Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Dobře vymyšlené charaktery jednotlivých postav. Všechny tu mají své nezastupitelné místo. Máme tu nezkušeného mladíčka, kterému nechybí zápal a ndašení pro věc a i poldu ze staré školy, který zná pražskou galerku. Šéfa, který se snaží celou partu ukočírovat a určovat jejich směřování. Nechybí tu samozřejmě "drsńák" a "sukničkář." Vyšetřují se zde úplně běžné kriminální případy. Práce policajta je ukázaná realisticky, od prvních krůčků k rozlousknutí celého případu. Někdy to jde jako po másle, jindy pěkně skřípe. Žádná bláznivá krvvá řežba. Na opakování v TV se dívám pravidelně. Kupodivu je tenhle krimiseriál takový uklidňující.

Kovář z Podlesí (2013)

Takové herecké obsazení se hned tak nevidí. Akorát bylo trestuhodně nevyužito. Většina z herců ani neměla pořádně co hrát. Opravdu velká škoda. To v naší české kotlině umí točit pohádky už jenom Troška se Strechem případně Svěrákem? No, ještě, že je vůbec máme. Nikdy jsem si nemyslela, že pohádkový žánr se bude hodit na vylámání zubů. Už z toho začínám mít trošku strach, co bude naservírováno v TV na Vánoce.

Raluca (2014)

Já si prostě nemůžu pomoct, ale mně Jan Dolanský jako policajt nesedí. On je prototyp na chlápky z druhé strany barikády. Hajzlíci mu jdou mnohem lépe. Ne, že by tenhle detektiv byl nějaký svatoušek. To ani v nejmenším. Kristýna Frejová se čím dál tím víc podobá své mamince. Ta jí nemůže zapřít, ani kdyby chtěla. Obsadit začínající herečku Malvínu Pachlovou do role osudové ženy nebyl moc dobrý nápad. Neumí ještě pracovat s gesty, mimikou a samozřejmě hlasovou intonací. Erotické scény jsou bohužel jenom samoúčelné a hodně jim chybí. Fungují jen jako nutná výplň, když autor nevěděl kudy a kam. Škoda, že tenhle film neví, čím chce vlastně být. Máme tu krimi, nior, erotický thriller. Tak se proto vydáme všemi směry najednou a složíme to na jednu hromadu a nějak to dopadne. Mně z té hromady vyšla epizoda krimiseriálu, který by skvěle zapadl do večerního vysílání TV Nova. No, i ČT by jistě nerada zůstala stát někde v zadu.

Rohy (2013)

Nechala jsem se nalákat označením horor. Toho jsem se tak úplně nedočkala. Daniel Radcliffe už dávno není jenom ten obrýlený klučina z Bradavic. Z té škatulky se pěkně vymanil a jde mu to slušně, i když je to dlouhá cesta. Viděla jsem dabovanou verzi a ten český dabing byl hrozný. Úplně mi to rvalo uši. Přemyšlela jsem, jak by vypadala knižní předloha, kdyby ji napsal sám Stephen King. A bum. Má ji na svědomí jeho synek. Zdá se, že jablko nepadlo daleko od stromu.

Hodný dinosaurus (2015)

Film je určen především dětem. Těm se bude líbit určitě. Chvilkami jsem se nudila. Nejsem už prostě cílová skupina, na kterou je to zaměřené. To byla velká škoda. Je to těmi postavami. Sednul mi jen ten člověčí Špunt. Prostředí, kde se postavy pohybovaly bylo krásně hyperrealistické. To mě uchvátilo. Takže, došlo k tomu, že jsem sledovala proměny okolní krajiny. Voda vypadala jako skutečna. Chtěla jsem si na ni sáhnout, jak mně fascinovala.

V hlavě (2015)

U některých lidí to v hlavě takhle funguje. Jiní tam mají bordel, drtiny, hobliny a případně vzduchoprázdno a to je co říct. Zobrazení emocí bylo super a pěkně trefné. Nejsympatičtějsí mi přišel Vztek a Smutek. Asi za to mohl i český dabing. K lidskému životu patří samozřejmě všechny emoce. Bez nich to prostě nikdy šlapat nebude. Moc příjemný a svěží animák s originálním nápadem a velkým přesahem a to všechno poctivě oceňuju, takže za pět.

Apocalyptica: Bittersweet (2004) (hudební videoklip)

Že tu narazím na tenhle milovaný klip od Apocalypticy, to jsem fakt nečekala? Jsem tím nečekaným překvápkem naprosto ohromená. Apocalypticu můžu všema deseti, od rána do večera, od večera do rána. Tenhle hudební žánr je mému srdce nejbližší a moc dobře se poslouchá v autě, pokud vám zrovna nechrastí repráky, které přestávají makat. Ville Valo tomu dal zajímavý rozměr, přímo ďábelský. Já si tu řežbu náležitě užívám. Mňam.

Na hraně zítřka (2014)

Při sledování snímku jsem si vzpomněla na Hvězdnou pěchotu a na Hromnice o den více. Tenhle film je kombinací obou zmíněných filmů a určitě i jiných, nicméně na kvalitě mu to neubírá. Kolikrát jsem si už u mnoha předešlých filmů říkala, že by se dané možnosti hlavní postavy daly využít jinak. Vrátit se v čase a udělat věci jiným způsobem a jaký by byl dopad těch věcí na hlavního hrdinu. Kam by ho nasbírané zkušenosti posunuly, když by si je pomatoval a jak by to všechno vyřešil. Co by mu to dalo i vzalo. Tenhle sci-fi příběh na to dává jednu z možných odpovědí. Nechtěla bych tenhle film stříhat. Musela bych prchnout do lesů a objímat tam stromy, abych se z toho nezbláznila. Zápletka jse přitom velmi jednoduchá. Bylo to hezky vymakané. Tomu Cruiseovi uniformy seknou. Vůbec nevadí, že je prcek.

Brána temnoty (2015)

Není to žádná extratřída, ale extrablbost taky ne. Udělala jsem klasickou školáckou chybu a nechala se nejméně jednou vylekat a taky mi přeběhl mráz po zádech. Takže i za to dávám bodík nahoru. Nicolas Cage pěkně fotrovatí. Snažil se být až příliš civilní a pak přehrával a nebo nehrál vůbec. S přílišnou civilností opatrně. Jo,jo, děti jsou k určitým věcem mnohem citvlivější a vnímavější než dospěláci. Téma Halloweenu režiséry táhne.

Deadpool (2016)

Už úvodní titulková sekvence stojí za to. Jsem netušila, že ta písnička od Věry Martinové má i svou anglicky zpívanou verzi. Kdykoliv ji slyším, tak si vzpomenu na tenhle film. Sledovala jsem film s pusou otevřenou dokořán a nevěřícně koukala na obrazovku. Vůbec jsem nečekala, že se budu smát. Ale smála jsem se jako blázen. Seděl mi styl vypravování a komentování momentálního děje. Zpomalené záběry byly super, stejně tak Deadpoolovy hlášky. Seká je jak Baťa cvičky. Přestože je Deadpool šílenec a psychopat, tak je sympaťák. Jen tak dál, nekorektní chlapíku.