Tančírna na hlavní třídě '59 (2018) (seriál)

Strašně moc jsem si přála, aby se Monika a Joachim vzali. To byly ale nervy. Tenhle seriál puvažuju za velmi milé německé překvapení. Těšila jsem se na každé vysílání. Atmsoféra byla parádní. Co mě vždycky fascinuje u dobových seriálu jsou ty nablýskané vetarány a repliky vozidel. To mě dostavá do kolen. Zřejmě v Německu vůbec nepršelo. :-) Tady to byla taky úžasná podívaná.

Švadlenka (1936)

Oddechová Červená knihovna. Herecké obsazení bylo opravdu skvostné. To se mi moc líbilo, ale bohužel mi přišlo, že bylo trestuhodně nevyužito, což se týkalo především jejich herckého potenciálu. Tady už je jasné, kam se bude ubírat Věra Ferbasová. Lída Baarová taky nebyla jenom za hezkou tvářičku. Růžena Šlemrová zahralá svůj klasický standard. Děj filmu je hodně jednuduchý a jeho konec je šťastný. Neurazí.

Modrá krev (2016) (seriál)

V první řadě musím pochválit nápad s něčím takovým vůbec přijít. Pan Kinský je jako průvodce moc dobrý, to jsem nečekala. Miroslav Etzler má příjemně medový hlas, takže se s ním skvěle doplňuje. Není na škodu si připomenout naší historii a to, co se tu v minulosti dělo. Taky tenhle seriál beru jako návod na výletování. Máme krásnou zemi.

Predátor: Evoluce (2018)

Od dob Schwarzíka jsme se hodně posunuli. Evidentně to byla dlouhá cesta, prostě, evoluce si žádá své. Vývoj nezastavíš. Ovšem, ne vždy je to cesta správným směrem. Takže jsme dostali pár sci-fi efektů, nějakou naháněčku se střílečkou. Jako jednohubka na deštivé odpoledne nebo podvečer to není zas až tak blbé.

Devátá brána (1999)

Netušila jsem, že tenhle příběh má na svědomí Roman Polanski. To mě dost překvapilo, ale přiznám se, že mile. Žánr horor bych v zařazení nepoužila. Nic hororového jsem nepostřehla. Zřejmě jsem už hororovými příběhy otřískaná a mám už taky něco nakoukáno. Mysteriózní, to ano. Johnny Depp byl jednoduše civilní a to se mi líbilo, stejně tak jeho protihráč Frank Langella. Atmosféra je plíživě pohlcující.

Život je večírek (2018)

Jedeme podle staré dobře osvědčené šablony. To nebývá na škodu. Pozměníme situace a obsadíme známou komičku, která má šanci to celé utáhnout, když bude mít v ruce schopný scénář. Je to jednoduchá jednohubka. Nic hlubokomyslného se od toho očekávat nedá. Je moc dobře, že zde nejsou pomocníci v podobě fekálního homoru. Ten by to zbytečně pokazil. Christina Aguilera je taková třešínka na dortíku. Melissu McCarthy moc ráda vidím.

Tančírna na hlavní třídě ’56 (2016) (seriál)

Hezky rozehraná šachová partie. Myslela jsem si, že budeme klouzat jen tak po povrchu. Povrch to má totiž fajnově zabalený. Ale to byl omyl. Ono to povrchně jenom vypadá. Seriál klame tělem. Žádná z postav není plochá. Německo se po valce pěkně zvedlo. Taneční kreace se mi moc líbily. To, co předváděla Monika a Freddy bylo úžasné.

Raubíř Ralf a internet (2018)

Tvůrci filmu mají opravdu velkou fantazii. Tak takhle nějak funguje internet. Konečně nám to někdo ukázal. To je moc dobré vědět. Raubíř Ralf neztratil nic ze svého kouzla. Pořád je to pašák. Potěšily mě ty vyskavovací reklamy. Už tam chyběl jen náš zelený emzák. Ten by se v tom blázinci moc krásně vyjímal a jak by tam zapadnul. Pobavilo. Bylo tu pár geniálních věcí, že mi z toho poklesla čelist. Synovec byl nadšený.

Hastrman (2018)

Od Ondřeje Havelky jako filmového režiséra jsem toho moc neočekávala. Takže mě tímto baladicky laděným příběhem mile překvapil. Připomíná mi to Kytici a Máj, která je říznutá Rokem na vsi. Jsou tu hezky vyobrazené pohanské zvyky, které se církvi samozřejmě nezamlouvají. Karel Dobrý je velmi charismatický herec, ale aby se nám takhle nezaškatulkoval. Kniha Miloše Urbana je mnohem zajímavější. Měla jsem z ní při čtení pocit, že mi sezelenají prsty a na krku pod vlasy budu mít schované žábry.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Soundtrack je hodně povedený. Ten mě navnadil. Nezůstalo pouze u navnazení. Odkazů na kasovní trháky je tu tolik, že jsem je přestala počítat a nechala se unášet na vlnách Spielbergova filmu. Hodně jsem se bavila. Přemýšlím jestli mě více bavila herní část nebo ta reálná. Víte co? Je to vlastně jedno. Já jsem si film užila. Budu se k němu vracet.Takže, za mě jasný plný počet hvězdiček.