Na dno vášně (1997)

Fakt zážitek. U španělského filmu jsem se takhle ještě nebavil. Sice trochu překombinované, ale opravdu zábavné.

Vlčí bouda (1986)

No, co k tomu říct. Herci tu hrají strašně špatně (dokonce i Macháček), režisérka to nějak nezvládá. A ten příběh je celkem slabý- je tu jen proto, aby se mohly prezentovat nějaké ty moralitky.

Lolita (1997)

Kupodivu se mi zdá tato verze lepší a zábavnější než ta Kubrickova- rozhodně se nejedná o remake, ale o novou adaptaci látky. Režisér tu neodkrývá karty hned na začátku a navíc ty dialogy nějak rychleji odsypávají. A léta 90.už také tolerují odvážnější scény, což je jenom ku prospěchu dramatizovaného Nabokovova díla.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Klasika mého dětství. Ještě několik let poté, co jsem viděl Studnu, jsem z toho měl zlé sny. Ale časy se mění a já taky. To vychvalované řemeslo, které prý zakrývá propagandu (to tvrdí kritici- ovšem nezakrývá nic, propaganda je to totiž naprosto zřetelná), to je nafouknutá bublina. Nad některými "vážnými" scénami se člověk musí smát. A věřím tomu, že čím častěji nám to budou v televizi nabízet, tím dřív slovíčko kultovní u tohoto seriálu odpadne.

Kdysi byli bojovníky (1994)

Můj nejoblíbenější film. Skvělý příběh, skvělý spád, skvělí herci. Co dodat? Snad jen, že by měl být v televizi častěji k vidění.

Stalo se jedné noci (1934)

Ačkoliv se jedná o romantickou komedii, rozhodně jsem se u ní nenudil. Byl to první film od Franka Capry, který jsem měl tu čest vidět. Přinutil mě podívat se i na pár dalších a vůbec toho nelituji. S odstupem můžu říct, že je to pro mně to nejlepší, co Frank natočil. Tenhle snímek řadím mezi své nejoblíbenější filmy, což by se mohlo zdát vzhledem k žánru a stáří snímku poněkud zvláštní. Nu, kdo neokusil, nepochopí. Ostatní se nediví:)

Skála (1996)

Velmi dobrý akční film, zřejmě jeden z nejlepších v 90.letech, jen kdyby nebyl ten konec tak předimenzovaný.Sean Connery je fakt super.