Con Air (1997)

Absolutní pecka! Já nevím, proč se často lidi snaží srovnávat tenhle film se Skálou. I největší záporáci jsou sympaťáci (Bahňák, Buscemi), John Cusack je od té chvíle mým oblíbeným hercem a pokud přistoupíte na to, že film je napůl (záměrná) parodie, budete se skvěle bavit. Nejlepší - podle mého - hláška: "V tomhle letadle mě už nepřekvapí nic!".

Cesta za duhou (1988) (seriál)

Kdyby se některá z televizí odhodlala tento nádherný seriál zopakovat, třeba místo 100 x omletého Ranče u zelené sedmy nebo M.A.S.H. e (a to proti těmto seriálům nic nemám) tak by mi to udělalo převelikou radost.

Obchodník se smrtí (2005)

Můj asi nejoblíbenější film s Cagem (vedle Con Airu). Jak jeho brácha sjíždí koksovou mapu, nebo jak si domorodci poradí s odstaveným letadlem, to je fakt síla...A když film balancuje na hraně mezi krimi, dramatem a hodně černou komedií, tak to je přesně něco pro mě.

Kluci nepláčou (1999)

Ještě dlouho po titulkách jsem seděl a koukal a nechápal, jak se vcelku veselá hříčka z první poloviny mohla proměnit na tak brutální drama.

Tenkrát v Americe (1984)

Nádherná sága, drsná, dojemná i veselá se sympatickými zločinci a odpornými ochránci zákona. Trošku utahaný začátek, skvostné druhé dvě etapy a maličko za uši přitažený závěr, ale dohromady je dílo, co mě posadilo na zadek a nedalo mi skoro 4 hodiny dýchat.

Spáči (1996)

Tohle bych pouštěl adolescentům, aby si uvědomili, jak se z klukoviny dá udělat megaprůser...Hodně mi to náladou připomnělo střední pasáž z Tenkrát v Americe, Bacon skvěle zápornej a vůbec celá věc se soudem vypointovaná luxusně!

Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí (2006)

Já jsem na svých cestách projel soustu nádraží a pil ve spoustě nádražních hospod, takže tenhle film mi přijde hodně autentický. Na rozdíl od pozdějších Hřebejků se nesnaží o nějaké poselství, ani neřeší dramaticky psychologický vývoj postav, jenom si tak běží a mně rozhodně jako nudný nepřipadal. Jediné, co mi vadilo, byla příšerně zahraná postava Esmeraldy, ale civilní projev ostatních tuhle chybku zamázl s přehledem...

Poslední propadne peklu (1982)

Já tenhle film miluju, atmosféra předvečera třicetileté války, vrchní žoldák luxusně nadabovaný Vlado Mullerem a nápad s putovní lahvičkou, plnící tajná přání - zážitek v dětství a pro mě neztratil kouzlo ani teď. Malou rolí se s diváky rozloučil Jaromír Crha - nezapomenutelný starý Brůna z Majora Zemana.

Blázni, vodníci a podvodníci (1980) odpad!

Tohle a Velká filmová loupež byly nejhorší české "komedie" předrevolučních časů, co jsem viděl.

Vůně vanilky (2001) (TV film)

Tohle se hodně podařilo - skvěle namíchaná směs romantiky, akce i psycha. Herecké výkony na úrovni, kupodivu výborný Háma v menší roli, excelující Schmitzer s Munzarovou. Duo Konášová - Strach si postavilo základní výšku hodně odvážně.