Iron Man 3 (2013)

Iron man3 je guláš. Nedrží to moc pohromadě, ale je v něm všechno. Nemá ucelený ksicht jako první díl, ale bere si hodně věcí z Avengers - reaguje na události v New Yorku, hodně humoru, hodně akce a navíc trailery vykecávají jen prvních pár minut. Fáze 2 vykročila zajímavým směrem.

Zločin (2011) (seriál)

V závěru mi vhrkly slzy do očí. Tak emotivní zážitek jsem v televizi snad ještě neviděl.

Zadržitelný vzestup Arthura Uie (1979) (divadelní záznam)

Hrozně jsem se těšil, ale televizními kamerami, které byly mezi herci a mnou, nějak utekly skoro všechny emoce. Škoda. Vidět to v divadle, asi bych neváhal dát plný počet. Takhle to bohužel nefunguje.

Jiná země (2011)

Další nízkorozpočtová sci-fi. Nádherný námět, kdy se na nebi objeví druhá země a ve stejný okamžik zapříčiní mladá studentka smrtelnou autonehodu. Když jí o čtyři léta později propustí z vězení, má před sebou dlouhý život život lidské trosky. Another Earth má výborné herce, nebojí se nechat vyprávění na kameře a tichu a bohužel i zákeřně nevyužívá sci-fi rovinu příběhu. Překrásný konec jí ale vystřelí k nejvyššímu hodnocení.

Apollo 18 (2011)

Moc příjemná atmosféra strachu a klaustrofobie jediných dvou lidí na měsíci. Jenže prvních 15-20 minut je k nepřežití nudných. Už na plakátu je prokecnuto, že se na Měsíci setkáme s nějakou neznámou bytostí, ve filmu na "velkolepý zvrat" čekáme skoro 50 minut. A SPOILER nedozvíme se o ní absolutně nic.

Thor (2011)

Spíš 70%. 3D filmu svou temností spíš ubližuje, (ne)vidět je to hned v první bitvě. Akce je málo a celý děj se vejde do pár kulis. Na druhou stranu je to krásně zahrané, vizuálně až překvapivě příjemné a Hemsworth (paradoxně sympatičtější jako arogantní floutek) je... ano, prostě boží. Novinářská projekce byla bohužel s dabingem, který naštěstí není takové peklo jako druhý Iron Man, v originále by ale hodnocení mohlo jít klidně o pořádný kus nahoru.

Světová invaze (2011)

Světová invaze má jeden hlavní problém. A tím je bohužel scénář. Námět je krásně jednoduchý, ale to, co všechny postavy musí pronášet, je zlo. naštěstí od půlky už docela zábavné (veterinářka, zavazování tkaničky). Jen Aaronu Eckhartovi se daří většinu dialogů přežít se ctí. Po technické stránce celkem ok. Ve výsledku lehce podprůměrný zážitek, který ale zvedá debilita dialogů.

Gulliverovy cesty (2010)

Triky nabitý blockbuster pro děti do 3 let. Takhle nějak by vypadal Božský Evan 2.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Docela dost scén, které jsou jiné a podstatně lepší, než jak byly v předloze (Příběh Tří Bratří je naprosto fantastický), bohužel také docela dost scén, které jsou jiné, případně stejné a dost blbé. Kloves by zasloužil zlámat prsty (konec vypadá, jakoby ho nestihl dopsat), zato Yates se naprosto vyřádil a po režisérské stránce směle konkuruje třetímu dílu. A nejmíň otravný dabing v celé sérii.

Criss Angel: Mistr magie (2005) (pořad)

viděl jsem pouze jeden díl (Čtení řeči těla) a další už nikdy víc nechci. Criss Angel nesmírně neobratně vykrádá Derrena Browna a ještě při tom vypadá dost trapně. Hloupé a nudné.