Tony, tobě přeskočilo (1968)

Je naprosto jasné, po kom sdědila Zuzana Kronerová svůj herecký talent. Tony byl správný chlapík, akorát si rád přihnul. Děti se u něho měly dobře. Byly šťastné. Akorát mě to celé nepřišlo příliš reálné. Asi jsem na to koukala očima dnešního diváka. Ale hlavní myšlenka byla beze zbytku splněna a o to šlo především. Takže velká spokojenost.

Rádio Rebel (2012) (TV film) odpad!

Na tenhle film jsem narazila omylem. Hledala jsem něco jednoduchého, přičemž by člověk nemusel přemýšlet, ale že se mi dostatene do ruky něco takového, tak to jsem fakt nečekala. Nejsem ta správná cílová skupina, pro kterou je právě tento snímek určen. Deset let mi bylo ještě v minulém tisiciletí. Takže tohle považuju za pořádnou stupiditu.

Obchoďák (2012) (seriál)

Alespoň trošku originální prostředí. Jinak nic nového pod sluncem. Ale stejně to dopadne jako všech dnešních seriálech, kde se to točí pouze okolo toho kdo, s kým, proč a za kolik. Takže opět půjde o klasiku, ze které vaří všechny dnešní seriály a to se mi začíná poměrně dost zajídat. Postavy jsou i celkem uvěřitelné. Také ze mě nebude pravidelný divák, který u toho bude sedět jako přišroubovaný a bude se šíleně těšit na další epizodu.

Noční jezdci (1981)

Pro je tenhle film velké překvapení. Na jedné straně stojí strážce zákona, na straně druhé "Jánošík". Oba se snaží obhájit to své. Ptro dojde ke zcela zbytečným událostem. Brzobohatý s Dočolomanským jsou velmi výrazní herci. Takže bylo dobře, že byli postaveni proti sobě. Nevěděla jsem, na kterou stranu se mám přiklonit, jestli mám být na straně pohraničníků nebo na straně pašeráka Marka Orbana. Každý měl pro své chování složité důvody. Krásně prostředí drsných horských masívů vytvářelo perfektní atmosféru.

Přehlídce velím já! (1969)

Zasmála jsem se pouze dvakrát za celým film. Prvně to bylo při pohledu na Výzkumný ústav futurologický a pak, když byl podvodník doběhnutý podvodníky. Což považuju skutečně za hodně málo. Vidět jednou bohatě postačí. Slávka Budínová tu měla poměrně odvážnou roli. Čestmír Řanda v té rádiovce pobíhající někam s kufrem neměl chybu.

Nekonečná - nevystupovat (1978)

Patrně bych o tenhle snímek ani nezavadila, kdybych nevěděla, že tady hraje Lasica se Satinským. Oba dva se perfektně doplňují. Satinský je bez svého pověstného kníru téměř k nepoznání. Vždycky jsem z tohoto filmu měla velmi rozporuplné pocity, kterých se bohužel nedokážu zbavit ani dnes. Nebyl ten Pavel Zedníček přemluvený někým jiným? Možná se mi to asi jenom zdálo.

Movie: The Movie (2012)

Evidentně se všichni herci dobře bavili. Mě tohle přišlo jako nehorázná kravina, u které se zřejmě budu dobře bavit až budu mít pár panáků v sobě, pokud nebudu ležet někde pod stolem. Brala jsem to jako takovu hádanku zaměřenou na nejrůznější filmy a postavy. Christoph Waltz je určitě pro každou srandu. Jeho výstup alá Flashdance byl dokonalý, ale podobnou scénku už jsem viděla i jinde. Vždycky, když chce někdo parodovat Flashdance, tak si vybere zrovna tohle.

Únos domů (2002)

Já si nemůžu pomoct, ale Maciuchová s Vašutem tady působili strašně nepřirozeně, jako by sem snad ani nepatřili. Ale zřejmě měli vytvořit dokonalý kontrast mezi Radkem Holubem a Barborou Hrzánovou. To se jim výborně povedlo. S tím samozřejmě souvisí i ty "dva světy", které se v jednu chvíli prolnuly. Nad filmem je vhodné se alespoň na chvilku zamyslet. Vojta Kotek měl talent. Tady to krásně dokazoval.

Bastardi 2 (2011)

Magnusek pokračuje v tom, co načnul v předchozím filmu. Opět se si libuje v palčivých tématech. Přesto mi to všechno příjde jako bezmyšlenkovité a příliš jednoduché. Je tu plno nelogických a nevěrohodných věcí a situací. Honička v závěru filmu je jen třešínkou na dortu. Cikáni musí Magnuska skutečně milovat. Nicméně, mu nelze upřít snahu o natočení pořádného dramatu se zajímavým tématem. Stále mi z toho ale vychází téměř zbytečný film, který divákovi vlastně skoro nic nedá. No, uvidíme jak na tom bude další díl.

Metráček (1971)

Na knihách Stanislava Rudolfa jsem vyrostla a ještě dnes po některých sáhnu. Takže moje hodnocení ovlivňuje velká dávka nostalgie, ale tak to se vzpomínkami chodí. Příběh je to inteligentní a nenajdou se tu žádné vulgarismy, což mi vyhovuje. Stále má co nabídnout i dnešnímu divákovi. Věřím, že se v něm spousta lidí najde. Hodně se povedlo obsazení herců do rolí dospělých. Můžu vyjmenovat třeba Ladislava Mrkvičku nebo Helenu Růžičkovou, ale i rodiče Jitky jsou povedený páreček.