Kótecudžó no kabaneri (2016) (seriál)

Toto má byť nejaký nástupca Shingeki no Kyojin a čím konkrétne? Ono sa to zrejme nechytá ničím na Shingeki no Kyojin, ale keď si toto odmyslíme pozerateľné to rozhodne je. Vytkol by som zopár vecí a to niekedy je toto anime nelogické (Extrémne), postavy sú síce zaujímavé, ale nemajú taký priestor v nabušenej 12 dielnej akcii. Špeciality hrdinov čo sú neobyčajný sa nevyužívajú dostatočne. Psychológia postáv funguje len navonok, ale do vnútra postáv oveľa menej. Niekedy len akcia striedajúca akciu nie je dostatočná, aby zaujala cieľovú skupinu divákov. Koutetsujou no Kabaneri má, ale významné šťastie v tom, že začalo len budovať to na čom sa dá stavať na svojich postavách (predstavilo nám ich) a ostatné tak trocha vynechalo "bohužiaľ". Ak čakáte niečo viac ako prepracovaný svet, výborné postavy (dostanete len počiatočný náčrtok) tak tu to naozaj nedostanete. Ak čakáte peknú animáciu, obstojný hudobný podklad a neutíchajúcu akciu, ktorá strieda akciu tak to Vám viem garantovať. Vytvorený svet by si zaslúžil pokračovanie a vysvetlenie veľa záležitostí a trebárs aj trocha politiky a hlavne to, aby sme pochopili čo ako funguje.

Phantom: Requiem for the Phantom (2009) (seriál)

Phantom - Requiem for the Phantom - 31 - Canzone of death part I vypočujte si ešte predtým ako začnete súdiť toto anime. Máme tu totiž opäť starú školu anime a príbehu. O fúz napríklad lepšie ako Black Lagoon, ktorý trpí rovnakými neduhmi ako toto anime a tam to zdá sa nikomu problém nerobilo. Animačne by som povedal na rok 2009 slušne spracované až mierne podpriemerne (občas by si to zaslúžilo viac akcie v niektorých scénach). Hudobne no dal som sem jednu hudobnú časť, ktorá je naozaj nádherná a ťažko by sa na toto chytal nejaký zbor spievajúci na bohoslužbách, tento hudobný podmas sa ma naozaj dotkol a sedel mi. Postavy občas sa tvária ako neprítomné, ale to vo svete zabijakov je v celku normálny "output", normálne chovanie. Príbeh je vo svojej podstate pretkaný smrťou a snahou prežiť a jednotlivé postavy to naozaj nemajú jednoduché. Príbeh samozrejme nemá len jednu rovinu, ale postupne sa otvárajú nové zákutia, ktoré môžete prebádať. Napríklad vzťahová rovina, to že jednotlivé postavy majú svoje vlastné pohnútky a iné sú uzavreté v tom, že sú "pouhými lotutkami" v rukách svojich pánov a tým, ako jednotlivé postavy sa z toho snažia vymaniť, či do toho ešte viac padnú. Psychológia postáv je teda naozaj dôležitá a prinúti Vás pýtať sa prečo a čo sa stane ďalej, aj keď niekedy je to dosť predvídateľné, tu to vôbec nevadí.

Gungrave (2003) (seriál)

Stará škola kvalitného napínavého anime, kde postavy majú charizmu a príbeh sa buduje postupne a postupne vysvetľuje a toto je ten hlavný dôvod prečo treba venovať Gungrave pozornosť. Postavy majú neuveriteľnú hĺbku a sú naozaj kvalitne napísané a je radosť pozerať vždy ďalší diel. Prestrelky a minulosť och tá minulosť týchto postáv, čim dlhšie budete pozerať tým viac sa ponoríte do daného príbehu. Príbeh sa odohráva v mafiánskom prostredí, ale tak isto v prostredí, kde je priateľstvo veľmi dôležité.

Šingeki no Bahamut - Genesis (2014) (série)

Animačne priemer, dejovo priemer, opening cool, postavovo priemer, fantasy svet priemer, mužské postavy sa mi až tak nepáčili a aj tak tomu dávam 4 hviezdy, lebo to malo potenciál a absolútne ma to nenudilo a kvalitu som odmeral aj tým, že som rád pozeral viac dielov za sebou. Zaslúžilo by si to viac dielov hlavne pre túto prvú sériu.

Šingeki no Bahamut (2014) (seriál)

Divné anime, ktoré mi vyšumelo z hlavy čo spájalo nespojiteľné, dejovo síce pokračovalo, ale niektoré veci nevysvetľovalo, všade sa išlo príliš rýchlo a mužské postavy ja neviem neboli mi až také sympatické. Hlavne teda Leone mi nejako nesadol neviem prečo, zatiaľ čo Amira aj hej. Ono podľa mňa toto anime chcelo určite zaujať svojich divákov, ale prílišným zrýchlením deja nedalo priestor postavám rásť, ale inak sa mi tento počin páčil je pozerateľný.

