi sebou tichú vojnu, ale aj tak je za tým všetkým skrytá láska. Brilatne natočený film, ktorý je takmer bez slov, ale tými obrazmi je povedané všetko. Asi som zgejovatel, ale normálne ma to rozcítilo.

Runaway (2008)

Cítil som sa ako zdrogovaný v striptíz bare.

Slaughtered Pigtails (2001)

Vrah naháňa mladú dievčinu po lúke s úmyslom zavraždenia. Zas krásna práca Alshaibiho zo strihom a pri využívaní flashforwardov vieme asi ako to skončí.