Vinobraní (1982)

Marně jsem hledala ve filmu nějakou poetiku a nějakou hloubku, která by mě donutila přemýšlet nad tím, co vlastně sleduju. Ani jedno jsem tam nenašla. Pan Kemr se vždycky zatvářil tak moudře, jako by z něho měla promluvit staletí, ale nic takového se nestalo. Všechno plynulo moc poklidně, až mě to prostě přestalo zajímat. raději jsem šla připravovat večeři. To bylo daleko zajímavější.

Bouřlivé víno (1976)

Musím říct, že Vorlíčkovo jméno v titulkách mě hodně překvapilo. Děj není nijak struhující. Nicméně, dobře poukazuje na určité věci. Akorát ta délka mohla být kratší, protože to filmu zbytečně škodí. Je tu poměrně dost výrazných herců ve vedlejších rolích, kteří strahávají pozornost na sebe. Z celého filmu jsem si zapamatovala Ivu Janžurovou a Menšíkovu scénu, kde popisuje, jak se správně pije víno.

Ztracená tvář (1965)

Námět filmu je hodně zajímavý. Na tehdejší dobu vlastně i originální. Trošku mi to přopadalo jako nějaký komiks. Dovedla bych si představit, že bych se do tohoto příběhu někdy začetla. Když jsem byla malá holka, tak mě tenhle film děsil. Dnes na mě působil pomerně zvláštním dojmem. Po strachu už ale nebylo ani památky. Marvanovi asi byly role policajtů souzeny.

Všichni proti všem (1977)

Tenhle film je zařazován jako komedie. Nevím , kde to sebrali. Vždyť na tomhle filmu není nic vtipného. Přitom je tu pár situací, které si o nějakou komiku přímo říkaly. Ale nikdo je zřejmě nevyslyšel. Herecké obsazení bylo velmi bohaté. Škoda, že někteří působili spíše trapně. Nakonec mi toho starého pána, kterého hrál Vladimír Šmeral, bylo líto. Příbuzenstvo k nezaplacení. Marie Vášová se chovala tak, jako by spadla z měsíce nebo si přinejmenším odskočila z jiného filmu. Těžko říct, jak to bylo.

Slečna Golem (1972)

Budoucnost patří technice, ale nemělo by se to samozřejmě přehánět. V dnešní době působí tenhle film více než úsměvně. Ale, že bych se u něho řezala smíchy, tak to se nestalo. Námět je bez pochyby skvělý, to nepopírám, ale určitě by se z něho dalo vytěžit mnohem víc. Souhlasím, že kdyby to vzal do rukou Macourek s Vorlíčkem, tak by to zajisté dopadlo celé úplně jinak. Tříska s Brejchovou se k sobě hodili naprosto přesně. Nedivím se, že Brejchová byla brána jako sexsymbol.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

No, po pilotním dílu jsem byla trošku v rozpacích. Navíc mi tenhle seriál připomíná Ulici, protože působí jako jeho odnož. Jen jsou tu samozřejmě jiní herci. Ovšem, o Libuši Šafránkové a Zuzaně Bydžovské si říkám, jestli tohle měly zapotřebí. Radši měla Nova nasadit něco jiného, třeba taková Policie Modrava nebo Hasiči by určitě nebyly k zahození.

Oči pro pláč (1983)

Nechtělo se mi uvěřit, že by Stella Zázvorková mohla zrovna taková být. Na začátku to byla téměř srdce rvoucí scéna. Vypadalo to zkrátka jako pořádne drama. Jenže pak to sjelo do úplně jiných vod. Před Stellou Zázvorkovou musím samozřejmě smeknout. Byla to výborná herečka. Sváťa Skopal taky neměl chybu. Scéna před komisí byla neopakovatelná. Takovou babu, jakou tady hrála Stella Zázvorková, by mi byl fakt čert dlužnej. Bohnice hadr. Jen škoda, že to nebylo mnohme více výživnější a krapet vyhnané až do krajností. Mohla to být parádní bláznivá komedie, u které by člověk popukal smíchy.

Agatha Christie's Poirot - Záhada na zámku Styles (1990) (epizoda)

Poučena z jiných kriminálních příběhu Hercula Poirota jsem si všímala bedlivě všech detailů. Takže mi vlastně nemělo téměř nic uniknout. Ovšem, to mi nestačilo k rozřešení celé záhady. Přitom bylo všechno tak prosté. Žádný zločin však není dokonalý. Výsledek měl ale nijak zvlášť nepřekvapil. Nicméně Poirot předvedl brilantní práci.

Prometheus (2012)

Pan Scott nám při úvodních titulkách naservíroval velmi působivé záběry. Tyto scény působily jako by byly vystřiženy z nějakého přírodovědného seriálu. Líbily se mi a samozřejmě mě ohromily. Taky mě navnadily na další zajímavé věci. Vizuální stránky byla perfektní. Nelogičnosti jsem přehlédla, protože jsem se při prvním shlédnutí nechala unášet příběhem. V závěru filmu jsem se potutelně usmála. To si ale pan Scott mohl odpustit. Vetřelec byl ale mnohem působivější. Atmosféra je tu jiná. Očekávala jsem ještě něco víc.

Ruth to vidí jinak (2004) (TV film)

Neumím si představit, že by tenhle film šel do kina. Jeho zpracování je ryze televizní. A působí velmi zvláštním dojmem, při nejmenším za to můžou hrátky s červenou barvou, která je užita na hrdinčiných šatech. Nicméně tím jsou ty scény jasně ohraničeny. Příběh je to velmi jednoduchý, ale nabízí mnohem víc. Pořád je to ale osekáné na nejnutnější možnou mez. Možná se to mělo jmenovat ještě jinak. Použila bych název Magda to vidí jinak. To by bylo daleko více vystihující, protože to tak přesně je. Technická: distributor si nevidí na špičku nosu. Bohunka nebyla dcera Magdina, ale její matkou byla Ruth!