Rampage (2009)

První půl hodina je hrozivá nuda prokládaná žvásty o tom, jak jsme součástí systému. Postavy jsou jen lehce načrtnuty, až na hlavního hrdinu, který je jen lehce nesympatický. "Poslední" hodinu naštěstí zabírá to, kvůli čemu byl snímek natočen - vraždění nevinných civilistů. To je bohužel podáno spíše zábavným, než šokujícím způsobem. Hlavní hrdina dojde za roh, vysype zásobníky do všech, kdo se právě na ulici vyskytují (přičemž už postřelené nedodělává), zahne za další roh, opět vystřílí ulici a tak dále. Po chvíli už to začne být docela nuda. Jestli je tohle nejlepší Uweův, na další si počkám tak deset let. Slabé dvě hvězdy.

Dál než se zdálo (2010)

Na filmu by rozhodně mohl být víc vidět dokumentární styl. Jinak docela inteligentní první půlka, ale druhá už dost zdlouhavá a konec docela obyčejný. Do kina jen v páru.

Náhradníci (2009)

Film jakoby nevěděl, zda chce být spíš sci-fi se zajímavým světem, nebo celkem průměrnou detektivkou. Mnohem radši bych viděl, jak se děj ujme spíš stylem sociálního dramatu. A moc semi líbilo jak SPOILER Willis vrátí lidstvo technologicky o 30 let zpět, jen proto, aby mohl obejmout vlastní ženu SPOILER.

Ong Bak 3 (2010)

Tu jednu hvězdičku berte s rezervou, film jsem přetáčel, kde jsem mohl. A ž toho bylo hodně. Bitek je tu málo a většinou jsou přeplácané jako Transformers 2. A oproti jedničce už Tony Jaa nepůsobí jako takový borec. výsledný dojem trochu zachraňuje vizuální stránka filmu, ale snímek jsem dokoukal před pár minutami a nepamatuji si z něj nic.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Hrozivý, nudný blábol. Celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že cílový divák má mít chapadla a začínající menstruaci.

Garfield 3D: Zvířecí jednotka zasahuje (2009)

Nehodnotitelné. Předně je třeba říct, že to není Garfield, postavy se chovají náhodně a samotný Garfield ve filmu zas tak moc není. Grafika je jednoduchá, ale jakžtak vystačující. Dost mě překvapily citace např. Spidermana 3, nebo Války světů, což u filmu pro děti do 8 let není úplně běžné. A 3D je kupodivu dost dobré.

Iron Man 2 (2010)

Nuda. Klasické klišé všech pokračování, je to větší a temnější, akce průměrná. A dabing je neuvěřitelně perverzní. Druhé zhlédnutí nehrozí.

Kick-Ass (2010)

Matehewa Vaughna mám hodně rád (a věřím mu) už od Layer Cake, takže tohle pro mě nebylo zas až takové překvapení. Ale že budu odcházet z kina až takhle nadšen, to jsem nečekal. Dokonalá Chloe Moretz, výborná akce a parádní humor. Zatím nejlepší letošní film.