John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Na tenhle film jsem se strašně těšila a zároveň se bála, že to bude děsný průser. Průser se na štěstí nekonal, ale žádný velký zázrak to taky nebyl. Pravda je asi tak někde uprostřed. Dialogy byly děsně naivní. Nemohla jsem se zbavit naléhavého pocitu, že už jsem všechno viděla někde jinde. Snímek to ani nezstírá. Je to prostě kříženec Star Wars a Avatara. Představitel Cartera byl velmi nesympatický. Určitě by se našel nějaký jiný a lepší herec. I mě se líbila scéna s prvními krůčkami na Marsu. To byl dobrý nápad.

Uzavřený případ (2011)

Parádní kostlivec ve skříni. Jen by to chtělo s ním lépe pracovat. Tohle byla nuda k uzoufání. Šeď, šeď a zase jenom šeď. Velmi uspávající snímek. Nechápu, proč sem Liotta a Al Pacino lezli. To měli skutečně zapotřebí. Vždyť se jenom zahrabou do odpadu. Channing Tatum je sympaťák. Má velké charisma. To se mu upřít nedá. Ale je jako neopracovaný kus dřeva, ze kterého by velmi zručný řezbář mohl udělat zázrak.

Navždy spolu (2012)

Originální náměty píše sám život. Ten chlap musel svou ženu skutečně milovat až za hrob, když dokázal projít takovou osudovou zkouškou a nevykašlal se na to všechno už na začátku. Channing Tatum byl příjemný, jen by nemusel být tak moc toporný. Jessica Lange opravdu hodně zestárla. Moc pěkně natočeno. Atmosféra snímku byla povedená. Strašně moc jsem jim držela palce. Konec jsem si představovala trochu jiný, ale i tento byl pro mě přijatelný.

Znovu a jinak (2011)

Nejdříve jsem si o Mavis nemyslela nic dobrého. Ale nakonec mi jí bylo líto, byla to vlastně taková chudinka, násoska závislá na alkoholu, které se její sen rozplynul jako pára nad hrncem, ale co jako chtěla? Nevěděla co se sebou a co s vlastním životem. Pak ale konečně otevřela oči. Jestli se ale na konci skutečně změnila, to nedokážu říct. Myslím si, že ne. Tenhle film nepřináší nic převratného. Charlize Theron byla jediná osoba, která musela film utáhnout. Taky vlastně nezmizela z obrazovky, protože všechno se točilo pouze okolo ní.

Appaloosa (2008)

Velmi povedený western, který mi sedl. Pozvolné vyprávění příběhu není vůbec na závadu. Příběh nijak nevybočuje z předem vyšlapané cestičky, kterou před ním vyšlapali jiné westernové snímky. Ed Harris si toho na sebe tentokrát ušil poměrně dost ( herec, scénárista a samozřejmě režisér). Musím říct, že všechno mu jde stejně dobře. Po shlédnutí filmu jsem ho zkritizovala pouze jednou a to za přestřelky. Mohlo by jich tam být trošku víc.

Pan Tau - Pan Tau a tisíc kouzel (1972) (epizoda)

S čím kdo zachází, tím také schází. Tisíc kouzel tam určitě nebylo, i když kouzelná buřinka si od kouzel neodpočinula. Miloš Kopecký byl excelentní. Ta role mu pěkně sedla. Otto Šimánek co by Pan Tau hrál svůj tradiční standard. Ale jinak jsem tady neshledala nic mimořádného.

Past (1950)

Já si Martina Friče spojuju častěji s trošku jinými filmy. Vlasta Chramostová mě hodně překvapila. Většinou jsem ji viděla už jako paní v letech. Místy to bylo hodně naivní, ale jako celek to bylo velmi zajímavé válečné drama, které mě zaujalo a ani na chvilku nenudilo. Miloslavu Holubovi byli Němci zřejmě souzení, ovšem tady byl větší psychopat, který se zřejmě neštítil ničeho.

Pat a Mat - Fax (2003) (epizoda)

Tak moderní technika učarovala i těm dvěma chlapíkům. No, moderní technika neslouží pouze pro zábavu nebo jako výtečný pomocník při práci. Kolikrát svého majitele lehce přivede k šílenství, zvláště pak v přápadech, kdy si začne dělat, co se jí zachce. Pánové byli ale velmi kreativní a nenechali se ničím rozhodit. Ještě jsem nezkoušela používat fax na výrobu velmi vkusných tapet. U nás by se to určitě nesetkalo s velkým úspěchem. Ale bylo by to zajímavé.

Pat a Mat - Dveře (1990) (epizoda)

Tak velmi jednoduchý nápad a co se s ním dá užít srandy. Dveře dokážou člověku někdy pěkně znepříjemnit život. Pokud je někdo od přírody stejného ražení jako Pat s Matem, tak má zaděláno na skutečně pořádnou bojovku okořeněnou velkou dávkou adrenalínu. A pak, že je věšení vypraného prádla nuda. Stále se nepřestávám udivovat tomu, co ti dva dokážou udělat. Sice se nevyhnou menší destrukci, ale hlavní je, že se dílo podaří.

Pat a Mat - Dlaždice (1992) (epizoda)

Proč něco dělat jednoduchým způsobem, když to stejně dobře jde složitě. Jestli ono nebylo lepší s tím nákladním autem zajet až na místo vykládky. Samozřejmě, že určitě bylo, ale to by se ti dva koumesové nemohli předvést v celé své kráse. Jejich improvizace je totiž nepřekonatelná, ale všeho s mírou. S tou vlaječkou EU si to mohli odpustit.