Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Asi nejslabší díl. Takový už moc počítačový oproti těm starším a navíc jako by to nebylo pro širší publikum ale primárně pro malé děti. Vše se to točí okolo malého Anakina, takže taková vesmírná parafráze na Sám doma. Nic jsem nečekal, takže žádné výrazné zklamání, ale na druhou stranu trikového potenciálu šlo lépe využít.

Tele Tele (2000) (pořad)

Místy až příliš omšelé nápady a až vyhroceně prvoplánově předvídatelné vtípky. Občas se jim však něco povedlo a to bylo hnacím motorem, že vydrželi tak dlouho v televizi.

Transamerika (2005)

Hezký film o touze, o nepochopení a o lidských vztazích. Někdy až trochu moc americké, chvílemi nudné, ale svým účelem zaujmout a neodsuzovat lidi, kteří jsou takovýmto způsobem odlišní, asi dosáhl toho, čeho dosáhnout chtěl a asi i měl. Výborná Felicity Huffman. Fakt bych totálně věřil tomu, koho tam vlastně hrála.

Paranormal Activity (2007)

Tady v podstatě stejně jako v případě Blair Witch nelze nic vytknout. Popravdě bych na to sám od sebe asi nešel, ale když se naskytla příležitost od csfd se zadarmo podívat, tak jsem si řekl proč ne. A udělal jsem dobře. Byl jsem v akorátní míře pobaven, podiven napnut i postrašen. Myslím si, že ten film byl až na přítomnost "nadpřirozena" poměrně hodně přirozený a tak nějak bych si dokázal představit, že by někdo takovéto situace opravdu prožíval.

Flight of the Conchords (2007) (seriál)

Genialní textaři a neméně dobří zpěváci, kteří si vlastní show totálně zasloužili.

Objev roku (1993)

Americká pytlovina pro celou rodinu. Vhodné takhle po nedělním obědě, kdy je člověk znaven usilovnou konzumací a mírně podřimuje.

Svět podle Prota (2001)

Né vždy může být sci-fi o velkolepých efektech, ale bohatě stačí kvalitní scénář a Kevin Spacey, aby se za pár šupů natočilo něco opravdu hodnotného. Navíc ten myšlenkový rozpor po konci filmu, to je paráda prostě.

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Nádherný, vřelý a proklatě moralistický snímek o chlapské tvrdohlavosti, rasismu a o síle ženské vůle. Má-li každý film, který je prostě totálně maximálně jeho, pak pro mě je to tento 42 let starý klenot americké kinematografie. Je v něm spousta pocitů, které jsem mnohokrát cítil, ale nikdy nikde nijak neprezentoval. Všichni se tam chovají tak idylicky a přesto tak typicky reálně - americky. Inteligentnější milostný příběh si nedokážu snad ani představit. Kam se hrabe Láska nebeská. Tohle je to pravé ořechové, co mi v tomto žánru až dodnes tolik chybělo.

Stařec a moře (1958)

Nadherný lyrický snímek o bojí člověka proti přírodě. Stařec a Moře je jedna z mých nejoblíbenějších knih a tak jsem se docela těšil, jaký bude tento film a rozhodně musím říci, že mě nezklamal. Bylo tam sice několik filmových chyb jako vlasec od ryby, který šel ůplně jiným směrem než byl stařec a někdy tam byl vidět i prut úplně jiného rybáře, ale na 51 let starý film to bylo lehce přehlédnutelné.

Kimssi pyoryugi (2009)

Citlivý a jemný příběh z trochu jiného světa, než jsme zvyklí. Založený převážně na pocitech samoty, radosti z obrovských maličkostí a na touze milovat a žít. Východní země prostě umějí točit nádherné filmy.