Osm hrozných (2015)

No tak to bylo něco... Víc jak polovinu filmu jsem si říkala, že víc nudnější to už být nemůže, ale poslední kapitoly byly skvělé. A hlavně daly smysl tak pomalému začátku, alespoň trochu. Jeden z filmů, na který se nezapomíná.. Ale znova si ho nejspíš už nepustím :-))

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Od závěrečného dílu jsem teda čekala mnohem víc. Twist na konci jde jasně odhadnou (knížky jsem nečetla) a úplný konec je tam prostě navíc. Plus některé scény byly tak hrozné, že jsem si několikrát nadělila facepalm, to jinak nešlo jako. Takže 2* jsou ještě hodně milé hodnocení...

Konečně doma (2015)

Nebyl to nejlepší animák, jaký jsem kdy viděla, ale jediný animák, u kterého jsem brečela. Vesměs to je milý film, s vtipnými narážkami (např. na Caps Lock) a scénami, které jsou docela vtipné. No takže kolem a kolem to je fajn animák, u kterého budete bulet.. Pokud jste trochu jako já :-)

Muž na laně (2015)

S výškami problém nemám, ale při sledování tohoto filmu jsem měla regulérní závrať! Krásně natočené, je to pocta Dvojčatům a úsilí jednoho praštěného Francouze. Krása!

Bez kalhot XXL (2015)

Není to žádný zázrak, ale na takový film se nechodí kvůli ději a už vůbec ne kvůli kvalitě. Jediná kvalita, kterou tu najdete jsou 'six-pack' břicha hlavních aktérů :-P. A taneční čísla jsou taky fajn.

Co jsme komu udělali? (2014)

V poslední době nejlepší komedie. Smích od začátku do konce. Nemůžu nic jiného než doporučit!

Hon na lišku (2014)

Hrozně zvláštní kousek. Jestli se opravdu drželi faktů a chování postav v reálu, tak si říkám, že muselo být přece jasné, že s Du Pontem je něco špatně. Steve Carell ho zahrál bravurně, až mě z toho mrazilo a musím říct, že kvůli němu jsem se dodávala až do konce. Ale jako celek se mi film moc nelíbil, takový nějaký průměr..

Kingsman: Tajná služba (2014)

Parádní film! S vtipem, akcí, skvělými herci. Co víc si přát? Možná trochu rychlejší spád, ale to je detail. Vybuchující mozky to napraví, to je geniální scéna :).

Padesát odstínů šedi (2015)

Zvědavost mi nedala a tenhle film jsem musela vidět. A ty 2 hodiny mi už nikdo nevrátí... Film se táhne, nemá žádnou dynamiku, prostě nuda. Jen pár scén je koukatelných, z těch sexuálních jen ta prvního sexu, zbytek tam je prostě kvůli obsahu.. A konec?! Jako ne-čtenářka knih jsem zvolala - WTF?! Takhle jako ukončit film? Jako chápu, že fanoušci knih musí být nadšeni, ale pro ty co jsou jen zvědaví jako já - nekoukat!

Whiplash (2014)

Jazz nemusím, nikdy jsem ho moc nechápala. Zato ale obdivuju bubeníky, protože každou končetinou jiné tempo.. paráda. Film je super, finální scéna je fenomenální. Napětí mezi dvěma hl.postavami se dá krájet, ale nakonci je vášeň k hudbě silnější. Tak to má být.