Miraculum (2012) (amatérský film)

Ta učitelka mi strašně moc připomínala našeho bývalého matikáře, kterého jsme měli na střední škole. Oba dva by si klidně mohli podat ruce. Z celého kratičkého příběhu mě nejvíce zaujala ta pointa. Ta byla moc dobrá. Také to samozřejmě mohlo celé dopadnout úplně jinak. Tohle je určitě složitejší téma, takže se nedá v nějakých sedmi minutách obsáhnout všechno. Takhle to vypadá, že autoři prostě vypíchli to, co se jim zdálo nejdůležitejší a vlastně i nejzajímavější. Nemám problém s tím, že je ten kraťas černobílý.

Anna, sestra Jany (1975)

Spartakiáda zde slouží v podstatě jen jako určení doby, ve které se ten celkem obyčejný příběh odehrává a vlastně slouží jako výchozí bod pro vystevení příběhu. Nápad, který měly holky je naprostá klasika, která je hojně využívaná a zneužívaná. U nás ve třídě to bylo to samé. Kluci taky procházeli takovou zkouškou. Odhalila je češtinářka. Ta si všimla, že děvčata mají drobnou a téměř neslyšitelnou odchylku v hlase, takže je parádně nachytala při zkoušení. Oficiální text distributora mi příjde jako škodolibý výsměch době. Každá doba měla holt své. Aby se taky jednou někdo neposmíval tomu, v čem teď žijeme. Mě nezajímá, kdo si co odškrtnul nebo kdo získal jakoukoliv medaily za to či ono.

Tuláci (2001) (TV film)

Škoda, že to nebylo o něco delší. Chvilku mi trvalo, než jsem do příběhu zabředla a na to už byl konec. Svítící boty byly pěkně šílené. To byl teda fakt nápad. Ovšem nic podobného jsem ještě neviděla.

Kronika (2012)

Byla by to i povedená lahůdka, ale bohužel je to chvilkami nudné a utahané. A to má film krátkou stopáž. Hoďka a něco by za normálních okolností utekla jako voda. Některé záběry byly velmi působivé a téměř neskutečné. Postavy byly hezky vykreslené. Poslední dobou mi vadí ten pseudodokumentární styl. Je za tím jen čistý kalkul.

Jestli jednou odejdu (1985) (TV film)

Taková malá televizní komedie, kterou utvářejí především naše herecká esa. S jinými herci by to asi tak pěkné nebylo. Miluju tu scénu, kdy Janžurka přiletí domů jako velká voda a narazí na žehlící Bydžovskou. Ovšem i takové obracení masa v lednici je taky k popukání. Bydžovská krásně ukazovala jak velký herecký talent má. Stejně si myslím, že po čase se všechno vrátilo do těch starých kolejí.

Jak se peče štěstí (1981) (TV film)

Taková parádní květinka by se hodila i dnes. Škoda, že to byl pouze pohádkový výplod něčí fantazie. Jiřina Bohdalová byla jako čertovská babička kouzelná. Vyskytuje se zde jeden otřesný kostým, který vypadá jako žabí hněv. Takové plesové šaty bych si na sebe vzala snad jedině za trest. Záporná role Ondřeji Havelkovi sedla jako ulitá.

Černý Tulipán (1964)

Mohu jen potvrdit, že Alain Delon byl nezapomenutelný a velmi okouzlující. Pořád se na film dobře kouká a pořád se u něho stejně dobře bavím. Neztratil nic z toho, co divákovi nabízel v době svého vzniku. Trošku dětinské a zároveň bláznivé mi přišlo, když Delon hrál se svým koněm na honěnou. Na druhou stranu to film zase o něco více odlehčovalo. Vždycky se na tehle film ráda podívám. Člověk se při něm může alespoň na pár chvil zasnít.

Alois Nebel (2011)

Po vizuální stránce je film naprostá bomba a v tomhle se mu originalita upřít nedá. Nedá se mu ani upřít ta hutná atmosféra. Příběh plyne velmi ukolébavajícím tempem. Proto mě více bavilo rozpoznávat jednotlivé herce, kteří propůjčili postavám tváře a hlasy. Po celou dobu sledování měl ale zajímalo pouze to, jak by film dopadl, kdyby nebyl animovaný. Jestli by dokázal spoustu lidí oslovit. Miroslav Krobot neměl chybu.

O uloupené divožence (2007) (TV film)

Odpad nedám, i když tahle pohádka by si ho rozhodně zasloužila. Je zde totiž pár herců, kterým prostě dát odpad nemůžu, ale nechápu, co tady vlastně dělali. Vždyť ta pohádka je úplně pitomá. Štěstí bylo, že to mělo jenom hodinu. Další půl hoďka by nedala vůbec vydržet. Škoda, že ten Kozlov byl opravovaný cihlami, které byly v několika záběrech krásně vidět. Že by se ve středověku ty klasické červené už objevovaly? Zřejmě se nedá uklídat všechno.

Zóna soumraku (1983)

Nechala jsem se navnadit a na sledování filmu jsem se opravdu hodně těšila. Bohužel, jak to velmi často bývá, přišlo vystřízlivění v podobě zklamání. Při první povídce jsem si řikala jaká je to blbost a jestli to nemám rovnou vypnout. Jenom moje zvědavost mi nedovila film vypnout a donutila mě celé toto dílo dokoukat. Netoužím po dalším reprízování,protože to působí nemastně a neslaně. Zkrátka a dobře je to celé nezáživné.