Drive (2011)

Příjemné překvapení; skvělý soundtrack!

Piraňa 3D (2010)

Zábavné .... Ale nesnažte se moc přemýšlet (i když to se u tohoto druhu snímků ani nečeká).

Goemon (2009)

Vizuální žranice - to je ten správný výraz! Jasně - děj je trochu komplikovaný, postav je mnoho, triky občas úsměvnější, hrdinové skáčou jako Hulk křížený s tryskomyší (kam se hrabe Legolas :-); vše podkreslené "dobovou" techno-hudbou (sakra ti Japonci jsou ve všem napřed). Ale mne to bavilo, a o to jde. Takže, i přes pár nelogických pasáží - např. když Goemon místo toho, aby navždy dozneškodnil zraněného hlavního záporáka, tak si někam "odskočí", a to se mu dost vymstí (ale to bychom zase byli ochuzeni o masakrální závěr - z tohoto pohledu záměr tvůrců asi chápu); to vidím na poctivých 80%.

Po stopách zabijáka (2007)

Snímek patří bezpochyby k nejlepším v rámci daného žánru (kroko-horor). Akorát mi vadila jeho 100%-ní příbuznost s Usain Boltem (Bolt musí mít Gustava v totemu nebo opačně). Doteď jsem si myslel, že nejrychlejší je gepard, ale kam se hrabe na Gustava ...

Arn (2007)

Méně výpravná severská obdoba Království nebeského (viděna z trochu jiného úhlu). Je až s podivem, kdo že to všechno nezachránil život úhlavnímu nepříteli všech křesťanů Saladinovi ...? :-) Bitvy občas působí trochu naivně (hlavně ta závěrečná - ta byla chvílemi k popukání), ale jinak spokojenost; takže za poctivé 4 hvězdy!

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Asi by více odpovídaly 3 hvězdičky, ale tuhle dvojku mám fakt rád, takže jsem hodnocení trochu nekriticky nadsadil ...

Horší než smrt (2007)

Nenápadný snímek, který by ovšem bylo velkou chybou nechat bez povšimnutí!

Soudný den (2008)

Kombinace Šíleného Maxe, 28 dnů/týdnů, Resident Evilu apod. mne docela bavila. Odkazů na podobné filmy jsou zde mraky. Neil Marshall se očividně inspiroval receptem Karla Čapka "Jak pejsek s kočičkou vařili dort". Dáme tam 10 dkg Maxe, pár zombíků, 1 Lassie - virusek, několik rytířů, hrdinského afroameričana, ňáký pěkný fáro od Jamese B., krapet sado/maso/kanibalo, ...., pěkně to všechno zamícháme, mírně povaříme a můžeme servírovat. Někoho z toho bolí břícho, někoho hlava (pár hlav si tam taky zaplachtí) a někdo se dobře baví, tak jako já. Takže u mě dobrý :-)

Chcete mě? (1992) (pořad)

Podívejte se, jak je miloučkej a hodňoučkej, je to výbornej hlídač, venčí se sám, spapá toho trošku víc, ale zato je zase přítulnej, .... Tak už si toho Srstku někdo vemte!

Mamma Mia! (2008)

Letní oddechovka s prostoduchým příběhem, ale zato s výbornou hudbou mé dodnes oblíbené ABBY. Jako bonus - zpívající James Bond!