Ženy na cestách (2010) (pořad)

Nejlepší na celém tom dokumentárním pořadu je vystupování lékaře, který doporučuje nejrůznější nutná očkování. Bez kterých by se podobná zahraniční cesta nemusela vyplatit. Záběry jednotlivých destinací jsou samozřejmě také zajímavé. Musím konstatovat, že na podobná místa, které nám tu prezentují "průvodkyně", se asi nikdy nedostanu. Nicméně, to nic nemění na tom, že mě nejrůznější místa na zeměkouli zajímají. Ale dám raději přednost jiným dokumetárním pořadům.

Snídaňový klub (1985)

Za shlédnutí tohoto filmu mohla především zvědavost. Jak jinak, že? Chtěla jsem prostě vidět, co na tom filmu všichni mají. Pak tu byl ještě jeden velmi prostý důvod. Několikrát jsem na něj narazila v jiných filmech, kde ho nějakým způsobem citovali nebo pouštěli krátké ukázky. Studenti jsou vybráni přesně tak, aby bylo možné se alespoň s jedním nebo třeba se všemi stotožnit nebo s nimi sympatizovat. Škoda jen, že ty jejich charaktery jsou jako z nějaké škatulky, přesně definované. Sáhnu pro určitý chrakter a vytáhnu studenta. Nejsympatičtějí mi byl ten grázl, co si ze své image udělal obranou zeď. Bohužel jsem tady nenašla nic zajímavého nebo neobyčejného, co by nějak převyšovalo ostatní filmy o studentech. Takže, ten kult mě nějak minul.

Policajti z centra (2012) (seriál)

Česká televize tentokrát se svou lodí nabrala nesprávný kurz. Zapoměla si vzít kompas, mapy a nedala na rady zklušených kapitánů a lodivodů. Tahle loď zkrátka do přístavu šťastných diváků nedopluje, protože ztroskotá někde po cestě a nebude to vinou přírodních živlů. Asi by si v České televizi měli prohlédnout svůj archív, aby se poučili, jak se točí kriminální seriály. To už i Nově se povedly lepší seriály. Jednu hvězdičku dávám jen za herce, kteří se pro tuto nelehkou plavbu rozhodli.

Profesor v ringu (2012)

Tenhle film funguje podle již tolikrát osvědčené šablony. Je velmi předvídatelný a samozřejmě tu není nouze od nejrůznější klišé. To mi vůbec nebránilo vtom film dokoukat do konce a bavit se při něm. Ani na chvilku mě nenapadlo, že bych mohla zalitovat času, který jsem věnovala tomuto filmu. Kevin James je navíc sympaťák a ta jeho motorka taky nebyla marná. Pěkně mu sedla. Na Salmu Hayek se taky dobře koukalo.

Je to i můj život (2009)

Nejdříve jsem si myslela, že to bude nějaká kravina, která je postavená pouze na tom jednom. Ale během velmi nepatrné chvilky, která nebyla větší než několik mávnutí křídel kolibříka, jsem změnila názor a to zcela zásadním způsobem. Film rozvijí hodně silné a zároveň hodně rozporuplné téma, které vyvolává spoustu otázek, co zůstanou nezodpovězené, protože se na ně nedá úplně jasně a stručně odpovědět. Musela jsem při sledování tohoto zajímavého příběhu hodně přemýšlet. Cameron Diaz rolí, kterou tady hraje krásně dokazuje, že už nění pouze hezkou tvářičkou, ale že umí také hrát. Což oceňuji. Je mi úplně jedno, kolik jí je, protože věk žádnou roli nehraje. Joan Cusack strašně zestárla. Kdybych se na ni pořádně nezaměřila, tak bych ani neřekla, že to byla ona. Ale nikdo z nás nemládne.