Drifters (2016) (seriál)

Ono je to iba nekonzistentné, ale kvalita istým spôsobom v tomto anime je. Máme tu veľa rôznych hrdinov a súboje sa odohrávajú, ako keby na šachovnici, na ktorú až tak dobre nevidíme, ale nie je to až také zlé, aby to veľmi uberalo body. Ono by sa tu ujala nejaká mapa a stále zobrazovanie, kde sa čo deje a ako deje. Inak tu je všadeprítomný boj dobra so zlom. Výber sveta je naozaj dobrý, aj hlavné postavy sú dobré, ale baví Vás to viac, keď o nich viete ešte niečo viac pred pozeraním anime. Ono je veľa nezodpovedaných otázok po dopozeraní, lebo sa tu toho naozaj deje veľa a niekto ťahá za nitky čo sa deje, ale nevieme prečo a nevieme čo sa stane, keď niekto vyhrá a druhý prehrá. Proste až príliš veľa tajomstiev, ktoré by sa dali zodpovedať, aby kvalita anime išla hore.

Ansacu kjóšicu - Season 2 (2016) (série)

Druhú sezónu nepokladám ani za o moc lepšiu ako prvú, možno len o maličký kúsok lepšou je. Pozitívom je občasné lepšie sústredenie na iné postavy ako je samotný Koro Sensei. Občasné lepšie naväzovanie jednotlivých dielov na seba a to hlavne tak globálne, že druhá séria pôsobí lepším dojmom, keď ju dopozeráte. Podľa mňa krok v pred oproti tomu čo sme videli v prvej sezóne a tak sa môžeme tešiť možno na tretiu?

Ansacu kjóšicu - Season 1 (2015) (série)

Prvá sezóna predstavuje hrdinu, ktorý ťahá celé anime a to je Koro Sensei, príšera či mimozemšťan, ktorá ma neuveriteľnú silu, že dokáže sa pohrať s mesiacom. Nehovoriac o tom, že hranie sa s mesiacom jeho poškodenie či zničenie má dôsledky aj na planétu zem čo tu zohľadnené nebolo!!! Ale čo už to by som asi chcel moc. Takže vlastne jediná postava, ktorá obstojí, že je naozaj kvalitná je Koro. Postupne sa pridávajú ostatné, ktoré sa učia, zlepšujú a vyvíjajú a Koro zostáva no Korom stále je príliš overpowered!!! Anime má striedavo viac zábavné diely a občas nejaké no také čo zapadajú do priemeru, ale drží si nejakú aspoň akú takú kvalitu, aby na CSFD na 100 percent dostalo štyri hviezdičky. Ostatné postavy okrem Kora menej zaujímavé, ale nie až tak generické čiže v poriadku a hlavne vedľajších postáv je niekedy naozaj dosť.

Ansacu kjóšicu (2015) (seriál)

Na našu planétu sa vrhne nebezpečný Koro Sensei a na to, aby sa tento mimozemšťan s neuveriteľnou silou dal zastaviť budú povolané deti s potenciálom. Lenže tie deti budú učené samotným Koro Senseiom, ako už napovedá jeho sensei dodatok a tak napokon zistíme, že Koro nie je taký zlý a v podstate je to dobrák, aj keď zničí našu planétu do roka? TO je fakt divné, ale všetko ostatné v anime naozaj baví. Koro má nad jednotlivými postavami, aj naozaj nejakú učiteľskú ruku neučí ich iba zabíjať a hlavný hrdina aspoň trocha ujde (teda hlavný hrdina okrem Kora), ostatné postavy sú také nevybočujúce z radu, občas sa niekto ukáže v lepšom svetle, ale v ďalšom diely je to potom jedno. Jednotlivé diely, alebo série ma dosť bavili a nejaké to napätie aj vývoj postav tu je, čiže to mne nejako ako tak stačilo, aby som zaujal kladné stanovisko k tomuto anime.

Panty & Stocking with Garterbelt (2010) (seriál)

Anime extrémne líznuté tým čo už začalo v Kill la Kill nie len animačne, ale tak isto "šokovou terapiou", ktoré zažíva každý jednotlivý sledovateľ tohto počinu. Sugar. Spice. And everything nice, ale tento krát to nie sú powerpuff girls, sú to naše dve hrdinky Panty a Stockings...Jedna si dáva dole svoje pančuchy a druhá ehm nohavičky a jedna potrebuje sladkosti a druhá ehm sex. "To že je niečo neortodoxné a šokuje neznamená, že to je naozaj kvalitné" tu platí na 100 percent. Anime trpí teóriou, že kde netreba príbeh stačí iný vizuál a inšpirovať sa tým, kde sa ten príbeh aspoň snažil byť. Je tu aj slabučká epizódovosť jednotlivých dielov a veľmi slabé až žiadne napredovanie jednotlivých hrdinov. Čo určite nejde, ale uprieť postavy sú jedny z kvalitnejších, ale vybuchujúce prostredie a diel za dielom nenechávajú vyniknúť ničomu, čo by naozaj sa mohlo odohrať. Pre mladších je to možno vizuálne výnimočné, alebo je to brané ako paródia, ale za týmto obalom sa neskrýva nič čo treba velebiť. Ak by ste chceli anime, kde sa to bláznivé robí lepšie skúste FLCL a to je 10 rokov naspať a ak by ste chceli niečo vizuálne zaujímavé skúste Bakemonogatari a ak chcete sa len nenudiť tak skúste tento počin nevravím, že je až taký zlý, ale nie je na ňom nič výnimočné.