Ženy v běhu (2019)

Taky jsem po shlédnutí filmu dostala chuť jít si zaběhat. Máme za barákem hezkou lesní cestu. Ale já jsem spíše na kolo. Byla jsem moc příjemně naladěná a odpočinula si. To byl taky asi účel, aby se lidi odprostili od vlastních starostí. Pak byl beze zbytku splněn. Příběh je velmi prostý a jednoduchý, žádné zbytečné obezličky a debilní odbočky, prostě klasika. Zajímalo by mě to poslední Jidřichovo přání.

Bláznova smrt (1973) (TV film)

Petra Kostku mám moc ráda a také si ho hodně vážím, ale tady mi jako kapitán Exner moc nesedl. Jiří Kodet byl daleko přirozenější. Taky mi moc nesedla ta opovídanost. Odehrává se pouze v televizních kulisách.To bylo na škodu. Nějaké menší oživení by mi nevadilo.

Značka: Na dožití (1989) (TV film)

Příběh k zamyšlení a určitému bilancování. Mohl být ale ještě mnohem víc vyhrocenější. Tady by to k tématu úplně přesně sedlo. Nicméně, v jedné hodině toho stihli poměrně dost. Mám z toho hořkou pachuť v ústech a je mi tak nějak smutno. Škoda, že Rudolf Hrušínský nedostal více prostoru. Celý příběh by to posunulo malinko někam jinam, což by bylo lepší.

Králíček Jojo (2019)

Velmi dobře promíchaný absurdní humor s hodně silným příběhem. Chvilkami mě z toho mrazilo i v zádech, protože přeskakování mezi jednotlivými situacemi bylo až na hraně nebo bych to měla spíše přirovnat k turbolencím nebo jízdě na horské dráze. Pro mě velké překvapení. Ovšem, na tenhle film musí mít člověk tu pravou náladu. Imaginární Adolf Hitler stojí za to. Oceňuji nápad, že vše, co se odehrávalo, jsem měla možnost vidět dětskýma očima. Děti prostě vidí svět jinak než dospělí jedinci.

Ďábel ví hodně (1983) (TV film)

Očekávala jsem něco jiného, něco, co by bylo alespoň trochu ztřeštěné, propletené a zamotané.Téma k tomu přímo vybízelo. Bohužel je to šedivé a tak nějak unylé, i když herecké obsazení je moc pěkné. Nevyužitý potenciál. Jiřímu Sovákovi ten stárnoucí Casanova pěkně sednul a Vladykův mladíček taky nebyl špatný.

Manželská tonutí (1996) (seriál)

Velmi zajímavý materiál na prostudování. Nejvíce mě dostal příběh s hysterkou. Co se dokáže člověku urodit v hlavě, to je síla. Ta osoba šla z extrému do extrému během několika málo minut. To byl veletoč. Upřímně, já bych takové osobě dala pár facek, protože bych se neudržela. Bohužel, mám taky jenom jedny nervy. Vilma Cibulková předvedla opravdový herecký koncert.

Krvavá nevěsta (2019)

Podivínská rodina, ty bláho, tak to bylo slabé slovo. Něco takového bych očekávala od Kinga. Mezi jeho výtvory by se tenhle příběh rozhodně neztratil. Není nad dodržování rodinných tradic. V každé rodině nějaké jsou a kdo říká, že ne, tak kecá. V rodině doufá člověk vždy v to nejlepší. Příbuzné si prostě nevyberete. Výborný nápad. Ten chválím. Bylo moc příjemné zase vidět Andie MacDowellovou ve filmu. A světe, div se, stárne jako my všichni ostatní. S tím jí krémíčky nebo plastický chirurg nepomůže.Tenhle film byl pro mě velkým překvapením a to v dobrém slova smyslu.

Charlieho andílci (2019)

Velmi slušně obsazený recyklát, bohužel bez špetky koření a šťávy. Moc tlačí na pilu. Přidat více akce a vtipu. Udělat z toho zábavný kousek. Vždyť má jít o komerční zábavu nebo se snad mýlím? Na štěstí se pořád něco děje, takže se tenhle snímek úplně nerozplizne. Překvapením pro mě byl Patrick Stewart.

Jumanji (1995)

Díky mnohem novějším pokračování nebo lépe řečeno restartu jsem se k této legendě vrátila. A teď se zdá, že umím ocenit nápad, se kterým tvůrci tohoto filmu přišli. Zápletka dobře vymyšlená. Hezká rodinná podívaná. Robin Williams byl výborný. Škoda, že už mezi námi není.

Jumanji: Další level (2019)

Dvě hodiny utekly jako voda. V podstatě kopíruje předchozí díl a chová se jako recyklát. Nevadilo mi to. Bavila jsem se, protože jsem viděla starou partu známých. Danny DeVito a Danny Glover byli příjemným překvapením. S dalším pokračováním už bych ale byla poněkud opatrnější. Každá sranda jednou končí.