Vzpoura (2001) (TV film)

Události, které se dějí v tomto filmu, by měly být neustále připomínány. Lidé totiž mají poměrně krátkou paměť a ošklivé věci rádi vytěsňují. Taky to dělám. Je to totiž normální. Jinak by se lidi museli zbláznit. Překvapila mě přítomnost našich herců. Zvláště někteří působily jako zjevení, jako blesk z čistého nebe. Viděna anglicky mluvená verze s českými titulkami. Škoda, že to nebylo v polštině. Bylo by to mnohem autentičtější. Zajímavé byly záběry, kde se nemluvilo a jen je podkreslovala hudba. Mohlo jich být ale mnohem víc. Délka filmu mi bohužel nesedla. Díky časovým údajům jsem se ve filmu neztrácela.

Babovřesky (2013)

Viděno dnes ve smíchovském kině a světe div se, byl plný kinosál a to mě velmi mile překvapilo, protože dát 179 kaček za film není jen tak, tak kde to udělali naši soudruzi chybu? V sále byli diváci všech věkových kategorií a bavili královsky. Naše skupinka taky. Troška se od Slunce, seno ... neodpoutal a přímo z ní vychází. Vůbec mu to nemám za zlé. Dialogy jsou v podstatě stejné. Na začátku jsem měla trochu problém s vesnickými drbnami. Působili trošku toporně a tak nějak mechanicky, ale to je docela pochopitelné, jestliže šlo o neherčky nebo o herečky z oblastních divadel, které nejsou zvyklé se exhibovat před kamerou. Já bych měla zcela určitě ten samý problém, ostatně, na mě takhle působí i prach obyčejný foťak, takže raději stojím na druhé straně, než před ním. Mrzela mě ta přílišná reklama, ale to je bohužel už pravidlo, které bude provázet všechny české filmy. Bez sponzorů to dnes už nejde. Někde se peníze na natáčení získat musí. Jan Dolanský a Langošův brácha jsou velcí sympaťáci. Lucka Vondráčková se chovala trošku bláznivě než by sedlo jejímu věku, ale to do té role, kterou tady hrála celkem sedlo. Musím říct, že se nám z kina nechtělo vůbec odejít. Pokud by vznikl druhý díl, tak se mu nebudu vůbec bránit. Navíc je Zdeněk Troška pěkný vtipálek, který mě moc hezky nachytal a ne jednou. Lidi chtějí jednoduchý a srozumitelný humor. Přesně takový jsme všichni dneska dostali.

Hořící keř (2013) (TV film)

HBO se opět strefilo přímo do černého. Škoda, že tu není více takových společností. Akorát mě docela mrzí, že se tohoto velkého příběhu z našich dějin musela chopit cizinka. Nechci tím popřít, že by Agnieszka Holland nebyla dobrá režisérka. Ale přece jenom není Češka. Samozřejmě určitě měla taky k tomuto tématu co říct, vždyť v té době tady studovala. Také bych jí ale chtěla za natočení tohoto filmu poděkovat. Zajímalo by mě, co bylo dál s Dagmarou Burešovou, než se stala ministryní spravedlnosti.

Odpolední láska (1957)

Na mě to bylo poněkud zdlouhavé. Ale kdo říká, že láska si vybírá nejjednodušší cestu? Takže se to všechno dokonale poskládalo ve šťastný konec. Audrey Hepburn byla jako vždy velmi roztomilá. Gary Cooper byl šarmantní. Zřejmě bych měla problém mu taky odolat a snadno bych se do něho zamilovala, kdybych byla na místě Ariane.

Návštěvní hodiny (1986) (TV film)

Rudolf Hrušínský byl opravdu Pan herec,i když se tady ploužil na smrt nemocný. Exteriéry tohoto příběhu se natáčely před říčanskou nemocnicí. Ulicí, kde jezdil Ladislav Frej autem jsem chodila školy. Dokonce vjednom záběru je vidět restaurace Morava. Dnes je tato restaurace už zbouraná a místo ní je autobazar s luxusními vozy, což je docela škoda. Byla to poměrně vyhlášená restaurace.