Johanka z Arku (1999) (TV film)

Lepší, mnohem lepší zpracování než u Bessona. Leelee Sobieski se tímto dostala na seznam mnou sledovaných hereček:)

Lola běží o život (1998)

Vidět to v kině s titulky a v televizi s dabingem, to se nedá srovnávat. Nápad s paralelními světy(nebo co to vlastně bylo:))je výborný a sestříhané resumé budoucích událostí děla i z vedlejších postav "hrdiny flmu", jenže aby si člověk tyhle okamžiky, ječení Loly a báječnou hudbu užil, na to potřebuje velké plátno, pořádné ozvučení a samozřejmě originální znění (nic proti Vilhelmové, která se barvou hlasu France velmi podobá).

Gladiátor (2000)

Začíná to velice slibně, člověka to fakt zaujme. Bitva je zpracována zajímavě, souboje taky, ale... Něco tomu chybí. Proč se scénarista nemohl džet historie, proč si nenašel nějaké období, kde by mohl lépe uplatnit svůj záměr? A když už se rozhodl měnit dějiny, tak proč to alespoň neudělal trochu originálněji. Bavil jsem se u toho, to ano. Je to opravdu dobře odvedené řemeslo.

Trosečník (2000)

Tom Hanks si s rolí pohrál skvěle a zase předvedl, že až na pár výjimek nemá v Hollywoodu dnes konkurenci, když celkem banální historce vtiskl punc světovosti. Jeho parťák Wilson ovšem odvedl také perfektní práci a jeho kreace, hlavně pak hysterické výstupy jsou nezapomenutelné. A k tomu happyendu, který tady někteří zmiňují, nějak jsem si ho nevšiml. Nekončí film náhodou tak, že hlavní hrdina ztrácí svoji partnerku?

Kutil Tim (1991) (seriál)

Pohodový seriál, perfektní Tim Allen a jeho náražky na flanelovou košili Ela. No a pak samozřejmě "zdravíčko sousede" v podání pana nikdynejsemvidět Wilsona. Dobrou roli v celkovém velice pozitivním přijetí téhle show určitě sehrál i velmi povedený český dabing, kde prim hráli Postranecký, Zawadská a Saic.

Krok za krokem (1991) (seriál)

První polovina (?) byla poměrně zábavná, ale druhá už tíhla k průměru a chvílemi až k podprůměru. Takže obyčejný sitcom s celkem zajímavým obsazením, který se u nás proslavil hlavně proto, že byl jeden z prvních u nás uvedených a že v něm hlavní roli hrál "Bobby z Dallasu".

Oddíl 10 z Navarone (1978)

No, nechápu to vysoké hodnocení od ostatních. Jedná se totiž o jasné béčko (zřejmě to bylo točené pro televizi). Opravdu zábavná je pak pouze hláška jakéhosi Němce, který křičí na nepřítele, který mu postřílí kolegy: "Das ist nicht correct." Jinak i přes přítomnost skvělých herců, kteří ovšem nemůžou nahradit slabý scénář, nuda. A úroveň historické věrnosti je až příliš "americká".

Kruh (2002)

Opravdu celkem povedený hroror, kde se ale začnete trochu bát až na konci. Atmosféra je tu dobrá, ale občas to logicky zakřípe. Tak třeba : přítel hlavní hrdinky volá do studny, kam spadla jeho vyvolená: "Kde jsi?" O několik minut později zas ona na něj :"Tady jsem." A podobně. Je to sice remake, ale originál jsem ZATÍM neviděl, takže nemohu porovnávat. Tedy: na nějaké ty chybky slušný film, který (jak jsem měl tu možnost vidět v kině) některé slabší povahy úplně odrovná.

Panoptikum Města pražského (1987) (seriál)

Adamíra je vynikající a dává tomu trochu jiný rozměr. Opravdu to není špatný seriál, jenže dvakrát nevstoupíš do téže řeky.

Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)

Perfektní atmosféra a v ní slušné příběhy. Hodnotil bych to tak na nějakých 90 procent. Ta čb má opravdu něco do sebe. No a navíc ta hudba, která hraje pod titulky na začátku a na konci. Z ní mi málem vždycky naskakuje husí kůže.